Maciej Bonk

W Patronite od 04.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
1 040 łącznie
Małe rzeki to strona edukacyjna dotycząca ochrony przyrody. W szczególności ochrony wód. Blog Małe rzeki oraz jego odpowiednik na Facebook.com są też platformą do dyskusji na temat ochrony przyrody. Ponadto, autor interweniuje też w przypadkach niszczenia wód i prowadzi akcje citizens' science.

O Autorze

Jestem biologiem. Zawodowo zajmuję się ochroną przyrody, w szczególności wód. W ramach strony
Małe rzeki staram się propagować wiedzę o ochronie przyrody. Na stronie w szczególności poruszam tematy związane z regulacją rzek i jej wpływem na środowisko naturalne, przedstawiam biologię organizmów występujących w rzekach i nie tylko. Na bieżąco przedstawiam w skrócie naukowe doniesienia dotyczące wód, czasem publikowane w specjalistycznych czasopismach naukowych, dość hermetycznych. Staram się istotę takich informacji przekazać w jak najkrótszej i jak najbardziej przystępnej formie. Ponadto, w wolnych chwilach robię wycieczki nad rzeki, niekiedy w celu interwencji (np. zgłaszanie szkodliwych dla środowiska działań, zebranie danych na odcinkach, gdzie planowane są inwestycje). Współpracuję z Instytutem Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk i Towarzystwem Badań i Ochrony Przyrody z Kielc. Poza pracą zawodową, jednym z efektów tej współpracy jest akcja Szukamy raków, w wyniku której dotychczas udało się zebrać informacje o ok. 400 stanowiskach tych zwierząt - zarówno gatunków obcych inwazyjnych, jak i ginącego raka szlachetnego. 

Dlaczego zdecydowałem się na korzystanie z Patronite? Lubię działalność proprzyrodniczą i na ile to możliwe staram się w nią angażować, nie wyłączając wyjazdów terenowych w celach interwencyjnych. Planuję również rozbudować stronę internetową Małe rzeki (po sześciu latach zasługuje na bardziej profesjonalny wygląd i działanie). Od wiosny chciałbym wdrożyć kanał na Youtube.com w celu lepszego propagowania idei ochrony wód. Zarówno większe zaangażowanie w prowadzenie strony, jak i wyjazdy terenowe, w tym związane z kręceniem filmów będą zdecydowanie łatwiejsze i efektywniejsze przy finansowym wsparciu fanów Małych rzek. Według mojego rozeznania rynku, Patronite będzie odpowiednią opcją dla osiągnięcia tego celu. Zachęcam do wspomagania mojej działalności edukacyjnej i terenowej.

Łososina w Beskidzie Wyspowym


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika