Avatar użytkownika

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

🌸Działamy dzięki temu, że tu jesteś!
20 zł miesięcznie
Dziękujemy, że wspierasz działania naszej Fundacji!

🌸Każda złotówka pozwala na rozwój naszej działalności i umożliwia tym samym dotarcie do kobiet, które nas potrzebują ❤️
50 zł miesięcznie
Dziękujemy z całego serca za to, że wspierasz kobiety razem z nami!

Czy wiesz, że w Polsce każdego roku z powodu zbyt późnego wykrycia zmian nowotworowych ponad 2000 kobiet umiera na raka szyjki macicy?


🌸Twoja wpłata to 1 badanie cytologiczne, które może uratować życie!
100 zł miesięcznie
Dziękujemy za wybranie tego progu i za to, że do nas dołączyłeś!

🌸Twoja wpłata pozwoli nam na organizację wysyłek w ramach Akcji "Święty Mikołaj". 100 zł = wysyłka 4 paczek do naszych wolontariuszek z upominkami dla kilkuset pacjentek szpitali na Oddziałach Ginekologii Onkologicznej
150 zł miesięcznie
Dziękujemy, że wraz z nami wspierasz pacjentki oddziałów ginekologii i ginekologii onkologicznej

🌸Twoja darowizna pomoże nam wydrukować PORADNIK ONKOLOGICZNY dla pacjentek w szpitalach na terenie całego kraju, którego celem jest przede wszystkim przekazanie podstawowych i rzetelnych informacji na temat problemów trapiących pacjentki w trakcie choroby i leczenia onkologicznego.

Bo WSPARCIE to również wiedza i edukacja.

Mamy nadzieję, że żadna chora nie będzie czuła, że jej problemy traktowane są zdawkowo lub całkowicie pomijane podczas kolejnych wizyt w szpitalu.
500 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoją hojność! Twoje wsparcie jest dla nas nieocenione

Dzięki Tobie nasz BADABUS może dosłownie ruszyć z miejsca i dojechać do celu :)

🌸Ta kwota pozwala nam zatankować auto do pełna.


W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz od nas dedykowane podziękowanie w formie elektronicznej.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Naszą misją jest wspieranie kobiet chorujących na raka szyjki macicy i raka jajnika. Koncentrujemy się na profilaktyce zdrowotnej, prowadzeniu akcji informacyjno-edukacyjnych na temat kobiecych chorób ginekologicznych oraz zmianie świadomości w podejściu do zdrowia kobiet i mężczyzn.


Kwiat Kobiecości - "pozytywny skutek choroby" Prezeski i Założycielki Fundacji, Idy Karpińskiej.

Nasze GŁÓWNE CELE to:

 • PROFILAKTYKA, edukacja, dostęp do informacji
 • WSPIERANIE KOBIET chorych na raka szyjki macicy i raka jajnika
 • ZMIANA ŚWIADOMOŚCI kobiet i mężczyzn w podejściu do zdrowia
 • UDOSTĘPNIANIE BEZPŁATNYCH BADAŃ ginekologicznych dla kobiet

Dlatego też:

 • uruchomiliśmy specjalną infolinię wsparcia - zapewniamy wsparcie merytoryczne, psychologiczne oraz prawne dla kobiet z chorobą nowotworową, a także dla ich rodzin i bliskich
 • wydaliśmy poradnik onkologiczny dla pacjentek oddziałów ginekologii-onkologicznej w woj. mazowieckim wraz z pomocnymi podcastami:

   

 • wydaliśmy dwuczęściowy e-book "Wykrycie oznacza życie", zawierający historie onkologiczne kobiet (z happy endem, ku pokrzepieniu serc) oraz komentarze merytoryczne naszych ekspertów medycznych. 

EDUKACJA

 • Programy EDUKACYJNE: "Kobiety dla Kobiet", "Rozumni i uważni", "Młoda i zdrowa"
 • Kampanie SPOŁECZNE: "Piękna bo zdrowa" (10 edycji) - poświęcona rakowi szyjki macicy oraz "Diagnostyka jajnika" (7 edycji), poświęcona rakowi jajnika 

 

WSPARCIE DLA KOBIET Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ

Rok do roku wolontariuszki Kwiatu Kobiecości odwiedzają pacjentki w szpitalach na oddziałach ginekologii onkologicznej na terenie całej Polski, realizując tym samym coroczną akcję „Święty Mikołaj”. Celem akcji jest wsparcie kobiet chorujących na raka poprzez niesienie im nadziei, radości, chwili zapomnienia, tuląc je i rozdając mikołajkowe prezenty, będące podarkiem od firm odpowiedzialnych społecznie.

 
PROFILAKTYKA             

Naszym największym osiągnięciem i powodem do dumy jest BADABUS, który wyruszył w drogę w 2020 r. To profesjonalny, w pełni wyposażony i innowacyjny gabinet medyczny „na kółkach”. Powstał on z potrzeby serca, w odpowiedzi na problem zachorowalności i umieralności na nowotwory narządów rodnych. Daje on dostęp do bezpłatnych badań profilaktycznych tysiącom kobiet i mężczyzn w całej Polsce. Umożliwia szybką diagnostykę w kierunku raka szyjki macicy, raka jajnika i raka prostaty.

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

BADABUS dociera do każdego miejsca oraz umożliwia szybką diagnostykę wszędzie tam, gdzie dostęp do badań jest utrudniony, bądź wymaga wielomiesięcznych oczekiwań.

Przeprowadzamy badania w firmach, zakładach pracy w ramach pracowniczego wellbeingu, instytucjach, urzędach, galeriach handlowych, np. podczas dni zdrowia, na piknikach czy eventach. 

Z badań w BADABUSIE mogą skorzystać wszyscy, niezależnie od wieku, osoby nieubezpieczone, jak również nie posiadające obywatelstwa polskiego.

BADABUS to specjalistyczny i profesjonalnie urządzony gabinet medyczny. Oprócz standardowego wyposażenia typowego dla gabinetu ginekologicznego, w BADABUSIE znajduje się także wydzielone pomieszczenie z toaletą i bieżącą wodą, zapewniające komfortowe
przygotowanie do diagnostyki. 

BADABUS i jego zespół. W skład zespołu wchodzi doświadczona kadra pielęgniarek i położnych z odpowiednimi uprawnieniami ogromnym sercem do tego co robi. Przez wiele lat przeprowadzały one badania profilaktyczne w Cytobusie podczas kampanii społecznych, realizowanych przez naszą Organizację.

➣Zdrowie i ekologia. BADABUS jest w pełni zabezpieczony przed wszelkimi wirusami, bakteriami, grzybami, pleśniami, lotnymi związkami organicznymi, dzięki zaaplikowaniu specjalnej powłoki tytanowej, którą tworzą zaawansowane technologicznie nanocząsteczki, oraz powłoki oczyszczającej powietrze.

Wsparcie Patronów jest niezbędne, aby nasz projekt naprawdę działał, a BADABUS dojeżdżał tam, gdzie o badania i profilaktykę naprawdę najtrudniej.
To może się udać, tylko z Wami, dzięki naszej załodze, od kierowców, przez personel medyczny, po… naszą społeczność, Patronów, ludzi dobrej woli, świadomych tego, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna.
Bez Waszego wsparcia nasze możliwości są ograniczone - czasowo, logistycznie i finansowo. 

Tym bardziej, że stawiamy na profesjonalizm, wiedzę i bezpieczeństwo

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.