Dobrobyt na Pokolenia

W Patronite od 07.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1533

Liczba Patronów: 1512

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
210 miesięcznie
4 200 łącznie
Analizy, rozwiązania, argumenty. Zabieramy głos w sprawach ważnych dla Polaków. Zawsze w oparciu o rygor naukowy. Zawsze przystępnie.

O Autorze

Kim jesteśmy?

Dobrobyt na Pokolenia to grupa młodych (ekhem...) ekonomistów, którzy tworzą nową jakość w debacie ekonomicznej. Łączymy doświadczenie akademickie z zamiłowaniem popularyzatorskim i realnym spojrzeniem na gospodarkę. Chcemy budować mądrą politykę gospodarczą opartą o najnowsze badania naukowe. W 2021 roku założyliśmy Fundację Dobrobyt na Pokolenia, której celem jest "działalność edukacyjna, naukowa i społeczna przyczyniająca się do budowy dobrobytu na pokolenia dla mieszkańców Rzeczypospolitej Polskiej oraz świata"  (zob. nasz statut).

Co robimy?

Zawodowo zajmujemy się różnymi dziedzinami ekonomii, a na co dzień przede wszystkim prowadzimy badania i wymieniamy się wiedzą w ramach środowiska akademickiego. Chcemy by dyskurs ekonomiczny był dostępny dla całego społeczeństwa – dlatego staramy się szerzyć wiedzę ekonomiczną w mediach. Dotychczas gościły nas m.in. Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Polityka, TOK FM, TVN24, Tygodnik Powszechny, Bankier.pl, Radiowa Czwórka, ekonomiaspoleczna.pl, Gazeta.pl, Krytyka Polityczna, Magazyn Pismo, Nowa Konfederacja, Nowy Obywatel, Obserwator Gospodarczy, Oko press, Parkiet, PIE, Puls Biznesu, Raport o stanie świata, Tygodnik TVP, VoxEU.org, Imponderabilia (kanał YouTube), Dziennik Gazeta Prawna, Tygodnik Przegląd, INN Poland, Notes from Poland, LSE blog, Odsłuch Społeczny, Magazyn Kontakt. Regularnie publikujemy analizy i komentarze na naszej stronie.

Do czego wykorzystamy Twoje wsparcie?

Wszyscy pracujemy akademicko - i z tego się utrzymujemy - a w Dobrobycie udzielamy się charytatywnie "po godzinach". Twoje wsparcie zostanie przeznaczone na koszty codzienne funkcjonowania Fundacji: wynagrodzenie naszej Social Media Ninja, księgowość, utrzymanie strony www. 

Dzięki z góry!

DnP na zoomie Tak pracujemy nie tylko w pandemii. Skład Dobrobytu z czerwca 2021.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Władysław Marek Saj
Władysław Marek Saj
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Piotr Chachaj
Piotr Chachaj
Próg: 10 zł