EWANGELIZACJA ULICZNA

Obrazek posta

ULICZNA EWANGELIZACJA- to nie działa?

Przeczytaj kilka ważnych obserwacji!

✅80 procent ludzi jest otwartych na modlitwę.

Podczas ewangelizacji zawsze proponuj modlitwę za osobę, z którą rozmawiasz; nawet jeśli nie wierzy w Boga. Po prostu zapytaj: „Jak mógłbym się za ciebie modlić?” Większość ludzi będzie chętna!

✅Udostępniajcie sobie nawzajem Wasze media społecznościowe — to łatwy sposób na pozostawanie w kontakcie. Jeśli chcesz kontynuować komunikację z osobą po zakończeniu rozmowy - po prostu wymień się sieciami społecznościowymi, na przykład Instagramem. Jest to bardzo naturalne i nienachalne.

✅ Szczerość i ciekawość podczas rozmowy

Odłóż wszystkie szablonowe formuły. Staraj się słuchać osób, z którymi rozmawiasz, i skup się na tym, co mówią i na ich punkcie widzenia. Pamiętaj, szczerość rodzi szczerość.

✅ Ewangelia nigdy nie traci na aktualności, w przeciwieństwie do metod jej przekazywania. Poznaj kulturę swojego miasta i mów Ewangelię prostym i zrozumiałym językiem, stosując odpowiednie kreatywne metody.

✅Wyjście ze swojej strefy komfortu przyczynia się do Twojego rozwoju. Głoszenie ewangelii może być wyzwaniem! Otaczaj się ludźmi, którzy będą Cię motywować. Ilekroć wychodzisz ze swojej strefy komfortu i przyjmujesz wyzwanie od Boga, wzrastasz duchowo.

 

 

 

Zobacz również

1,5%
KONFERENCJA MOVEMENT

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...