W Patronite od 04.12.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 372

Liczba Patronów: 380

Zostań Patronem
Kup na prezent
45 patronów
1 420 miesięcznie
548 060 łącznie
Halo.Radio to radio z wizją. Jesteśmy po stronie Obywateli, czyli nas wszystkich. Bez polityków, ale za to z ludźmi! LIVE 24 godziny na dobę!

O Autorze

CZYM JEST HALO.RADIO?

Wystartowaliśmy 1 października 2019 roku, jako odpowiedź na pogłębiającą się polaryzację w mediach i społeczeństwie. Jesteśmy jedynym w Polsce radiem z wizją, które traktuje swoje Słuchaczki i Słuchaczy, będących jednocześnie naszymi Donatorkami i Donatorami, w sposób podmiotowy, a nie przedmiotowy, jak czynią to inni wokół nas. Oznacza to, że Państwa opinie są dla nas nie tylko fundamentalnie ważne, ale znajdują swoje odzwierciedlenie, we wszystkich programach na naszej antenie, będąc niezwykle istotną składową naszego wspólnego projektu. 

Planując uruchomienie tego projektu, postanowiliśmy wrócić do "korzeni" dziennikarstwa. Do tego czym winno ono być, jaką misję wobec Odbiorców spełniać i czego się wystrzegać. Zauważyliśmy też stale rosnący w naszym społeczeństwie odsetek konsumentów mediów, którzy nie identyfikują się zarówno z upartyjnionym przekazem mediów narodowych jak i komercyjnych, w większości sprzyjających opozycji lub po cichu kohabitujących z obecną władzą. Po roku nadawania wiemy już, że nasi Odbiorcy, oczekują pogłębionej, dziennikarskiej analizy otaczającej Ich rzeczywistości, chcąc mieć pewność, że jesteśmy dziennikarzami, wyraźnie oddzielającymi informację od komentarza i nie sprzyjającymi żadnej ze stron społecznego czy politycznego sporu. Jakiekolwiek zaangażowanie z naszej strony, rażąco wypaczyłoby idee etosu pracy dziennikarza.

Jednocześnie mamy świadomość, że antena Halo.Radia, winna służyć tym z aktywistów, których, podobnie jak nas, cechuje umiłowanie demokracji, wolności, swobód obywatelskich czy akceptacja mniejszości. Konsekwentnie sprzeciwiamy się retoryce wykluczającej z publicznego dyskursu środowiska podzielające powyższe idee, mając na względzie, że w Halo.Radiu nie ma miejsca na tzw "mowę nienawiści" czy jakiekolwiek jej, choćby najmniejsze, przejawy.

MISJA HALO.RADIA

Za misję obraliśmy sobie tworzenie przestrzeni do swobodnej dyskusji, ale poza bańkami politycznymi i światopoglądowymi. Oznacza to, że sprzyjamy wyłącznie naszym Słuchaczkom i Słuchaczom, gotowym wsłuchiwać się w argumenty każdej ze stron konfliktu i na ich podstawie podejmować merytoryczną dyskusję. Twardo stoimy na fundamencie dziennikarskiego etosu, który daje naszym Odbiorcom prawo do samodzielnego myślenia, a w konsekwencji podejmowania decyzji.

Staramy się pełnić wobec Nich rolę służebną: z jednej strony dostarczamy im informację, a z drugiej tłumaczymy złożoność rzeczywistości, wsłuchując się w argumenty wszystkich stron sporu, by z pomocą zarówno Słuchaczy jak i niezależnych ekspertów, dochodzić do wniosków, które we współczesnych mediach nie znajdują dla siebie miejsca.

Czy oznacza to, że musimy rozmawiać z każdym? Nie, wszak elementem dziennikarskiego etosu jest także dbałość o treści, a w tym konkretnym wypadku o język którym operujemy w swoich programach i dobór rozmówców czy gości, według prostej zasady dziennikarskiej odpowiedzialności: nie możemy i nie chcemy pozwalać sobie na promowanie zarówno treści jak i osób, wraz z ich postawami, które stoją w jawnej sprzeczności z zasadami wolności, demokracji, równości, akceptacji mniejszości i niestosowania mowy wykluczającej czy wprost mowy nienawiści. Oznacza to, że w naszych programach nigdy nie będzie miejsca dla polityków, działaczy, aktywistów czy komentatorów, prezentujących postawy skrajne, zarówno z lewa jak i z prawa.

ZESPÓŁ HALO.RADIA

W dobie niszczenia wszelkich autorytetów przez obie strony sporu coraz mocniej polaryzującego Polskę i nas wszystkich, postanowiliśmy zaprosić do stałej współpracy osobowości, które zagwarantują naszym Słuchaczkom i Słuchaczom, najwyższy, współcześnie możliwy poziom merytoryczny emitowanych przez nas programów. Każda i każdy z redaktorów prowadzących swoje programy na naszej antenie, jest w pełni świadoma/świadom jak ważny jest dla naszej wspólnoty etos pracy dziennikarza. Natomiast większość z nas, to współcześnie najbardziej doświadczone dziennikarki i dziennikarze, mogący pochwalić się zarówno swoją niezależnością jak i niebagatelnym dorobkiem na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Poszukując merytorycznych i wyważonych komentatorów różnych dziedzin, sięgamy zarówno po ekspertów młodego pokolenia jak i tych z olbrzymim doświadczeniem. Wspólną cechą obu tych grup eksperckich jest fakt, że nie opowiadając się za konkretną opcją polityczną czy światopoglądową, większość z Nich nie jest zapraszana zarówno do mediów narodowych jak i mediów komercyjnych. Ich niezależność i niesprzyjanie żadnej z opcji, nie jest obecnie tym, czego współczesne media oczekują od grona eksperckiego. Słychać i widać to zresztą w codziennych programach największych graczy na medialnym rynku. Bez względu na opcję, którą popierają w mniej lub bardziej formalny sposób.

Tu znajdziesz całą naszą ekipę wraz z dossier każdej dziennikarki i każdego dziennikarza.

JAK NAS SŁUCHAĆ I OGLĄDAĆ?

Od samego początku naszej działalności, utrzymujemy się wyłącznie z dobrowolnych składek naszych Słuchaczek i Słuchaczy. To dzięki pieniądzom pozyskanym tą drogą udało nam się wynająć lokal (200m2), wyremontować go, zakupić zarówno wyposażenie dla całej redakcji jak i profesjonalny sprzęt niezbędny do produkcji i nadawania całodobowego programu na żywo, w warstwie audio i video. Halo.Radio nadaje całą dobę, w tym na żywo od 7:00 do 23:00 lub 1:00, z poziomu własnego Halo.Playera na stronie www.halo.radio jak i w swojej autorskiej aplikacji dla systemów Android i IOS.

 

Dotychczas, projekt Halo.Radia, poparło wiele osób publicznych, w tym profesorowie: Tadeusz Bartoś i Stanisław Obirek, dziennikarze: Tomasz Sekielski, Marek Czyż, artyści: Patrycja Markowska, Janusz Panasewicz i Krzysztof Skiba oraz wielu, wielu innych...

Czas pokazywać politykom, że jesteśmy Podmiotem, który rozumie więcej niż im się wydaje, ma konkretny plan i bardzo konkretne oczekiwania!

Bez Ciebie się nie uda

Możemy tu przecież napisać cokolwiek. Ale i tak nie będzie to miało większego znaczenia, jeśli to właśnie Ty, nie będziesz miała/miał w sobie potrzeby kontaktu z medium, które stawia wyłącznie na Ciebie, przez pryzmat niezależności od trendów politycznych czy społecznych i nieangażowania się po jakiejkolwiek ze stron. Bo przecież nie to jest istotą prawdziwego dziennikarstwa, nieprawdaż?

Jesteśmy medium, które nie kłania się władzy, ani opozycji, a uważnie wsłuchuje się m.in w to co mówią politycy, aktywiści i komentatorzy. By, niczym sito, oddzielać propagandę płynącą dziś szerokim strumieniem z większości mediów, od wartościowych treści, które wnoszą w nasze życie czy późniejsze wybory, wiedzę, a w konsekwencji odpowiedzialną i merytoryczną dyskusję. Jesteś w niej równoprawną/równoprawnym partnerką/partnerem, zarówno z punktu widzenia nas - dziennikarzy jak i gości naszych programów.

Nie bój się zadawać pytań, bądź aktywna/aktywny, rozmawiaj z szacunkiem dla każdego rozmówcy i zamieniaj niepotrzebne emocje w energię. By iść fascynującą drogą, jaką jest otwieranie się na drugiego człowieka i wspólna z nim podróż, będąca choćby krotką chwilą dialogu, w którym obie strony wykazują wobec siebie szacunek i zrozumienie, pomimo dzielących je różnic. Wspieraj więc stale Halo.Radio, dla którego to właśnie Ty jesteś i pozostajesz centralnym punktem odniesienia.

Halo.Radio to nie tylko ludzie, którzy je tworzą. To przede wszystkim nasze Słuchaczki i nasi Słuchacze. To ludzie, którzy są na tyle ciekawi świata i innych, by z uśmiechem tworzyć wspólnotę różnorodności.

Zgodnie z Państwa prośbami, informujemy, że projekt Halo.Radia, realizowany przez Fundację Obywatelską, można też wspierać wpłatami bezpośrednimi na konta Fundacji:

Dane do przelewu w PLN:
nr konta: 35 1090 1014 0000 0001 3707 8151

Fundacja Obywatelska
ul Aleja Solidarności 68 / 121
00-240 Warszawa
tytuł : "darowizna na działalność statutową"
IBAN: PL35109010140000000137078151 
SWIFT: WBKPPLPP

Dane do przelewu w USD:
nr konta: 10 1090 1014 0000 0001 4143 4774 

Fundacja Obywatelska
ul Aleja Solidarności 68 / 121
00-240 Warszawa
tytuł : "darowizna na działalność statutową"
IBAN: PL10109010140000000141434774 
SWIFT: WBKPPLPP

Dane do przelewu w GBP:
nr konta: 33 1090 1014 0000 0001 4145 3469

Fundacja Obywatelska
ul Aleja Solidarności 68 / 121
00-240 Warszawa
tytuł : "darowizna na działalność statutową"
IBAN: PL33109010140000000141453469
SWIFT: WBKPPLPP

Dane do przelewu w EUR:
nr konta: 74 1090 1014 0000 0001 4143 4786

Fundacja Obywatelska
ul Aleja Solidarności 68 / 121
00-240 Warszawa
tytuł : "darowizna na działalność statutową"
IBAN: PL74109010140000000141434786
SWIFT: WBKPPLPP


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Andrzej Kardaś
Andrzej Kardaś
Próg: 100 zł
Katarzyna Wojciechowska
Katarzyna Wojciechowska
Próg: 20 zł
Anna Glanowska
Anna Glanowska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Danuta Olejniczak
Danuta Olejniczak
Próg: 20 zł
Marek Gadomski
Marek Gadomski
Próg: 20 zł