93. Niedokończone #9: MonkeyKat

Obrazek posta

Post udostępniony za darmo dzięki mecenatowi Artkomiks.

MonkeyKat to pomysł Paula D Houstona. Opowieść o mutantach walczących o życie w dystopijnym świecie, skierowana również do młodszych (ale nie najmłodszych) odbiorców. Planowaliśmy mini-serię, cztery zeszyty na wzór tytułów wydawanych przez DC i Marvela w latach 80. i 90. 

Więcej możecie się dowiedzieć z dokumentu, który przesyłaliśmy wydawcom. Nie było zainteresowanych, przez moment myślałem nawet o wzięciu udziału w konkursie na "stypendium" Gildii, ale doszedłem do wniosku że nie będę się wygłupiał. Wróciliśmy jeszcze do tematu, kiedy w ramach wydawnictwa Rats & Crows miał wystartować mój imprint SelfDropKick, ale Rats & Crows umarło w kiepskim stylu, a ja ponownie doszedłem do wniosku że nie będę się wygłupiał. Paul napisał scenariusze wszystkich czterech odcinków, które udostępniam Patronom 13+ w osobnym wpisie.

Wszystkie prezentowane poniżej grafiki powstały późną wiosną 2015 roku, kiedy jeszcze nie byłem tatą i mogłem sobie pozwolić na prace nad komiksem, którego wydanie nie było pewne.

Koncepty:

Okładka pierwszego zeszytu. Ołówek oraz dwie wersje.

Pierwsza strona. Bardzo wstępne gryzdoły, ołówek, finalna wersja (ze szkolnym błędem w liternictwie).

Druga i trzecia strona. Gryzdoły, wstępny szkic, ołówek, finalna wersja. Mniej więcej w tamtym czasie zorientowałem się, że komiks rozrywkowy bez rozkładówek jest wybrakowany.

Czwarta strona. Wstępny szkic, ołówek, finalna wersja.

Piąta strona. Ołówek i finalna wersja.

monkeykat komiks

Zobacz również

90. Late Stage Detection
94. Dobro #28: MonkeyKat scenariusze
95. DO ROBOTY! #8

Komentarze (4)

Trwa ładowanie...