Wostok Podróże - Tomek Jeżowski

W Patronite od 13.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1397

Liczba Patronów: 1139

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
255 miesięcznie
9 990 łącznie
Dzień dobry!
Nazywam się Tomasz Jeżowski i jestem przewodnikiem po Rosji i krajach dawnego ZSRR. Prowadzę stronę wostokpodroze.pl gdzie piszę o historii i ciekawostkach z tej części świata.
Na Facebooku organizuję bezpłatne prelekcje podróżnicze, publikuję też filmy na YT.

O Autorze

Dzień dobry!

Nazywam się Tomasz Jeżowski, jestem przewodnikiem miejskim po Krakowie oraz pilotem wycieczek po Rosji i innych krajach dawnego ZSRR.
Wschód (z ros. "wostok") i język rosyjski pasjonuje mnie od wielu lat.

Od 2013 roku regularnie oprowadzam polskich turystów po Moskwie i Petersburgu, pokazuję im szlak Kolei Transsyberyjskiej i rosyjską północ - Murmańsk i Wyspy Sołowieckie oraz inne interesujące miasta takie jak Kazań, Niżny Nowogród czy Smoleńsk. Dużo czasu spędzam też na Kaukazie - w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie - oraz na Ukrainie.

Swoje relacje z podróży i artykuły krajoznawczo-historyczne publikuję regularnie od prawie półtora roku na stronie https://wostokpodroze.pl. Można mnie znaleźć też na Facebooku, YouTube i Instragramie pod nazwą "Wostok Podróże".

Prowadzę też cieszące się popularnością i pozytywnym odbiorem prelekcje podróżnicze on-line na Facebooku i YouTube - w czasach niepandemicznych robię to także stacjonarnie w pubach podróżniczych i instytucjach kultury.

Tu mogą Państwo obejrzeć jedną z takich prelekcji - opowiadam o Kolei Transsyberyjskiej:

Koszty funkcjonowania strony (takie jak m.in. serwer czy domena) pokrywam z własnych środków. Podobnie jak bezpłatne dla Państwa są i będą prelekcje on-line, artykuły na stronie i filmy dokumentalne na YouTube.

Wszystkie pozytywne komentarze z Państwa strony pozwoliły mi jeszcze bardziej uwierzyć w sens swojej pasji i działalności i odważyć się na nowe, większe wyzwania.

Dzięki wsparciu Patronów chciałbym:

 • spełnić swoje marzenie i przysłużyć się dla rozwoju turystyki wydając przewodnik po Moskwie. Byłem w tym mieście już wiele razy, znam je dobrze i wierzę, że mogę stworzyć kompletny przewodnik po stolicy Rosji, który posłuży Państwu podczas zwiedzania!
  AKTUALIZACJA - MAJ 2022: Przewodnik został wydany w formie e-booka!

  Więcej informacji o całym przedsięwzięciu i okolicznościach powstawania przewodnika znajduje się tutaj, a samego ebooka można nabyć w tym miejscu.
  Wszyscy Patroni otrzymali przewodnik po Moskwie w ramach podziękowania za udzielane mi wsparcie finansowe.

 • dla bieżącego rozwoju strony Wostok Podróże i kanału na YouTube zakupić potrzebny osprzęt audio-wideo. Przede wszystkim gimbal, czyli specjalny inteligentny uchwyt do smarfona, mikrofon krawatowy, karty pamięci i potrzebne oprogramowanie. Pozwoli mi to będąc w krajach dawnego ZSRR tworzyć dla Państwa materiały nie tylko wartościowe i interesujące, ale także poprawne i atrakcyjne od strony technicznej i wizualnej - cel już został częściowo spełniony (zakup gimbala i części oprogramowania) dzięki Państwa wsparciu!
   
 • częściowo sfinansować swoje dalsze podróże na Wschód - w planach na 2022 rok mam wyprawę na Łotwę i do Estonii oraz wyjazd do Armenii. Po powrocie chcę podzielić się z Państwem ciekawymi materiałami, opowieściami i prelekcjami podróżniczymi z tych regionów.

 

Z góry serdecznie i szczerze dziękuję za zaufanie i docenienie mojej pracy!

Do zobaczenia w podróży na wschód!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Katarzyna Bujarska
Katarzyna Bujarska
Próg: 20 zł
Anna Sobocińska
Anna Sobocińska
Próg: 20 zł
Agnieszka Anna
Agnieszka Anna
Próg: 20 zł
Agata Zarębska
Agata Zarębska
Próg: 90 zł