Gdańsk Pomaga

W Patronite od 04.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 671

Liczba Patronów: 1175

Zostań Patronem
Kup na prezent
11 patronów
760 miesięcznie
19 060 łącznie
Fundacja Gdańska zorganizowała akcję „Gdańsk Pomaga” – wielosektorowy projekt pomocy doraźnej dla mieszkańców i mieszkanek miasta, którego celem jest pomoc osobom nieobjętym systemową opieką.

O Autorze

W geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami, w odpowiedzi na brutalny atak ze strony Rosji, uruchamiamy zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc naszym braciom i siostrom – zarówno na terenie Ukrainy, jak i tym mieszkającym w Gdańsku.

Gdańsk Pomaga. Gdańsk jest miastem otwartym. O godzinie 3:55 zmieniło się oblicze współczesnej Europy. Za polską granicą, u naszych sąsiadów, rosyjskie pociski uderzają w bloki mieszkalne, rakiety spadają w centrach miast, niszczone są lotniska, na ulice wjeżdżają czołgi. Atak na Ukrainę nastąpił z powietrza, lądu i morza.

Z dnia na dzień, Ukrainki i Ukraińcy mieszkający i pracujący w Gdańsku, gdańszczanie i gdańszczanki pochodzenia ukraińskiego, zostają pozbawieni kontaktu z rodziną, drżą o losy swoich przyjaciół. Ich bezpieczna codzienność została zniszczona.

Zgodnie ze słowami Mariana Turskiego, więźnia Auschwitz „Bądźcie wierni przykazaniu. Jedenaste przykazanie: nie bądź obojętny", pokażmy, po raz kolejny, gdańską solidarność.

Gdańsk, jako miasto partnerskie Mariupola i Odessy, nie pozostaje obojętne na krzywdę nie tylko naszych przyjaciół, ale wszystkich obywateli i obywatelek Ukrainy – zarówno tych przebywających w swoim kraju ojczystym, jak również w Polsce.

Niejednokrotnie pokazaliśmy, że w sytuacjach niemożliwych jesteśmy w stanie stanąć ramię w ramię i wspólnie osiągnąć więcej, niż zakładamy. Nie bądźmy obojętni. 

Środki zebrane w ramach zbiórki pieniędzy zostaną przekazane na realizację działań pomocowych przez organizacje pozarządowe, które już dzisiaj prowadzą działania humanitarne w Ukrainie oraz na pomoc udzielaną wspólnocie ukraińskiej w Gdańsku. 

W tej chwili diagnozujemy najpilniejsze potrzeby oraz długofalowe wsparcie. Naszym celem jest powiązanie osób, instytucji, organizacji pozarządowych oraz biznesu z tymi, którzy potrzebują pomocy w różnych zakresach. 

W marcu 2020 roku Fundacja Gdańska zorganizowała akcję „Gdańsk Pomaga” – wielosektorowy projekt pomocy doraźnej dla mieszkańców i mieszkanek miasta, którzy w obliczu pandemii nie byli objęci systemową opieką. Po 2 latach, w geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami, w odpowiedzi na brutalny atak ze strony Rosji, uruchomiliśmy akcje „Gdańsk Pomaga Ukrainie”, która oferuje pomoc naszym braciom i siostrom – zarówno na terenie Ukrainy, jak i tym mieszkającym w Gdańsku. 

Od początku akcji uruchomiliśmy Centrum Gdańsk Pomaga Ukrainie przy ul. Dolna Brama 8, w którym w pierwszym tygodniu wsparliśmy prawie 1000 osób. Każda osoba, która zgłasza się do Centrum dostaje potrzebną pomoc doraźną w zakresie formalności, pomocy medycznej, psychologii, wyposażenia w niezbędne ubrania i środki czystości. Jesteśmy jednak świadomi, że Ukrainkom i Ukraińcom w Gdańsku potrzebne jest długotrwałe wsparcie. Nasza energia i chęć pomocy musi starczyć na długo. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ewa Łojkowska
Ewa Łojkowska
Próg: 100 zł
and cyb
and cyb
Próg: 20 zł
Maria Banaszak
Maria Banaszak
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Art Zych
Art Zych
Próg: 100 zł
Aleksandra Dulkiewicz
Aleksandra Dulkiewicz
Próg: 100 zł