Neuroatypowe

W Patronite od 25.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 471

Liczba Patronów: 602

Zostań Patronem
Kup na prezent
24 patronów
900 miesięcznie
2 155 łącznie
Kanał na YouTube prowadzony przez dwie autystyczne dziewczyny: Idę i Sabinę. Każda z nich wnosi do projektu inną energię i umiejętności, a łączą je marzenia o społeczeństwie, w którym osoby autystyczne będą mogły czuć się swobodnie, nieograniczane przez brak zrozumienia czy krzywdzące stereotypy.

O Autorze

Cześć! Tu Ida i Sabina. Jesteśmy autystycznymi samorzeczniczkami, to znaczy dziewczynami w spektrum autyzmu, które działają na rzecz szerzenia wiedzy o autyzmie.

Uważamy, że edukacja i wzrost świadomości na temat autyzmu są podstawą budowania społeczeństwa bardziej przyjaznego dla osób autystycznych. Wiemy o czym mówimy, bo same na co dzień doświadczamy trudności związanych z funkcjonowaniem wśród ludzi, którzy nie do końca rozumieją nas i nasze potrzeby.

W naszej działalności walczymy ze stereotypami, edukujemy, informujemy, opowiadamy o swoich doświadczeniach i przeżyciach. Naszym głównym medium jest YouTube - na kanale Neuroatypowe w każdy piątek o 19 możecie obejrzeć nowy odcinek, w którym opowiadamy o autyzmie i naszym życiu. Robimy też live’y i zapraszamy różnych gości: osoby autystyczne i specjalistów. Staramy się, żeby zawsze było lekko, przyjemnie i zabawnie.

Poza tym bierzemy udział w różnych spotkaniach na temat autyzmu na uczelniach i w firmach, występujemy na konferencjach, udzielamy wywiadów… Mówimy o autyzmie, gdzie się da. Prowadzimy też swoje profile na portalach społecznościowych - na Instagramie znajdziecie nas jako @ida_ma_autyzm i @sabmarine0.0.

Cała ta działalność pochłania coraz więcej naszego czasu i energii: to długie godziny spędzone na robieniu researchu, pisaniu, filmowaniu, montowaniu, dodawaniu napisów do filmów, robieniu grafik, promowaniu naszego kontentu, prowadzeniu spotkań, odpowiadaniu na wiadomości…

Dlatego zdecydowałyśmy się założyć konto na Patronite i prosić Was o wsparcie. Chcemy móc poświęcić się działalności samorzeczniczej w 100%. Mamy już rozpisany plan na najbliższe lata - chcemy podbić nie tylko YouTube, ale w ogóle umysły i serca Polaków, którzy wciąż wiedzą zdecydowanie za mało na temat autyzmu. Chcemy zmieniać społeczeństwo. Dołączcie do nas!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jagoda Ilczuk
Jagoda Ilczuk
Próg: 10 zł
Renia Hannolainen
Renia Hannolainen
Próg: 30 zł
Michał Leks
Michał Leks
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Aleksandra Dolczewska
Aleksandra Dolczewska
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł