Avatar użytkownika

Fundacja Ronić po Ludzku

0
patronów
0 
miesięcznie
210 
łącznie
0
patronów
0 zł 210 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie! Dzięki takim ludziom jak Ty, możemy działać i pomagać kobietom, które doświadczyły poronienia lub martwego urodzenia.
20 zł miesięcznie
"Dostałam tabletkę dopochwową bez jakiejkolwiek informacji co to jest, jak się będę czuła, co mam robić. Mąż przywiózł mi słuchawki, żebym nie musiała słuchać bicia serduszek na KTG dzieci innych współlokatorek. Siedział, trzymał mnie za rękę i płakał razem ze mną...".

Twoja wpłata będzie jedną z cegiełek, które przyczynią się tworzenia webinarów ze specjalistami (prawnikami i psychologami). Dziękujemy za Twoje wsparcie!
50 zł miesięcznie
"Po otrzymaniu tabletek dopochwowych, kiedy już mnie bardzo bolało, położne wyłączyły w nocy dzwonek. Półprzytomna, mocno krwawiąc, usiłowałam dojść do toalety. Zasłabłam na korytarzu."

Twoja wpłata pomoże w utrzymaniu grupy wsparcia dla kobiet po poronieniu. Dziękujemy za Twoje wsparcie!
100 zł miesięcznie
"W poczekalni, siedząc całkiem sama (był zakaz odwiedzin), czekałam co dalej... Nagle słyszę głośne wołanie w moją stronę: << Gdzie jest ta pani z poronieniem, bo studenci chcieli zobaczyć?>>".


Osoba doświadczająca poronienia potrzebuje wsparcia specjalisty. Wpłacając tę kwotę pomagasz uzyskać kobietom indywidualne wsparcie psychologiczne lub prawnicze.
250 zł miesięcznie
"Urodziłam w łóżku na podsuwacz w 14 tc. Zapytałam się, czy mogę zobaczyć dziecko. Pielęgniarka odparła: <>. Spytałam się, czy mogę wiedzieć, czy to jest chłopiec, czy dziewczynka. A ona: <>. Poszła do toalety z tym podsuwaczem i za chwilę wróciła. Do tej pory nie wiem, co się stało z moim dzieckiem".

Osoby doświadczające poronienia lub martwego urodzenia potrzebują informacji na temat swoich praw "tu i teraz". Wpłacając tę kwotę, pomożesz nam stworzyć infolinię poradniczą, udzielającej natychmiastowej informacji o prawach po poronieniu i wytycznych dotyczących pochówku dziecka.
300 zł miesięcznie
"Przy porodzie usłyszałam, że ratują życie matki, dziecko nie ma szans. Nikt mi nie wyjaśnił zagrożenia jakie było. Miesiąc bałam się o swoje życie i codziennie ryczałam jak głupia. Chodziłam do lekarzy, żeby mi powiedzieli, że będę żyć".

Dziękujemy za Twoje wsparcie! Dzięki Tobie, będziemy mogli zmienić rzeczywistość.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Ronić po Ludzku w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dajemy głos kobietom, które nie zostały należycie potraktowane w szpitalu podczas poronienia. Wołamy o poszanowanie ludzkiej godności podczas hospitalizacji. Naszą misją jest stworzenie miejsca, w którym osoby po utracie ciąży znajdą możliwie jak najszybszą pomoc psychologiczną i prawną.

Pani doktor zwróciła się do mnie słowami „Co tak sapie? Zachowuje się jakby miała zemdleć!”. Odpowiedziałam, że jest mi źle i się popłakałam. Na co pani doktor odpowiedziała „No co, obumarły zarodek. Dobrze, żeby sam się usunął, bo szkoda pani na łyżeczkowanie”.

 

To tylko jedna z wielu historii, która pokazuje jak są traktowane kobiety w szpitalu podczas poronienia w XXI wieku.

Fundacja Ronić po Ludzku powstała  w kwietniu 2023 roku.

Naszą misją jest stworzenie miejsca, w którym osoby po utracie ciąży znajdą możliwie jak najszybszą pomoc psychologiczną i prawną. Zależy nam również na uświadomieniu społeczeństwa, jak trudnym doświadczeniem dla pary jest poronienie. W toku dalszego rozwoju fundacji przewidujemy interwencje dotyczące łamania praw pacjenta na oddziale.

Do tej pory udało się zrealizować:

- nagranie serii podcastów dotyczących straty ciąży, dostępnych na Youtube i Spotify

- przeprowadzenie kampanii #poranieni w grudniu 2022 roku

- przeprowadzenie warsztatów on-line z psychologiem

- przeprowadzenie webinarów  z prawniczką na temat praw po poronieniu i fizjoterapeutką uroginekologiczną

- w listopadzie 2022 roku w Dzień Dobry TVN ukazał się reportaż o Ronić po Ludzku

 

 

 

 

 

 

- w czerwcu opublikowaliśmy  e-booka, który jest poradnikiem dla wszystkich, którzy chcą pomóc osobom po stracie, ale nie wiedzą jak.

 

- w sierpniu 2023 roku uruchomiliśmy infolinię na której osobom po stracie będą udzielone natychmiastowe informacje odnośnie praw po poronieniu i wytycznych dotyczących pochówku dziecka. Infolinia została rozszerzona o wsparcie psychologiczne.

 

- organizujemy także warsztaty stacjonarne oraz on-line.

- udzielamy bezpłatnych porad prawnych

Aktualnie współpracuje z nami kilku specjalistów (prawników oraz psychologów) oraz kilkunastu wolontariuszy.  Przez cały okres istnienia najpierw profilu Ronić po Ludzku, a później fundacji, wysłuchujemy  historii kobiet, które doświadczyły straty. Tych, których nikt wcześniej nie chciał słuchać. Rozmowa o tym, co się stało, jest dla nich swego rodzaju terapią i elementem domknięcia trudnego etapu w życiu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Ronić po Ludzku już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Three Wise Monkeys
Three Wise Monkeys
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.