Opowiedz nam historię

W Patronite od 13.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1301

Liczba Patronów: 1235

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
290 miesięcznie
2 195 łącznie

Dobry sprzęt

300 zł

miesięcznie

96%

osiągnięto

10 zł

brakuje

"Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim'"
Les Brown

Z takim założeniem zaczęłam robić filmiki i nagrywać je...moją komórką. Gdybym tego nie zrobiła tylko czekała aż zgromadzę fundusze na zakup sprzętu nie nauczyłabym się montować filmów, robić graficznych animacji, dobierać dźwięków, nie poznałabym darmowych baz danych. Tworzę filmy i słuchowiska już dwa lata. I to jest czas na kolejny krok, na taki rozwój techniczny, który wymaga wsparcia finansowego.

I choć ważna jest dla mnie, i dla moich odbiorców sama opowieść: czy jest ciekawa, czy jest odpowiednia, to jeśli film będzie lepszej jakości to będzie to miało też znaczenie.

Spoczywanie na laurach z powodu tego, że się ma talent opowiadacza i robienia min nie jest dla mnie. Lubię być profesjonalistką. Zasada: rób wszystko jak najlepiej potrafisz dotarła do miejsca, w którym komórkę trzeba zamienić na kamerę a mój pokój, w którym nagrywam odcinki podcastu oddzielić nieco od świata.

A zatem w pierwszej kolejności kupię kamerę i konieczne akcesoria (statyw, obiektyw, lampa pierścieniowa) a także akustyczną kabinę do nagrywania podcastów).
Oprócz tego, program do montażu wzbogacę o płatne dodatki, które pozwolą robić mi lepsze animacje, przejścia, sztuczki techniczne.

Dzięki PATRONITE mogę rozwijać mój kanał w taki sposób, że jakość techniczna filmików i słuchowisk będzie coraz lepsza. Patroni, jesteście współsprawcami dobrej, profesjonalnej jakości.Bieżąca działalność

5 000 zł

miesięcznie

5%

osiągnięto

4 710 zł

brakuje

Czas to pieniądz - kto nie zna tej zasady?

Regularne umieszczenie filmików i słuchowisk to praca na cały etat i to z nadgodzinami. Im więcej tworzę tym więcej umiem i moje filmy i podcasty są bogatsze. Jednak ich wzbogacanie o muzykę, scenki, grafikę zajmuje więcej czasu.

Moje umiejętności techniczne to głównie korzystanie z wielu programów i niektóre z nich są płatne.
Moja wiedza bierze się z książek, podcastów, filmów - to zabiera czas, ale i wymaga nakładów finansowych.

W skrócie oto jak wygląda przygotowanie opowieści: Najpierw zbieram materiały: czytam książki, przeszukuję internet, słucham podcastów, oglądam filmy. Potem piszę scenariusz opowieści. Następnie nagrywam. Ostatni etap to montaż. A potem promocja na mediach społecznościowych. Są opowieści, które przygotowuję w dwa tygodnie, ale są i takie, których zrobienie zajmuje mi nawet dwa, trzy miesiące, zależy od tematu, dostępu do źródeł.

Dzięki PATRONITE, będę to mogła robić z czystym sumieniem, że nie muszę poświęcać czasu na inną pracę, żeby zarabiać pieniądze. Patroni, dzięki Wam moje opowieści mogą powstawać dalej.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Julius Glaser
Julius Glaser
Próg: 100 zł
Basia i Michał Górscy
Basia i Michał Górscy
Próg: 10 zł
Anna Szkotak
Anna Szkotak
Próg: 20 zł
Katarzyna Kowalska
Katarzyna Kowalska
Próg: 10 zł
Artur Kaczmarczyk
Artur Kaczmarczyk
Próg: 10 zł