Strefa Patrona:

8

patronów

100 zł

miesięcznie

625 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
326
miesięczne wsparcie
227
liczba patronów

  "Żyjemy w społeczeństwie fundamentalnie uzależnionym od nauki i technologii, w którym mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o nauce i technologii". To niebezpieczna sytuacja i Węglowy Szowinista jest jednym z wielu popularyzatorów nauki, którzy próbują temu zaradzić. Jednocześnie dzielenie się zamiłowaniem to nauki to moja pasja.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
20 %
100%
osiągnięto 20%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 400 zł
Węglowy po staremu
Na tym pułapie chciałbym powrócić do starej formy - poza aktywnym jak teraz fanpage, publikować co najmniej dwa merytoryczne teksty miesięcznie, wrócić do utrzymywania domeny, być może również rozpocząć ograniczoną promocję strony.
0%
100%
osiągnięto 10%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 900 zł
Węglowy na swoim
Ten pułap to zdecydowane usamodzielnienie bloga, domena, własny serwer, profesjonalny wygląd przygotowany przez ludzi, którzy się na tym znają, którym mógłbym uczciwie zapłacić.
0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1900 zł
Węglowy na YouTube
Książkę planuję od lat ale ona musi powstać dzięki własnej determinacji. Kanał na YouTube do którego jestem regularnie namawiany wymaga jednak konkretnych kosztów i sporego nakładu pracy. Przy tym finansowaniu zdecydowanie mógłbym (i poczuwałbym się w obowiązku do) rozszerzenia działalności na to medium

O Autorze

 

 
Współczesny świat celnie podsumował Carl Sagan w swoim ostatnim wywiadzie. Powiedział: "Żyjemy w społeczeństwie fundamentalnie uzależnionym od nauki i technologii, w którym mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o nauce i technologii". Niemal dwie dekady później te słowa są wciąż zatrważająco aktualne. To szalenie niebezpieczna sytuacja i Weglowy Szowinista jest jednym z wielu popularyzatorów nauki, którzy próbują temu zaradzić.
 
Nie chodzi tu jednak tylko o "ratowanie świata". Przede wszystkim nauka jest moją pasją i mogę podeprzeć się kolejnym cytatem Sagana: "Kiedy jesteś zakochany, chcesz o tym powiedzieć światu". Pisanie o tym jak działa świat, o procesie jego poznawania i o zdobyczach technologii to moje hobby.
 
Blog to tylko część mojej działalności. Równolegle prowadzę fanpage Węglowy Szowinista na facebooku. Od kilku lat preleguję na tematy popularnonaukowe na ogólnopolskich konwentach i imprezach takich jak "Wieczory dla dorosłych" w Centrum Nauki Kopernik czy Dni Nauki. Publikowałem w dziale naukowym Gazety Wyborczej, w Wiedzy i Życiu, oraz regularnie w Nowej Fantastyce, gdzie prowadzę również felieton "Zastrzyk Przyszłości".

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook