Avatar użytkownika

Kosciol Uliczny

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Właśnie dorzuciłeś się do naszych cotygodniowych działań.
Dziękujemy za Twoje wsparcie!
"Kto się lituje nad ubogim, pożycza Panu, a ten mu odpłaci za jego dobrodziejstwo.” Prz. Sal. 19,17
20 zł miesięcznie
Wspaniale!
Dzięki Twojemu wsparciu w każdą środę będziemy mogli docierać z Ewangelią do osób najbardziej potrzebujących, a ponadto co tydzień 1 osoba otrzyma:
- ciepły posiłek
- ciepłą kawę lub herbatę
- słodki poczęstunek
- suchy prowiant w postaci pieczywa/kanapek

Dziękujemy!
50 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
100 zł miesięcznie
Serdecznie dziękujemy!
Poza realnym wsparciem w postaci ciepłych posiłków dla osób najuboższych, twoje wsparcie pomoże nam pokryć koszty logistyczne cotygodniowych spotkań, a w tym koszty paliwa, utrzymania samochodu, naprawy i zakupu sprzętu.

Dzięki temu będziemy mogli bez przeszkód dzielić się nadzieją z potrzebującymi!
200 zł miesięcznie
Gratulujemy!
Dzięki Twojemu wsparciu co tydzień 10 osób potrzebujących otrzyma:
- ciepły posiłek
- ciepłą kawę lub herbatę
- słodki poczęstunek
- suchy prowiant w postaci pieczywa/kanapek

Poza tym pomagasz nam pokryć logistyczne koszty cotygodniowych ewangelizacji.
Dziękujemy!
500 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoją hojność i mega otwarte serce!
Poza możliwością docierania z Ewangelią do ludzi na ulicy oraz realnym wsparciem w postaci ciepłych posiłków dla osób najuboższych, twoje wsparcie umożliwi nam pokrycie kosztów utrzymania naszej bazy, gdzie przechowujemy sprzęt, magazynujemy dary rzeczowe i gdzie osoby w kryzysie mogą przyjść, aby otrzymać wsparcie.
1000 zł miesięcznie
Bóg dotyka ludzi na ulicach naszych miast! Doświadczyliśmy tak wielu niezwykłych historii, które chcielibyśmy Wam opowiedzieć. Będą one inspiracją dla wszystkich, którzy potrzebują cudu w osobistym życiu.
Twoje wsparcie umożliwi nam zatrudnienie ekipy, która regularnie będzie tworzyć wideorelacje z ewangelizacji oraz nagrywać historie Bożego działania.
Poza tym, że otrzymasz nagranie jako pierwszy, w ramach podziękowań wymienimy Cię jako współtwórcę materiału.
Jesteśmy mega wdzięczni za Twoje wsparcie!
2000 zł miesięcznie
Właśnie umożliwiłeś komuś nowy start! To się nazywa pomoc!
Dzięki niej będziemy mogli zapewnić specjalistyczne i długotrwałe wsparcie osobie w kryzysie bezdomności zabezpieczając jej schronienie w domu readaptacyjnym. Za tę kwotę będziemy mogli pokryć koszty miesięcznego pobytu jednej osoby, dając jej nadzieję na odbudowanie własnego życia, znalezienie pracy, odbudowanie relacji z ludźmi, a przede wszystkim odnalezienie celu i sensu życia w Jezusie. W domu readaptacyjnym taka osoba będzie mogła otrzymać wsparcie socjalne, medyczne, prawne i terapeutyczne.
To tu właśnie zacznie się jej nowe życie, a Ty masz w tym swój udział.
W ramach podziękowania zaprosimy Cię do naszego domu na obiad, podczas którego będziesz mógł osobiście poznać osoby, którym pomagasz i posłuchać ich historii.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kosciol Uliczny w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kościół Uliczny tworzą ludzie różnych profesji i zainteresowań, których życiową pasją jest docieranie do ludzi z miłością i Ewangelią tam, gdzie oni są – na ulicy.
KIM JESTEŚMY?
 
Kościół Uliczny tworzą ludzie różnych profesji i zainteresowań, których życiową pasją jest docieranie do ludzi z miłością i Ewangelią tam, gdzie oni są – na ulicy. Naszą inspiracją jest Jezus Chrystus, który szedł do ludzi potrzebujących, ubogich, samotnych, bezdomnych i odrzuconych, aby zanieść im nadzieję i głosić Królestwo Boże w mocy znaków i cudów.
 
Kościół Uliczny jest inicjatywą ponadwyznaniową opartą na współpracy lokalnych kościołów i wspólnot chrześcijańskich. Każdy Kościół Uliczny jest autonomiczny, a fundamentem jego dobrego funkcjonowania jest miłość i szacunek dla wzajemnej różnorodności. Spotykamy się w wielu miejscach w Polsce na cotygodniowych nabożeństwach na ulicy, by wspólnie uwielbić Boga, głosić Jego Słowo, modlić się o chorych i nieść praktyczną pomoc potrzebującym.
 
ZESPÓŁ
 
Nasz zespół tworzy fenomenalna grupa wolontariuszy z ogromnymi sercami względem osób potrzebujących. Na co dzień jesteśmy częścią lokalnych wspólnot chrześcijańskich oraz kościołów. W samej Warszawie w spotkania Kościoła Ulicznego zaangażowanych jest ponad dwustu wolontariuszy wliczając w to pastorów/duszpasterzy lokalnych kościołów, zespoły uwielbienia i muzyków, osoby wydające posiłki, obsługę techniczną, osoby posługujące modlitwą o chorych oraz głoszących Słowo. Ścisły zespół organizacyjny tworzy grupa około dwudziestu osób, które odpowiadają za organizację i przebieg cotygodniowych spotkań.
 
 
 
HISTORIA
 
Wszystko zaczęło się w 2006r., od termosu ciepłej herbaty i paru kanapek. Kilkoro wierzących przyjaciół regularnie wychodziło w okolice Dworca Centralnego w Warszawie, aby nieść pomoc osobom w kryzysie bezdomności, modlić się o nich i głosić im Ewangelię. 

Z czasem z tej inicjatywy zrodziły się regularne nabożeństwa pod gołym niebem pod nazwą Kościół Uliczny. Pierwsze spotkanie Kościoła Ulicznego w Polsce odbyło się 1 września 2010 r. na warszawskiej „Patelni”. 

W kolejnych latach inicjatywa rozszerzała się na kolejne miasta: Szczecin (2012r.), Poznań (2014 r.), Gdańsk (2014r.), Białystok (2015r.), Ostrów Wielkopolski (2015r.), Kraków (2015r.), Opole (2015r.), Malbork (2016r.), Lublin (2016r.), Gorzów Wielkopolski (2017r), Augustów (2017r.), Kalisz (2018r.) 

Obecnie spotkania Kościoła Ulicznego odbywają się w kilkunastu miastach w Polsce. W samej Warszawie w organizację spotkań zaangażowanych jest 17 kościołów i wspólnot chrześcijańskich. Głównym liderem Kościoła Ulicznego jest pastor Paweł Bukała.
 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kosciol Uliczny już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.