Radio Kapitał

W Patronite od 30.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 491

Liczba Patronów: 366

Zostań Patronem
Kup na prezent
53 patronów
1 200 miesięcznie
39 110 łącznie
Radio Kapitał to pierwsze radio społecznościowe w Polsce, tworzone przez muzyczki, artystów, didżejki, aktywistów. Społeczność twórców i twórczyń liczy już ponad 300 osób i działa całkowicie oddolnie. Radio tworzy lokalna i twórcza kolektywna siła!

O Autorze


Radio Kapitał to...

…społecznościowa, internetowa stacja radiowa, która nadaje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To nowoczesna platforma społecznego i artystycznego dialogu, prezentująca autorskie audycje o kulturze, społeczeństwie, historii, literaturze, sztuce oraz muzyce w najróżniejszych gatunkach.

Radio Kapitał to także odpowiedź na potrzebę stworzenia niezależnej i niekomercyjnej przestrzeni ekspresji, oddolnego działania – nie dla zysku, lecz dla osobistej satysfakcji i społecznej korzyści. To także innowacyjny w skali ogólnopolskiej projekt kulturalny, który bazując na bogatej tradycji radiofonii, wyznacza jednocześnie nowe horyzonty dla medium radia.

społeczność autorów i autorek Radia Kapitał

społeczność

We współtworzenie Radia angażują się rozmaite środowiska działające w obszarze kultury, muzyki i aktywizmu, inicjatywy oddolne, kluby, klubokawiarnie, wydawnictwa i inne, ale również osoby prywatne – entuzjastki radia, dźwiękowcy, dziennikarki i krytycy, DJe i DJki, artystki, nauczyciele akademiccy czy studenci i studentki. Ramówkę radia współtworzy ponad trzysta osób.

W radiu kierujemy się bezinteresownością, twórczym myśleniem, dzieleniem się pasją i wiedzą. Tworzymy przestrzeń do wspólnego, ale niezależnego działania. Radio Kapitał jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia w Polsce pierwszego radia społecznościowego, wzorem innych niezależnych rozgłośni takich jak NTS Radio w Londynie czy berlińskie Cashmere Radio.
 

wspólne zdjęcie zespołu redakcyjnego

minimalne koszty działania radia

Choć radio w większości opiera się na wolontariacie, istnieją koszty, które musimy ponosić. Na co konkretnie potrzebne są radiu fundusze?

► 5000 zł
 to średnia miesięczna łączna kwota, którą przeznaczamy na wynagrodzenia dla osób, które każdego dnia obsługują radio - Alicji i Julii z ramówki, Jagody zajmującej się promocją i social mediami oraz Natki i Julii z archiwum. To dzięki ich codziennej pracy Wasze audycje są emitowane, archiwizowane i promowane.
► 2000 zł – tyle każdego miesiąca wydajemy na stałe techniczne oraz formalne opłaty niezbędne do prowadzenia radia - hosting i utrzymanie strony www, oprogramowanie, wynajem przestrzeni na studio, opłaty licencyjne (ZAiKS, ZPAV), księgowość oraz narzędzia do codziennej pracy (Google Suite, Mixcloud, Soundcloud).
► 1000 zł – średnio taką kwotę miesięcznie wydaliśmy w poprzednim roku na różne doraźne potrzeby - stworzenie i implementację bramki ABU (przez którą autorzy i autorki mogą wgrywać audycje), opłaty dla grafików, ulepszenia strony www, wynajem sprzętu na wydarzenia, serwis sprzętu w studiu etc.

Łącznie to ok. 8000 zł, które niezbędne są każdego miesiąca by pokryć podstawowe koszty oraz choć symbolicznie opłacić pracę zespołu, który przez 7 dni w tygodniu obsługuje radio.

bez wsparcia nie ma radia

To od Twojego wsparcia zależy, czy Radio Kapitał będzie mogło działać dalej. Nie chcemy przestawać nadawać, bo wierzymy w kapitał kulturowy tej społeczności. Dziś utrzymanie naszej rozgłośni stanowi wyzwanie, któremu sprostać możemy jedynie dzięki Twojemu wsparciu. Wierzymy, że razem z Tobą możemy dalej współtworzyć unikalną przestrzeń, jaką jest Radio Kapitał!

Patronite


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Edward Kstropf
Edward Kstropf
Próg: 30 zł
Krystyna Chojnacka
Krystyna Chojnacka
Próg: 20 zł
Enza Wincenty
Enza Wincenty
Próg: 50 zł
Piotr Piotrowicz
Piotr Piotrowicz
Próg: 10 zł
Krzysztof Piechota
Krzysztof Piechota
Próg: 20 zł