Avatar użytkownika

Nauka o Klimacie

31
patronów
1 609 
miesięcznie
9 973 
łącznie
31
patronów
1 609 zł 9 973 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

12 zł miesięcznie
❄️ Czy wiesz, że minimalny zasięg lodu arktycznego od 1979 roku spada o 12,6% na dekadę?

Wspierając nas kwotą 12 zł dorzucasz ważną cegiełkę, która pozwala nam pokryć część stałych kosztów utrzymania portalu i dalej edukować - nie tylko o topniejącym lodzie arktycznym.
35 zł miesięcznie
🌡 35°C to maksymalna temperatura "mokrego termometru", przy której możliwe jest funkcjonowanie ludzkiego organizmu.
Przekroczenie tej temperatury jest niebezpieczne nawet dla młodych, zdrowych osób.

🎁 Wybierając ten próg otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy patronów, w której będziemy dzielić się niepublikowanymi gdzie indziej materiałami, a raz w miesiącu zorganizujemy sesję pytań i odpowiedzi z naszym ekspertem/ekspertką
99 zł miesięcznie
Wybierz 99 zł
198 dostępnych miejsc
STOP! ⛔️ Nie przelewaj nam 100 zł w zaokrągleniu.
To właśnie kwota 99,00 zł będzie dla nas sygnałem, że nie tylko doceniasz piękno krajobrazu morskiego, ale także interesuje Cię los żyjących na naszej planecie zwierząt. Dlaczego?

Jeśli średnia temperautra powierzchni Ziemi wzrośnie o więcej niż 2 stopnie względem epoki przedprzemysłowej, nawet 99% tropikalnych raf koralowych będzie zagrożonych wymieraniem.

🎁 Wybierając ten próg otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy patronów, w której będziemy dzielić się niepublikowanymi gdzie indziej materiałami, a raz w miesiącu zorganizujemy sesję pytań i odpowiedzi z naszym ekspertem/ekspertką.
Dodatkowo, raz na kwartał otrzymasz od nas naukową pocztówkę!
272 zł miesięcznie
Wybierz 272 zł
20 dostępnych miejsc
🧊 Co roku Grenlandia traci około 272 miliardów ton lodu. Niepokojące, prawda?
Wsparcie w wysokości 272 zł może oznaczać, że szczególnie martwi Cię wzrost poziomu morza, ale dla nas to również sygnał, że doceniasz naszą pracę.

Z jednorazowym wsparciem tej wysokości możemy stworzyć 3 edukacyjne posty na Instagramie i dotrzeć z wiedzą o zmianie klimatu do kilkunastu tysięcy odbiorców.

🎁 Wybierając ten próg otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy patronów, w której będziemy dzielić się niepublikowanymi gdzie indziej materiałami, a raz w miesiącu zorganizujemy sesję pytań i odpowiedzi z naszym ekspertem/ekspertką.
Dodatkowo, raz na kwartał otrzymasz od nas naukową pocztówkę i zaprosimy Cię na zamknięte spotkanie na Zoom z ekspertami portalu naukaoklimacie.pl
417 zł miesięcznie
Wybierz 417 zł
8 dostępnych miejsc
🏭 Koncentracja dwutlenku węgla w atmosferze sięgnęła już 417 ppm i wartość ta nadal rośnie.
Tymczasem, zahamowanie wzrostu średniej temperatury powierzchni Ziemi wymaga zredukowania emisji dwutlenku węgla związanych z działalnością człowieka do zera.

Wybierając ten próg udzielasz nam ogromnego wsparcia, które umożliwia nam informowanie szerokiej publiczności o skali, wadze i konsekwencjach tego zjawiska.

Dziękujemy, że z Twoim wsparciem możemy szerzyć wiedzę o systemie klimatycznym Ziemi i jego zmianie.

🎁 Wybierając ten próg otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy patronów, w której będziemy dzielić się niepublikowanymi gdzie indziej materiałami, a raz w miesiącu zorganizujemy sesję pytań i odpowiedzi z naszym ekspertem/ekspertką.
Dodatkowo, raz na kwartał otrzymasz od nas naukową pocztówkę i zaprosimy Cię na zamknięte spotkanie na Zoom z ekspertami portalu naukaoklimacie.pl. Wisienką na torcie będzie zaproszenie do Warszawy na spotkanie na żywo z ekspertem/ekspertką Nauki o Klimacie. Zaproponujemy Ci zwiedzanie wystawy w Centrum Nauki Kopernik z dr Olą Kardaś albo odwiedziny w laboratorium na Wydziale Fizyki u prof. Szymona Malinowskiego (albo jeszcze coś innego ;) )
1990 zł miesięcznie
Wybierz 1990 zł
5 dostępnych miejsc
🌍️ Nie da się ukryć, że nauka o klimacie i jego zmianie jest dla Ciebie równie ważna jak dla nas. Ogromnie się cieszymy!

Chętnie porozmawiamy o tym, co Cię najbardziej interesuje w tym temacie.
Co powiesz na spotkanie? A może wolisz dostać od nas inny prezent?
Szczegóły ustalimy w dowolnym momencie, a już teraz dziękujemy za tak hojną wpłatę!

Psst, wiesz, dlaczego akurat 1990 zł? Właśnie w roku 1990 opublikowano pierwszy raport IPCC 👩‍💼📚 Postanowiliśmy to uczcić ;-)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Nauka o Klimacie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, to my: Ola, Szymon, Marcin, Ania, Jacek, Szymon i Kuba, czyli redakcja Nauki o Klimacie 👋 Skoro tu jesteś to możliwe, że już się znamy – bardzo nas to cieszy! Teraz możesz zostać częścią naszej społeczności. Jak? Czytaj dalej 👇

Od 10 lat jako redakcja portalu Nauka o Klimacie napisaliśmy ponad 600 artykułów, w których odpowiadamy na Wasze pytania i wątpliwości, wyjaśniamy procesy fizyczne rządzące klimatem, komentujemy najnowsze raporty, relacjonujemy najnowsze wyniki badań, tropimy i wyjaśniamy klimatyczne bzdury, a przede wszystkim, pomagamy Wam zrozumieć, jak działa klimat Ziemi.

redakcja portalu Nauka o klimacie

Jesteśmy na Patronite, bo wierzymy, że nas, zirytowanych dezinformacją w temacie klimatu, jest więcej. Wierzymy też, że Patronite to dobre miejsce, aby lepiej poznać osoby, które na co dzień czytają nasze artykuły i regularnie odwiedzają Naukę o Klimacie w Internecie. Tutaj możemy nawiązać z Wami lepszy kontakt, dać się poznać i zaprosić Was do współtworzenia portalu. To także świetny sposób na wysłuchanie Waszych potrzeb dotyczących wiedzy o klimacie.

To właśnie Wam chcemy dać:

  • pierwszeństwo w dostępie do naszych najnowszych artykułów i materiałów na temat klimatu i jego zmiany,
  • możliwość bezpośredniego kontaktu z redakcją Nauki o klimacie,
  • okazje do współdecydowania o poruszanych przez nas tematach,
  • wstęp na zamknięte wydarzenia i kameralne spotkania z nami i z zaproszonymi dla Was gośćmi i gościniami.

Już teraz dziękujemy za to, że jesteście! I mamy nadzieję, że zobaczymy się w niedalekiej przyszłości na spotkaniach, webinarach i nie tylko ;-)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Nauka o Klimacie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Agata Malinowska
Agata Malinowska
35 zł
Michał Borek
Michał Borek
12 zł
Anonimowy patron
12 zł
Marzena Cypryańska-Nezlek
Marzena Cypryańska-Nezlek
35 zł
Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
35 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.