Meteomodel

W Patronite od 29.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1196

Liczba Patronów: 1121

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
315 miesięcznie
6 910 łącznie
Profil został założony po namowach czytelników bloga, którzy chcieliby wesprzeć naszą działalność. Po kilku miesiącach w końcu się skusiliśmy i tu jesteśmy. Meteomodel to blog tworzony z pasją.

O Autorze

W 2008 roku stronę „Pogoda i Klimat” stworzył Piotr Djaków (zdjęcie) – pasjonat meteorologii i klimatologii. Każdy post, artykuł czy informacja są dokładnie sprawdzane. W 2016 roku do zespołu dołączyła Klaudia Kinga Bryś jako Wredna Pani Moderator, która po dziś dzień pilnuje porządku w dyskusjach.  Dokładamy wszelkich starań, by informacje zawarte na naszej stronie były prawdziwe i rzetelnie opisywały aktualną sytuację. Polecamy czytanie naszego bloga, gdzie znajdziecie nie tylko ciekawe artykuły dotyczące tego co się dzieje w Polsce jak i na świecie, ale i informacje na temat nowości na stronie. Listę ostatnich wpisów na blogu można odnaleźć na dole tej strony.

 

W chwili obecnej meteomodel generuje zyski równe jakieś minus 1000zł rocznie, co jest powiedzmy średnio motywujące. Nie jest to może jakaś wielka strata, ale umówmy się – po 12 latach pracy nad serwisem człowiek zaczyna się zastanawiać: po co ja to robię, szczególnie że wiele rzeczy ma teraz w sieci, a resztę może sobie oprogramować lokalnie, nie kopiąc się przy tym z co wredniejszymi jednostkami. Opcja reklam obecna przez jakiś czas na meteomodelu była początkowo bardzo atrakcyjna, ale w miarę upływu czasu była również coraz bardziej irytująca, stąd mimo, że przynosiła jakieś zyski, z niej zrezygnowałem (prawdopodobnie bardziej to wkurzało użytkowników, niż mnie radowało ;))


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika