Fundacja ASBiRO

W Patronite od 07.09.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1237

liczba Patronów: 1361

2 patronów
60 zł miesięcznie
60 zł łącznie
Nasza Fundacja ASBiRO wspiera edukację najuboższych dzieci w zambijskich slumsach. W 2016 zapoczątkowaliśmy pionierski program nauki informatyki w jednej z lokalnych szkół. Wiemy, jak rozwijać dalej projekt, ale potrzebujemy do tego wsparcia finansowego na opłatę pensji dla nauczycieli.

O Autorze

Cześć! Jesteśmy grupą pozytywnie zaangażowanych wolontariuszy działających na rzecz edukacji w Afryce. Zrealizowaliśmy tam już wiele projektów - budowa przedszkola, biblioteki, kurs komputerowy, remont i wyposażenie szkoły podstawowej itd. Na co dzień każdy z nas pracuje i toczy boje z przeciwnościami zwykłej prozy dnia, a po godzinach poświęcamy swój czas i wielokrotnie resztki oszczędności na wsparcie poszczególnych projektów. 

Więcej o nas na naszej stronie www !!! :)

Projekt IT w zambijskich slumsach

Od 2016 roku prowadzimy w Zambii w szkole Mujos lekcje informatyki dla 120 dzieci. Laptopy zbieramy w Polsce, a następnie nasi wolontariusze zawożą je do Zambii. Zbudowaliśmy i przystosowaliśmy salę komputerową przy szkole. Przez dwa lata zajęcia prowadzili polscy wolontariusze, ale by lekcje odbywały się regularnie, nastała potrzeba zatrudnienia lokalnego nauczyciela na stałe. Od stycznia 2019 opłacamy nauczyciela z lokalnej społeczności dla szkoły Mujos – gdyby nie to, nauka nie byłaby możliwa – dyrektora ani rodziców nie stać na taki wydatek. Jesteśmy przekonani, że takie lekcje pomagają dzieciom w rozwoju,  a potem w znalezieniu pracy, która da im szansę na lepszą przyszłość i godziwe życie poza slumsami!!

Aktualnie chcemy rozszerzyć projekt na kilka kolejnych szkół. W związku z tym znowu zbieramy laptopy, które będą stanowić podstawę pod kolejne salki informatyczne. Nad wyborem szkół i przystosowaniem pomieszczeń będą dbali na miejscu dedykowani do tej roli wolontariusze. Mogą oni również liczyć na wsparcie ze strony Dyrektora Mujos oraz pomoc zdalną reszty zespołu z Polski ;) Wiemy, że i tym razem się uda! Niemniej tu pojawia się jeszcze jedna kwestia - otóż potrzebujemy środków finansowych na opłatę pensji nauczyciela! 

Wystarczy 600 zł miesięcznie na utrzymanie jednej salki i opłacenie miejscowego nauczyciela IT, żeby w lekcjach informatyki mogło wziąć udział około 100 dzieci!!!

Chcemy w najbliższym czasie przystosować około 2-3 kolejnych sal zlokalizowanych w biedniejszych dzielnicach Zambii. Po szczegóły i informacje o naszych poczynaniach zapraszamy TUTAJ!  

Co zmienia Wasze wsparcie? 

Naprawdę bardzo dużo!!! Pozwala nam przede wszystkim bez stresu zrealizować projekt i rozwinąć go na inne lokalizacje. Niemniej oczywiście najistotniejsze jest:

  • zapewnienie młodym Zambijczykom szansy na naukę obsługi komputera i jego podstawowych programów (większość dzieci slumsów nawet nie miała okazji wcześniej dotykać laptopa)
  • umożliwienie zdobycia niezbędnych umiejętności do lepszej pracy, a tym samym możliwości na godziwe życie i wyrwanie się z kręgu skrajnej biedy
  • stworzenie kolejnych miejsc na zambijskim rynku pracy dla nauczycieli informatyki

No i pamiętajcie też, że:

Niezależnie od wysokości wpłaty Twoje wsparcie jest bardzo ważne! <3 Pozwalasz nim dać torchę lepszy start tym, którzy urodzili się w biedzie i już od dziecka mają zdecydowanie pod górkę :( Także z całego serca w imieniu własnym, jak i dzieciaków z Zambii: Dziękujemy!!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni