Przewodnik o pierwszej pomocy dla WSZYSTKICH dzieciaków #razemzmieniamy z BNP Paribas

Darmowy!
7 miesięcy temu Brak komentarzy

Znamy się na ratownictwie. Od 5 lat budujemy motoambulanse, które w całej Polsce (jest ich już 12!) ratują życie. W końcu im szybciej udzielona pomoc tym lepiej! 

Motoambulanse są szybkie, ale marzy nam się świat w którym KAŻDY potrafi udzielać pomocy - dzięki temu na miejscu jakiegokolwiek zdarzenia będzie ktoś, kto pomoc zacznie od NATYCHMIAST. Marzenia się spełniają, kiedy się pracuje na ich spełnienie - więc szkolimy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Również dzieciaki. 

Nie wszystkie dzieci mogą z tego skorzystać - bo niektóre potrzebują komunikacji alternatywnej, dla niektórych zajęcia z Ratownikiem to zbyt dużo na raz. Dysfunkcje komunikacji werbalnej występujące u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną czasem wręcz uniemożliwiają przyswajanie wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy tradycyjnymi metodami.

A przecież chcemy, żeby KAŻDE dziecko miało taką możliwość! 

"Jak zostać bohaterem" to wyjątkowa książeczka. Stworzona 3 lata temu  z troską, dbałością o szczegóły i merytorykę, przyjazna dzieciom. Wszystkim dzieciom. Również dzieciom potrzebującym komunikacji alternatywnej ze względu na problemy w zakresie ekspresji i/lub rozumienia mowy oraz dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.


Anna Jastrzębska - ratownik i psycholog pracowała z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i zwróciła naszą uwagę na fakt, iż coraz więcej dzieci korzysta z tzw. komunikacji alternatywnej. Z uwagi na ich problemy z tradycyjną komunikacją "mówioną" i "pisaną" tradycyjne książeczki są dla nich mało zrozumiałe.

Ale jak napisać książeczkę dla dzieci, tak aby była zrozumiała, czytelna i ciekawa?

Z pomocą przyszedł Antek Kulicki - pierwowzór głównego bohatera, uczył się wtedy w  Szkole Specjalnej przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym. Miłośnik ratownictwa, uwielbia strażaków. Uczęszczał na zajęcia Młodzieżowej Grupy Ratowniczej.

Ania i Antek stworzyli historię młodego bohatera, opowiedzieli ją zarówno słowem pisanym, a także zaprojektowali znaki AAC - komunikacji alternatywnej, które czynią "Jak zostać bohaterem" historią zrozumiałą dla WSZYSTKICH dzieci!

Dobra historia wymaga również adekwatnej oprawy graficznej. Piotr Stelmaszczyk - świetny grafik, utalentowany rysownik i człowiek o wielkim serduchu. Pracowicie przelewał naszą wizję na język rysunku.

Stworzył łagodne i przyjemne w odbiorze, nieprzeładowane detalami rysunki, aby KAŻDE dziecko mogło z książeczki korzystać.

I wiecie co? 

Chcemy tę książeczkę w ramach #razemzmieniamy wydać i w formule non-profit dostarczyć do dzieciaków! 
  

Trwa ładowanie...