Avatar użytkownika

Malwina Kapała

2
patronów
20 
miesięcznie
40 
łącznie
2
patronów
20 zł 40 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
Tyle kosztuje gazeta w kiosku lub kanapka. Wspierając mnie tą kwotą pozwalasz mi kupić książki, dzięki którym rozwijam wyobraźnię, poszerzam horyzonty i ulepszam warsztat pisarski.
W zamian za wsparcie, oferuję Ci dostęp do prywatnej grupy na Facebooku dla patronów raz wymienienie z imienia i nazwiska w najbliższym podcaście.
20 zł miesięcznie
Bardzo mi miło, że poświęcasz mi swój czas oraz udzielasz wsparcia. Tyle kosztuje moje ulubione cappuccino w kawiarni, w której tworzę. Dzięki Tobie mam szansę przewietrzyć głowę, nabrać dystansu i inspiracji, bowiem na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na wynajęcie przestrzeni biurowej. To oznacza, że cenisz moją pracę i tak samo jak ja wierzysz, że czytając można uczynić świat odrobinę lepszym. W zamian za Twoje wsparcie daję Ci dostęp do prywatnej grupy na Facebooku dla patronów oraz dedykację wraz z imieniem i nazwiskiem do najbliższego podcastu.
50 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie! Jeśli zdecydowałeś się wesprzeć mnie kwotą 50 zł miesięcznie, to znaczy, że bardzo sobie cenisz to, co robię. Twoja pomoc jest dla mnie bardzo ważna. Dzięki niej zbieram środki na wydanie książki sensorycznej dla dzieci i mogę robić to, co kocham najbardziej w życiu - tworzyć i dawać coś dobrego innym. W zamian za Twoją pomoc, oferuję Ci dostęp do prywatnej grupy na Facebooku dla patronów oraz podziękowania w wdanej przeze mnie książce.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Malwina Kapała w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Działam aktywnie na rzecz propagowania poezji wśród dzieci i dorosłych. Pomóż mi zebrać środki na wydanie książki sensorycznej dla dzieci i wydanie tomiku poezji dla dorosłych.

Nazywam się Malwina Kapała. Jestem antropologiem kultury, edukatorem w edukacji domowej dzieci, piszę wiersze. 

Od paru lat towarzyszę dzieciom w poznawaniu świata. Jako nauczyciel edukacji domowej wspieram dzieci w realizowaniu podstawy programowej, a przede wszystkim w codziennym doświadczaniu życia - poprzez eksperymenty, czytanie, obcowanie z naturą, zajęcia kreatywne. Podczas tych lat przepełnionych dziecięcym entuzjazmem, emocjami i w oparach kreatywności, zrodziła się na nowo potrzeba pisania wierszy. Powstał materiał na książkę sensoryczną dla młodszych dzieci pt. Ptaki, materiał z wierszami dla dzieci o emocjach oraz wiersze dla dorosłych. Od 2023 r. prowadzę blog osobisty, gdzie dzielę się z ludźmi swoją wrażliwością i spojrzeniem na codzienne sprawy. Od niedawna mam swój kanał na Spotify pt. Wiersze Malwiny, gdzie można posłuchać wybranych wierszy oraz więcej wierszy do odsłuchu o tej samej nazwie na platformie Apple Podcasts. Chciałabym, żeby zawarte tam treści były równoważnią dla przebodźcowania i konsumpcjonizmu bijącego z mediów społecznościowych, przy równoczesnym korzystaniu z ich popularności i łatwości dotarcia do odbiorcy. 

Planuję wydanie książki sensorycznej dla dzieci pt. Ptaki. Przybliża ona sylwetki ptaków z pobliskich łąk i lasów w humorystycznych wierszach. Edukuje i bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Chciałabym również wydać książkę dla dzieci i rodziców o emocjach, taką 2 w 1, gdzie zarówno rodzic jak i dziecko może wartościowo spędzić czas i każdy wyciągnie coś dla siebie. Pracuje cały czas nad sekcją wierszy dla dorosłych. Wiele inspiracji płynęło i płynie z osobistych doświadczeń, ale również z kobiecych kręgów i grup warsztatowych dla kobiet, na które uczęszczałam przez ostatnie lata. Sprawia to, że tematyka i treści zawarte w wierszach są żywe i wszechobecne, skierowane są zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, starych i młodych. Chciałabym się pokusić o propagowanie trendu terapii wierszem. Zachęcić zarówno młodych odbiorców, jak i rodziców do czytania i wspólnego spędzania czasu z literaturą. 

Lubię zabawę ze słowem, lubię unieść się lekko nad ziemią, lubię pobyć przez chwilę w innej bajce. Pomyślałam, że czas odczarować poezję, zaprosić ją do porannej kawy lub popołudniowego tramwaju z pracy. No bo kto w dzisiejszych czasach czyta poezję? Kto się będzie zastanawiał nad sensem egzystencji, relacjami, czy zdrowiem psychicznym, zamiast kliknąć w kolejną fotkę-zapchajdziurę dla zabicia czasu? Może Ty od dziś będziesz czytał poezję? Może zatrzymasz się razem ze mną i zastanowisz kim jesteś i dokąd zmierzasz? 

W wolnych chwilach gotuję, czytam, gram na gitarze, praktykuję jogę i chłonę naturę. Jestem członkinią Koła Gospodyń Wiejskich Dzikowianki, które prężnie działa na rzecz mieszkańców wsi, aktywizacji kobiet, wspiera seniorów, organizuje przeróżne warsztaty i stara się o powstanie świetlicy wiejskiej, która mogłaby jeszcze skuteczniej wzbogacać życie kulturalne i społeczne wsi. W ludziach tkwi ogromny potencjał. Czasem trzeba go tylko trochę wesprzeć. 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Malwina Kapała już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.