Szukamy i Ratujemy

W Patronite od 25.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
160 łącznie
Szukamy, aby inni mogli żyć.

O Autorze

Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas na niesienie pomocy osobom zaginionym. Działamy na obszarze Południowej Wielkopolski reagując na sygnały o zaginięciu od policji, rodzin osób zaginionych. Rocznie uczestniczymy w 80-90 zdarzeniach, w których bezpośrednio przyczyniamy się do uratowania ludzkiego życia. 

Nasz zespół stanowią ochotnicy, specjaliści z zakresu różnych dziedzin, ratownicy medyczni, pielęgniarze, ratownicy wodni, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, strażacy…. Ludzie dobrej woli.

Współdziałamy z innymi jednostkami, uczestniczymy w akcjach poszukiwawczych/humanitarnych, poszukiwawczo-ratowniczych. Poświęcamy czas na ćwiczenia, prowadzimy prelekcje w szkołach, pogłębiamy wiedzę i umiejętności z zakresu poszukiwań.

Wszelkie działania przeprowadzamy na zasadach wolontariatu. 

 

 

 

Media o nas:

Źródło: faktykaliskie.pl

Źródło: tvn24.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Krystian  Jaszewski
Krystian Jaszewski
Próg: 5 zł
Marta Popławska
Marta Popławska
Próg: 5 zł
Bartosz Matysiak
Bartosz Matysiak
Próg: 5 zł
Karol Motała
Karol Motała
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł