Fundacja ASBiRO

W Patronite od 07.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2532

Liczba Patronów: 3622

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
50 miesięcznie
1 750 łącznie
Nasza Fundacja ASBiRO wspiera edukację najuboższych dzieci w zambijskich slumsach. W 2016 zapoczątkowaliśmy pionierski program nauki informatyki w jednej z lokalnych szkół. Wiemy, jak rozwijać dalej projekt, ale potrzebujemy do tego wsparcia finansowego na opłatę pensji dla nauczycieli.

O Autorze

Cześć! Jesteśmy grupą pozytywnie zaangażowanych wolontariuszy działających na rzecz edukacji w Afryce. Zrealizowaliśmy tam już wiele projektów - budowa przedszkola, biblioteki, kurs komputerowy, remont i wyposażenie szkoły podstawowej itd. Na co dzień każdy z nas pracuje i toczy boje z przeciwnościami zwykłej prozy dnia, a po godzinach poświęcamy swój czas i wielokrotnie resztki oszczędności na wsparcie poszczególnych projektów. 

Więcej o nas na naszej stronie www !!! :)

Projekt IT w zambijskich slumsach

Od 2016 roku prowadzimy w Zambii w szkole Mujos lekcje informatyki dla 120 dzieci. Laptopy zbieramy w Polsce, a następnie nasi wolontariusze zawożą je do Zambii. Zbudowaliśmy i przystosowaliśmy salę komputerową przy szkole. Przez dwa lata zajęcia prowadzili polscy wolontariusze, ale by lekcje odbywały się regularnie, nastała potrzeba zatrudnienia lokalnego nauczyciela na stałe. Od stycznia 2019 opłacamy nauczyciela z lokalnej społeczności dla szkoły Mujos – gdyby nie to, nauka nie byłaby możliwa – dyrektora ani rodziców nie stać na taki wydatek. Jesteśmy przekonani, że takie lekcje pomagają dzieciom w rozwoju,  a potem w znalezieniu pracy, która da im szansę na lepszą przyszłość i godziwe życie poza slumsami!!

Aktualnie prowadzimy 3 salki IT:  wspomniana wyżej w szkole Mujos, druga znjaduje się w  El- Shaddai Academy School oraz trzecia w The Rose of Sharon School. Zamierzamy w tym roku otworzyć jeszcze jedną i związku z tym znowu zbieramy laptopy, które stanowią podstawę projektu. Nad wyborem szkół i przystosowaniem pomieszczeń będą dbali na miejscu dedykowani do tej roli wolontariusze. Mogą oni również liczyć na wsparcie ze strony Dyrektora Mujos oraz pomoc zdalną reszty zespołu z Polski ;) Wiemy, że i tym razem się uda! Niemniej tu pojawia się jeszcze jedna kwestia - otóż potrzebujemy środków finansowych na opłatę pensji nauczyciela! 

Wystarczy 600 zł miesięcznie na utrzymanie jednej salki i opłacenie miejscowego nauczyciela IT, żeby w lekcjach informatyki mogło wziąć udział około 100 dzieci!!!

Planujemy w najbliższym czasie przystosować około 2-3 kolejnych sal zlokalizowanych w biedniejszych dzielnicach Zambii. Po szczegóły i informacje o naszych poczynaniach zapraszamy TUTAJ!  

Co zmienia Wasze wsparcie? 

Naprawdę bardzo dużo!!! Pozwala nam przede wszystkim bez stresu zrealizować projekt i rozwinąć go na inne lokalizacje. Niemniej oczywiście najistotniejsze jest:

  • zapewnienie młodym Zambijczykom szansy na naukę obsługi komputera i jego podstawowych programów (większość dzieci slumsów nawet nie miała okazji wcześniej dotykać laptopa)
  • umożliwienie zdobycia niezbędnych umiejętności do lepszej pracy, a tym samym możliwości na godziwe życie i wyrwanie się z kręgu skrajnej biedy
  • stworzenie kolejnych miejsc na zambijskim rynku pracy dla nauczycieli informatyki

No i pamiętajcie też, że:

Niezależnie od wysokości wpłaty Twoje wsparcie jest bardzo ważne! <3 Pozwalasz nim dać torchę lepszy start tym, którzy urodzili się w biedzie i już od dziecka mają zdecydowanie pod górkę :( Także z całego serca w imieniu własnym, jak i dzieciaków z Zambii: Dziękujemy!!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Przemek Kobylarz
Przemek Kobylarz
Próg: 50 zł
RULonMUSIC & #BROiMYprojects
RULonMUSIC & #BROiMYprojects
Próg: 100 zł
Jakub Zimnol
Jakub Zimnol
Próg: 100 zł
Maciej Perz
Maciej Perz
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł