Avatar użytkownika

Opowiedz nam historię

15
patronów
375 
miesięcznie
5 130 
łącznie
15
patronów
375 zł 5 130 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Dla mnie ta okrągła srebrno-złota moneta oznacza, że to, co robię to nie tylko świetna zabawa, hobby i pasja, ale również praca, którą inni uznają za potrzebną i wartościową.

Ta piątka od Ciebie to dla mnie duża odpowiedzialność! A więc robię dalej swoją robotę: opowiadam dzieciom historię jak potrafię najlepiej! Ogromnie cieszę się, że jesteś! Przybij piątkę!
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
A kto jest na tym banknocie? Mieszko - Książe Leśnych Polan, ten który stworzył fundamenty polskiego państwa.

💖O Twojej hojności dowie się cały świat - na końcu filmiku i w opisie podcastu umieszczę imię i nazwisko albo nick Patrona.

Dla mnie ta suma oznacza możliwość stworzenia mocnych fundamentów tak jak u naszego Mieszka. Dzięki Tobie będę mogła prowadzić fundament mojej działalności - mocny, odporny na trudności, profesjonalny kanał YouTube oraz podcast.
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Tutaj na banknocie mamy Bolesława Chrobrego, który nie tylko utrzymał dziedzictwo taty Mieszka, ale także je powiększył i wzmocnił.

💖 Otrzymasz dostęp do specjalnych, dodatkowych materiałów, które będą ukazywały się co miesiąc. Będą to między innymi filmowe ściągawki z historii oraz elektroniczne mapy myśli z różnych tematów (zwłaszcza objętych edukacją domową). Oprócz tego otrzymasz profity z poprzedniego progu.

Dzięki Twojemu wsparciu powiększę i wzmocnię swoją działalność jak Boluś Chrobry. Kolorowe animacje, zaskakujące dźwięki i piękna muzyka w moich filmach to właśnie Twoja zasługa.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Kogo my tu mamy na tym błękitnym banknocie? Kazimierz nie bez powodu zwany Wielkim! Żaden inny Polski władca nie miał takiego przydomka. Żaden inny władca nie dokonał tak wielkiej zmiany w rozwoju kraju.

💖 Zrobię dla Ciebie dedykowany kilkusekundowy filmik ze specjalnymi podziękowaniami. Oczywiście otrzymasz wszystkie bonusy z poprzednich progów.

Dzięki Twojemu wsparciu, będę mogła dokonać wielkich zmian w swojej pracy, tak jak Kazik Wielki! Mikrofony, statywy, oświetlenie, a może nawet kamera! Wszystkie te drogie rzeczy, które pozwolą mi przejść z epoki drewnianej do tej murowanej.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Na tym banknocie mamy portret nie byle kogo - Władysława Jagiełły. Zwycięzca bitwy pod Grunwaldem, założyciel jednej z najpotężniejszych dynastii w historii Europy. Nie bał się Władzio wielkich marzeń!

💖 Możesz zaproponować temat jednej z moich opowieści! Dodatkowo, listonosz przyniesie Ci również specjalną pamiątkę. Oczywiście otrzymasz też wszystkie poprzednie bonusy.

Moje marzenie to tysiące polskich dzieci, które znają i lubią historię, a nie uważają ją za nudę. Jak do nich dotrzeć? Dzięki Tobie. Twoje hojne wsparcie pozwoli na realizację ambitnych, lecz kosztownych planów promocyjnych.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Opowiedz nam historię w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Opowiadam historię: tę prawdziwą. Jednak słowo historia ma tu podwójne znaczenie: są to dzieje historyczne, ale i opowieść. Opowiadam dzieciom, tym najmłodszym, nawet sześcioletnim, choć do słuchaczy chętnie dołączają nastolatkowie, rodzice i dziadkowie. Nie oderwiecie uszu od tych historii!

W pewnym momencie mojej kariery w roli Mamy zdarzyło się tak, że dużo jeździłam samochodem z trzema córkami na pokładzie. Dziewczyny były w wieku 5, 7 i 10 lat. I gdy już znudziły nam się audiobooki i bajki-grajki zaczęłam opowiadać im o mojej pasji: historii. Musiałam dostosować przekaz do ich wieku! I dobrze mi poszło, bo gdy wsiadałyśmy do samochodu córki mówiły: Opowiedz nam historię.

Każde zagadnienie musi być opowiedziane, żeby mogło być zrozumiane.

Uważam, ze najlepszą metodą przekazywania wiedzy jest dobra opowieść: pełna szczegółów, bohaterów, ciekawostek i emocji.

Moje nastoletnie córki namówiły mnie do założenia kanału na YouTube Opowiedz nam historię.

Oprócz kanału YouTube prowadzę też podcast dostępny na sześciu bezpłatnych platformach do słuchania.

Mój siedmioletni syn, który pojawił się w międzyczasie jest moim najlepszym Reżyserem. Pilnuje odpowiedniego poziomu: aby żadna opowieść nie zrobiła się nudna, aby była opowiedziana przystępnym językiem dla najmłodszych dzieci, gdy można to z humorem, gdy trzeba to delikatnie. Rodzice a czasem i dzieci piszą do mnie, że dobrze nam wychodzi: mnie i Reżyserowi. Nie znalazłam jeszcze kogoś kto by też opowiadał tyle trudnych historii tak małym dzieciom.

Opowieści są w formie filmików trwających od 10 do 20 minut

 

 

Są też opowieści w formie słuchowisk, które zazwyczaj trwają od 20 do 30 minut. 

Od pewnego czasu umieszczam słuchowiska również na kanale YouTube,

 

Są takie słuchowiska, które można znaleźć tylko na platformach do słuchania. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę swojej ulubionej platformy Opowiedz nam historię.

 

 

Dzięki Opowiedz nam historie dzieci mogą dziś poznać pełną historię dwóch wojen światowych, historię Polski zwanej PRL-em oraz historię Piastów, Jagiellonów, oraz wieku XVIII, gdy Rzeczpospolita nam się rozpadła, a także postań z wieku XIX

a nawet historię (całą) Ukrainy.

 

I wciąż opowiadam….

Dzięki PATRONITE nie przestanę i te opowieści będą coraz lepsze pod każdym względem, ale zwłaszcza technicznym.

Z zawodu jestem prawnikiem, ale ostatnimi czasy wolę zawód opowiadacza.

Opowieść jest wszędzie, trzeba tylko ją znaleźć i odpowiednio podać i to jest sztuka!

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Opowiedz nam historię w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Bieżąca działalność
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 625 zł brakuje
7%
Czas to pieniądz - kto nie zna tej zasady?

Regularne umieszczenie filmików i słuchowisk to praca na cały etat i to z nadgodzinami. Im więcej tworzę tym więcej umiem i moje filmy i podcasty są bogatsze. Jednak ich wzbogacanie o muzykę, scenki, grafikę zajmuje więcej czasu.

Moje umiejętności techniczne to głównie korzystanie z wielu programów i niektóre z nich są płatne.
Moja wiedza bierze się z książek, podcastów, filmów - to zabiera czas, ale i wymaga nakładów finansowych.

W skrócie oto jak wygląda przygotowanie opowieści: Najpierw zbieram materiały: czytam książki, przeszukuję internet, słucham podcastów, oglądam filmy. Potem piszę scenariusz opowieści. Następnie nagrywam. Ostatni etap to montaż. A potem promocja na mediach społecznościowych. Są opowieści, które przygotowuję w dwa tygodnie, ale są i takie, których zrobienie zajmuje mi nawet dwa, trzy miesiące, zależy od tematu, dostępu do źródeł.

Dzięki PATRONITE, będę to mogła robić z czystym sumieniem, że nie muszę poświęcać czasu na inną pracę, żeby zarabiać pieniądze. Patroni, dzięki Wam moje opowieści mogą powstawać dalej.
Dobry sprzęt
  • 300 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
"Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim'"
Les Brown

Z takim założeniem zaczęłam robić filmiki i nagrywać je...moją komórką. Gdybym tego nie zrobiła tylko czekała aż zgromadzę fundusze na zakup sprzętu nie nauczyłabym się montować filmów, robić graficznych animacji, dobierać dźwięków, nie poznałabym darmowych baz danych. Tworzę filmy i słuchowiska już dwa lata. I to jest czas na kolejny krok, na taki rozwój techniczny, który wymaga wsparcia finansowego.

I choć ważna jest dla mnie, i dla moich odbiorców sama opowieść: czy jest ciekawa, czy jest odpowiednia, to jeśli film będzie lepszej jakości to będzie to miało też znaczenie.

Spoczywanie na laurach z powodu tego, że się ma talent opowiadacza i robienia min nie jest dla mnie. Lubię być profesjonalistką. Zasada: rób wszystko jak najlepiej potrafisz dotarła do miejsca, w którym komórkę trzeba zamienić na kamerę a mój pokój, w którym nagrywam odcinki podcastu oddzielić nieco od świata.

A zatem w pierwszej kolejności kupię kamerę i konieczne akcesoria (statyw, obiektyw, lampa pierścieniowa) a także akustyczną kabinę do nagrywania podcastów).
Oprócz tego, program do montażu wzbogacę o płatne dodatki, które pozwolą robić mi lepsze animacje, przejścia, sztuczki techniczne.

Dzięki PATRONITE mogę rozwijać mój kanał w taki sposób, że jakość techniczna filmików i słuchowisk będzie coraz lepsza. Patroni, jesteście współsprawcami dobrej, profesjonalnej jakości.Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Opowiedz nam historię już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Martyna Miziniak-Kużaj
Martyna Miziniak-Kużaj
50 zł
Julius Glaser
Julius Glaser
100 zł
Agnieszka Szymanska
Agnieszka Szymanska
5 zł
Basia i Michał Górscy
Basia i Michał Górscy
10 zł
Aleksandra Boroń
Aleksandra Boroń
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.