Młodzicy postraszyli Perełki

Obrazek posta

W piątkowym, ostatnim meczu sezonu 2020/2021 młodzicy młodsi Orłów Kazimierz, czyli trzeci zespół ligi podejmowali bezapelacyjnego zwycięzcę rozgrywek AP Perełki Puławy. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie i nie brakowało w nim emocji. Orły nie wystraszyły się wyżej notowanego rywala, starając się sięgnąć po komplet punktów. Mądra i odpowiedzialna gra piłką w połączeniu z walecznością  i zespołowością miały być receptą podopiecznych trenera Marcina Lewtaka na puławian. Szybki i wyrównany początek meczu przyniósł pierwszą sytuację bramkową  gospodarzom. Konrad Sowa  jednak zbyt lekko uderzył w 12 minucie. Groźną lecz niecelną próbę po centrze z wolnego miał w 14 minucie Antoni Zagozdon. Po chwili Emil Pałac wybronił strzał Perełek z bliska. W 18 minucie Emil zalicza dwie fantastyczne interwencje. W odpowiedzi bramkarz Perełek odbija uderzenie Janka Małeckiego. W 25 minucie w dobrej sytuacji Mateusz Górski przymierzył obok słupka. Do przerwy 0:0 i nasuwające się pytanie, czy młode Orły wytrzymają tempo gry, gdyż w tym dniu kilku z nich było na szkolnej wycieczce. Początek drugiej połowy nie różnił się obrazem od pierwszej. Obie drużyny dążyły do zdobycia gola. W 36 minucie szczęście uśmiechnęło się do Perełek, które po szybkiej kontrze wyszły na prowadzenie po strzele z dystansu. Mecz był dalej wyrównany choć z upływem czasu zmęczenie zaczęło zarysowywać się w szeregach kazimierzan. W 51 minucie Perełki podwyższyły prowadzenie. Gol ten niestety padł z ewidentnego spalonego. Osamotniony brakiem asystentów sędzia główny niestety nie mógł zauważyć "offside-u". Szkoda. W 55 minucie puławianie rozstrzygają zawody po przepięknym uderzeniu z dystansu. Tuż przed końcowym gwizdkiem jeden z nielicznych dziś błędów przy wznowieniu gry kończy się przechwytem i utratą czwartej bramki. Wynik 0:4, nie oddaje tego co działo się na boisku. Brawa i gratulację należą się Orłom za walkę, jak i za znakomite trzecie miejsce w lidze. Jest to niewątpliwy sukces zespołu będący nagrodą za ciężką pracę na treningach i walkę w meczach przez cały sezon. Podsumujemy go wkrótce. Orły Kazimierz - AP Perełki Puławy 0:4 (0:0) Bramki: 36', 51', 55', 59' Skład Orłów: E. Pałac, F. Mitura, P. Kałdonek, M. Piekoś, P. Nowaczek, A. Zagozdon, J. Małecki, K. Sowa, M. Górski, M. Banaszek, K. Byszewski, B. Sowa, D. Krawiec, K. Godziszewski, S. Kleczewski (https://orlykazimierz.futbolowo.pl)