Neuroatypowe

W Patronite od 25.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 816

Liczba Patronów: 691

Zostań Patronem
Kup na prezent
22 patronów
510 miesięcznie
8 885 łącznie
Kanał na YouTube i społeczność na Discordzie dla wszystkich osób neuroatypowych.

O Autorze

Osoby neuroatypowe to osoby w spektrum autyzmu, ADHD, dysleksji, dysgrafii, dyskalkulii, dyspraksji, zespołów tikowych i nie tylko. Ogólnie: osoby, których układ nerwowy rozwijał się inaczej niż u większości ludzi, przez co myślą, odczuwają, przetwarzają bodźce w nietypowy sposób. Podkreślmy jeszcze raz: jesteśmy inni i nietypowi, a nie gorsi czy słabsi. Natomiast rzeczywiście jesteśmy nieuprzywilejowani, ponieważ należymy do (neuro)mniejszości.

I dlatego tym bardziej potrzebujemy się jednoczyć i wzajemnie wspierać. Potrzebujemy takiej przestrzeni jak Neuroatypowe. To miejsce dla nas. To kanał na YouTube, gdzie głośno wybrzmiewają neuroatypowe głosy, i serwer na Discordzie, gdzie się spotykamy się i rozmawiamy.

Prowadzę te przestrzenie sama. Potrzebuję środków finansowych, żeby móc je utrzymywać i rozwijać. Jest to działalność, której poświęcam znaczną część tygodnia. Wymyślam, nagrywam i montuję filmy, zapraszam gościnie i gości, administruję serwer na Discordzie. To wszystko zabiera DUŻO czasu i mogłoby stanowić pracę na pełen etat (lub dwa). Dlatego Wasze wsparcie jest dla mnie tak ważne i jestem za nie tak wdzięczna. Dziękuję!

O mnie: Nazywam się Sabina Markowska (JRabbit na Discordzie, @sabmarine0.0 na Instagramie). Jestem autystyczną samorzeczniczką i studentką psychologii. W życiu spotykałam się z wieloma trudnościami i barierami, o których wtedy nie wiedziałam, że łączą się z moim autyzmem. To odbiło się na moim zdrowiu psychicznym i właściwie dopiero po diagnozie, po uwzględnieniu mojej autystycznej natury, byłam w stanie dobrze poprowadzić moje życie.

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Liwska
Anna Liwska
Próg: 10 zł
Gabriela Piękoś
Gabriela Piękoś
Próg: 10 zł
Anna Siano
Anna Siano
Próg: 30 zł
Sonia Uyanık
Sonia Uyanık
Próg: 10 zł
Kalina Wojciechowicz
Kalina Wojciechowicz
Próg: 10 zł
Amadeusz Kucharzewski
Amadeusz Kucharzewski
Próg: 30 zł