Avatar użytkownika

Gdańsk Pomaga

6
patronów
340 
miesięcznie
25 600 
łącznie
6
patronów
340 zł 25 600 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

20 zł miesięcznie
Podaruj posiłek!

Każdy z nas może ufundować posiłek naszym braciom i siostrom z Ukrainy!
50 zł miesięcznie
Konsultacja psychologiczna.

Ten próg umożliwi dofinansowanie jednego spotkania z psychologiem lub psychotraumatologiem.
100 zł miesięcznie
Książki dla dzieci i dorosłych

Ten próg da możliwość dofinansowania zakupu książek dla dzieci i dorosłych w języku ukraińskim, co pozwoli na zachowanie tożsamości kulturowej.
800 zł miesięcznie
Bon żywieniowy

Ten próg da możliwość finansowania zakupu bonów towarowych, które pozwolą na kupowanie żywności, środków czystości i innych materiałów pierwszej potrzeby.
900 zł miesięcznie
Bon na kurs językowy

Ten próg pozwoli na pokrywanie kosztów intensywnego kursu języka polskiego dla dziecka lub osoby dorosłej.
1000 zł miesięcznie
Stypendium edukacyjne

Ten próg pozwoli na pokrywanie kosztów materiałów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży lub dofinansowanie kosztów kształcenia zawodowego lub wyższego; będzie mogło wesprzeć finansowanie czesnego w żłobku, przedszkolu czy pokrywać koszty dodatkowych zajęć lub zajęć specjalistycznych wynikających ze specjalnych potrzeb edukacyjnych.
2000 zł miesięcznie
Pomoc kompleksowa

Ten próg pozwoli na rozpoczęcie nowego życia na terenie Gdańska i stworzenie bezpiecznej przestrzeni mieszkalnej, a w pierwszym okresie obejmie również pokrywanie kosztów dofinansowania opłat wynajmu lub czynszu za mieszkanie (w tym opłat eksploatacyjnych); wsparcie finansowe kosztów wyżywienia oraz zakupów wyposażenia gospodarstwa domowego, materiałów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży lub dofinansowanie kosztów kształcenia zawodowego lub wyższego; sfinansowanie kursów nauki języka polskiego.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Gdańsk Pomaga w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja Gdańska zorganizowała akcję „Gdańsk Pomaga” – wielosektorowy projekt pomocy doraźnej dla mieszkańców i mieszkanek miasta, którego celem jest pomoc osobom nieobjętym systemową opieką.

W geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami, w odpowiedzi na brutalny atak ze strony Rosji, uruchamiamy zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc naszym braciom i siostrom – zarówno na terenie Ukrainy, jak i tym mieszkającym w Gdańsku.

Gdańsk Pomaga. Gdańsk jest miastem otwartym. O godzinie 3:55 zmieniło się oblicze współczesnej Europy. Za polską granicą, u naszych sąsiadów, rosyjskie pociski uderzają w bloki mieszkalne, rakiety spadają w centrach miast, niszczone są lotniska, na ulice wjeżdżają czołgi. Atak na Ukrainę nastąpił z powietrza, lądu i morza.

Z dnia na dzień, Ukrainki i Ukraińcy mieszkający i pracujący w Gdańsku, gdańszczanie i gdańszczanki pochodzenia ukraińskiego, zostają pozbawieni kontaktu z rodziną, drżą o losy swoich przyjaciół. Ich bezpieczna codzienność została zniszczona.

Zgodnie ze słowami Mariana Turskiego, więźnia Auschwitz „Bądźcie wierni przykazaniu. Jedenaste przykazanie: nie bądź obojętny", pokażmy, po raz kolejny, gdańską solidarność.

Gdańsk, jako miasto partnerskie Mariupola i Odessy, nie pozostaje obojętne na krzywdę nie tylko naszych przyjaciół, ale wszystkich obywateli i obywatelek Ukrainy – zarówno tych przebywających w swoim kraju ojczystym, jak również w Polsce.

Niejednokrotnie pokazaliśmy, że w sytuacjach niemożliwych jesteśmy w stanie stanąć ramię w ramię i wspólnie osiągnąć więcej, niż zakładamy. Nie bądźmy obojętni. 

Środki zebrane w ramach zbiórki pieniędzy zostaną przekazane na realizację działań pomocowych przez organizacje pozarządowe, które już dzisiaj prowadzą działania humanitarne w Ukrainie oraz na pomoc udzielaną wspólnocie ukraińskiej w Gdańsku. 

W tej chwili diagnozujemy najpilniejsze potrzeby oraz długofalowe wsparcie. Naszym celem jest powiązanie osób, instytucji, organizacji pozarządowych oraz biznesu z tymi, którzy potrzebują pomocy w różnych zakresach. 

W marcu 2020 roku Fundacja Gdańska zorganizowała akcję „Gdańsk Pomaga” – wielosektorowy projekt pomocy doraźnej dla mieszkańców i mieszkanek miasta, którzy w obliczu pandemii nie byli objęci systemową opieką. Po 2 latach, w geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami, w odpowiedzi na brutalny atak ze strony Rosji, uruchomiliśmy akcje „Gdańsk Pomaga Ukrainie”, która oferuje pomoc naszym braciom i siostrom – zarówno na terenie Ukrainy, jak i tym mieszkającym w Gdańsku. 

Od początku akcji uruchomiliśmy Centrum Gdańsk Pomaga Ukrainie przy ul. Dolna Brama 8, w którym w pierwszym tygodniu wsparliśmy prawie 1000 osób. Każda osoba, która zgłasza się do Centrum dostaje potrzebną pomoc doraźną w zakresie formalności, pomocy medycznej, psychologii, wyposażenia w niezbędne ubrania i środki czystości. Jesteśmy jednak świadomi, że Ukrainkom i Ukraińcom w Gdańsku potrzebne jest długotrwałe wsparcie. Nasza energia i chęć pomocy musi starczyć na długo. 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Gdańsk Pomaga już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
100 zł
Wojciech Lach
Wojciech Lach
20 zł
Anonimowy patron
20 zł
Adam Lewandowski
Adam Lewandowski
50 zł
Anonimowy patron
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.