Węglowodory jako brzytwa w rękach idiotów

Darmowy!
7 miesięcy temu Brak komentarzy

7 miesięcy temu Brak komentarzy

Друзі, ми з вами. І ми вас не залишимо!

Gdy od lat piszemy o tym, jak szkodliwe jest uzależnienie od importowanych z Rosji węglowodorów i że #OZE jest nie tylko bezpieczeństwem systemu energetycznego, ale też polską stacją stanu, wtedy wszystkie rządowe jełopy mają nas za wariatów. Gdy na konferencji o bezpieczeństwie państwa zjeby z doktoratami z ABW („analitycy bezpieczeństwa państwa”) mówią, ze zagrożeniem dla systemu energetycznego są „ekoterroryści i islamscy fundamentaliści”.

Gdy opłacana z Waszych abonamentów telewizja publiczna od lat pierdoli kłamstwa, dając ciemnym masom milionów niewykształconych Polaków „wroga” w postaci osób nieheteronormatywnych czy myślących i niepodległych kobiet. Dziś zostaje tylko gorzka satysfakcja i czyszczenie broni a żadna to radość, że mieliśmy rację - zachwyty rożnej maści Obajtków nad ich geniuszem sprzedawania Lotosu Rosjanom, wypowiedzi Piotrowskich, Pilitowskich etc, antyunijna narracja prawicowych debili czy kretyńskie inicjatywy poselskie (jak posłanki Jadwigi Emilewicz) - wszystko to psuje nam relacje z Zachodem, wystawiając Polskę do następnego strzału ze strony Putina.

A stratedzy Putina myślą pragmatycznie i odzyskanie strefy wpływów wraz z wewnętrzne zdyscyplinowaniem jest dla nich atrakcyjną opcją a Polska - celem w perspektywie 5-10 lat. I Ameyrkanie czy Brytole nie będą wiecznie przyglądać się, jak psujemy im inwestycje czy wytykami palcami osoby homoseksualne). Po prostu wyjadą stąd bez żalu. No, może pierogów będzie im żal. Dobrze czytacie: Polska jest dziś (i będzie przez najbliższe dekady) idealnym celem do destabilizacji Unii oraz NATO ze strony Rosji. Destabilizacja choćby jednego z tych sojuszy to zwiększenie siły Rosji. Polska. Słabe państwo, zarządzane przez debili, skonfliktowane wewnętrznie i na zewnątrz i uzależnione od kurka z gazem i ropą - rakotwórczy pakiet finansujących sektor militarny Rosji.

Jesteśmy następni w kolejce. Dlatego każda chwila, moment, gdy nie piętnujecie antyszczepów, gdy unikacie nazywania idiotów po imieniu - idiotami, każda chwila gdy wybieracie milczenie wobec głupoty zamiast protestu i działania - każda z nich przesuwa rosyjskie czołgi do Waszych domów. Ukraińcy to Naród zajebiście podobny do nas. Pogodny, ciężko zapierdalający, traktowany podle, także w Polsce.

Owszem nasza wspólna historia obu narodów ma i ciemne karty, jak zawsze gdy powierzamy władze debilom. Ale rozważcie jakiej Wy spodziewalibyście się pomocy i zacznijcie kombinować. Ukraińscy uchodźcy już ruszyli w stronę Polski, drogi już są zakorkowane, nasza Żona już uruchomiła duże plany zawodowe, my uruchomimy je dziś. Zacznijcie dumać jak możemy pomóc setkom tysięcy ludzi, którzy za tydzień-dwa zapukają do naszych drzwi po pomoc. Bo coś trzeba wymyślić na już.

#SiłaJestwNas #SławaUkrajini!

PS. Jeśli myślisz, że przesadzamy, to weź do ręki kalkulator. Dwie trójki SU27 z obwodu Kaliningradzkiego (jest ich tam 80) podrywają się z lotniska z prędkością 280 i przelotowo osiągają 1300 km/h. Pierwsze koło nad Trójmiastem (są tam po 4 minutach) - znika Lotos ze zbiornikami przy makro i lotnisko w Gdańsku. Bydgoszcz - znika zakład naprawczy WZL2 i lotnisko, trzeci nawrot - Orlen ma szkody na 3 miesiące postoju. W Warszawie wystarczy położyć Żerań i Siekierki a na Okęciu pieprznąć dwa pociski w skrzyżowanie pasów. Ile zajmie taka operacja i powrót do Kaliningradu? 30 minut? A może załatwienie Siekierek i węzła Warszawa Zachodnia odbędzie się balistycznie, prosto z wyrzutni na terenie Białorusi, jak właśnie dziś Rosjanie załatwiili lotnisko w Kijowie? Właśnie o tym piszemy od dawna - każde Twoje tankowanie benzyny do baku czy gaz w kuchence to finansowanie tych SU27.

---

Gdybyś zechciała/zechciał wesprzeć działalność Moja elektrownia PV a może Mój samochód EV czy Mój akumulator Li-Ion i wspomóc tworzenie treści, założyliśmy Patronite. Dzięki za wsparcie, może go udzielić tutaj: https://patronite.pl/MarcinMizgalski 

Trwa ładowanie...