Strefa Patrona:

27

patronów

505 zł

miesięcznie

4360 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
101
miesięczne wsparcie
84
liczba patronów

  Filmuję dziką przyrodę. Dla dzieci realizuję ,,Przyrodyjki" ilustrowane filmami opowiadania o zwierzętach. Prowadzę Vloga o problemach ekologii. Tworzę unikalne materiały video o polskiej przyrodzie. Nagrania udostępniam bezpłatnie. Przyroda jest dobrem wspólnym, należy do każdego z nas i nikt nie ma prawa jej zawłaszczyć.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 400 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Więcej czasu poświecę na filmowanie
Pozwoli mi to filmować o jeden dzień dłużej w tygodniu. Więcej czasu w terenie to więcej filmów i ciekawsze zdjęcia.
0%
50 %
100%
osiągnięto 50%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 495 zł
Będę mógł jeździć do ciekawych miejsc w Polsce
Dzięki tej kwocie będę mógł filmować w Parkach Narodowych i innych ciekawych miejscach. Przynajmniej raz w roku pojadę w polskie góry. Więcej tematów ciekawsze historie.
0%
16 %
100%
osiągnięto 16%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2495 zł
Rezygnacja z dodatkowych prac.
Wreszcie koniec z fuchami i dorabianiem na weselach. Całą energię przeznaczę na filmowanie i pracę w terenie.
0%
100%
osiągnięto 10%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4495 zł
Modernizacja sprzętu
W czasach gdy sprzęt kosztuje setki tysięcy złotych , będę mógł powoli uzupełniać obiektywy, modernizować narzędzia pracy. Raz w roku pojadę na zdjęcia gdzieś dalej. Dodatkowy temat o reniferach, białych niedźwiedziach czy rosomakach. Od lat planuję kolejny wyjazd w poszukiwaniu Sasqacha w Kolumbii Brytyjskiej , czy Mapigłarii na pograniczu Gujany i Wenezueli. Pieniądze te pozwolą mi raz w roku zorganizować wyprawę , gdzie będę starał się nakręcić to , co się jeszcze nikomu nie udało.

O Autorze

Nasi przodkowie żyli w puszczy wśród świętych drzew i dzikich zwierząt.   W każdym z nas głęboko tkwi to dziedzictwo. U mnie to ,,coś" ujawniło sie bardzo wcześnie, gdy tylko nauczyłem się chodzić , chodziłem do lasu.

 

Tropiłem zwierzęta, uczyłem sie ich zwyczajów. Szybko zorientowałem się, że świat przyrody jest inny niż pokazują  ludzie.  Jest lepszy, poukładany i na swój sposób sprawiedliwy. Chciałem pokazać prawdę, subiektywną , tak jak ją postrzegam. Zaczynałem od Teleranka, w połowie lat dziewiećdziesiątych. Opowiadałem tam o polskiej przyrodzie. Później realizowaliśmy teleturnieje studyjne dla dzieci ,,Król zwierząt". ,,W koło natury", ,,Sówka". Równolegle w TVP2 pracowałem w programach ,,Animals". Ostatnim dużym cyklem była ,,Dzika Polska" przez dziesiątki odcinków pokazywałem z Tomkiem Kłosowskim prawdziwie dziką stronę Polski.

 

Ostatnio przeniosłem się do internetu. 

  • Facebook, jako Marcin Kostrzyński regularnie udostępniam krótkie filmy.  Niektóre przekraczają 200 tyś odsłon, choć mają nie więcej niż 30 sekund. 
     
  • Prowadzę kanał na YouTube ,,Marcin z Lasu". Najważniejsze dla mnie są ,,Przyrodyjki" - prawdziwe historie. Podczas nagrywania filmów zdażają się niezwykłe spotkania. Każda Przyrodyjka ma nie więcej niż trzy minuty i jest przygotowana specjalnie dla najmłodszych widzów. Są to materiały bez przemocy! 
     

 

 

Dla dorosłych są cykle ,,Za kamerą" i ,,Ekoblabla". 

 

Mieszkam częściowo w Toruniu, a częściowo w małym domku w lesie. Od dwudziestu lat do leśniczówki przychodzą dzikie zwierzęta potrzebujące pomocy. Nie wiem jak to się stało, ale ranne i osierocone zwierzęta przychodzą pod dom. Skonstruowałem specjalny system pomocy, dokarmiania, który działa automatycznie zapewniając im stałe wsparcie.