Avatar użytkownika

Węglowy Szowinista

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

"Żyjemy w społeczeństwie fundamentalnie uzależnionym od nauki i technologii, w którym mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o nauce i technologii". To niebezpieczna sytuacja i jestem jednym z wielu popularyzatorów nauki, którzy próbują temu zaradzić. Dzielenie się zamiłowaniem do nauki to moja pasja.

 

 
Współczesny świat celnie podsumował Carl Sagan w swoim ostatnim wywiadzie. Powiedział: "Żyjemy w społeczeństwie fundamentalnie uzależnionym od nauki i technologii, w którym mało kto ma jakiekolwiek pojęcie o nauce i technologii". Niemal dwie dekady później te słowa są wciąż zatrważająco aktualne. To szalenie niebezpieczna sytuacja i Weglowy Szowinista jest jednym z wielu popularyzatorów nauki, którzy próbują temu zaradzić.
 
Nie chodzi tu jednak tylko o "ratowanie świata". Przede wszystkim nauka jest moją pasją i mogę podeprzeć się kolejnym cytatem Sagana: "Kiedy jesteś zakochany, chcesz o tym powiedzieć światu". Pisanie o tym jak działa świat, o procesie jego poznawania i o zdobyczach technologii to moje hobby.
 
Blog to tylko część mojej działalności. Równolegle prowadzę fanpage Węglowy Szowinista na facebooku. Od kilku lat preleguję na tematy popularnonaukowe na ogólnopolskich konwentach i imprezach takich jak "Wieczory dla dorosłych" w Centrum Nauki Kopernik czy Dni Nauki. Publikowałem w dziale naukowym Gazety Wyborczej, w Wiedzy i Życiu, oraz regularnie w Nowej Fantastyce, gdzie prowadzę również felieton "Zastrzyk Przyszłości".