Avatar użytkownika

Wostok Podróże - Tomek Jeżowski

8
patronów
120 
miesięcznie
11 955 
łącznie
8
patronów
120 zł 11 955 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Wybierz 5 zł
1000 dostępnych miejsc
Każda kwota jest dla mnie motywacją i namacalnym dowodem na sens tego, co robię! Dziękuję za wsparcie projektu! Do zobaczenia w podróży na wschód!

Każdy, kto wesprze mnie taką kwotą zostanie przyjęty do zamkniętej grupy facebookowej miłośników podróży po wschodzie. Będziemy w niej dzielić się zdjęciami, naszymi wspomnieniami podróżniczymi i planować wspólne wyprawy!
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
296 dostępnych miejsc
10 złotych wystarczy, by podróżować moskiewskim metrem przez cały dzień. Dzięki Tobie będę mógł to robić przygotowując materiały do przewodnika oraz na bloga i kanał YT.

Nazwisko każdego Patrona, który wesprze mnie taką kwotą zostanie też wymienione na końcu każdego filmu umieszczanego na kanale YouTube. Oczywiście taka osoba otrzyma też zaproszenie do zamkniętej grupy na FB.
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
196 dostępnych miejsc
Tyle kosztuje nocleg w skromnym hostelu w Moskwie - dla mnie w zupełności wystarczający. Za 20 złotych odwiedzę też muzeum lub atrakcję turystyczną, by móc rzetelnie opisać ją w przewodniku i na blogu. Serdecznie dziękuję!

Do wszystkich, którzy zdecydują się przekazać mi taką kwotę po otwarciu granic wyślę z Moskwy pocztówkę! (dotyczy wsparcia min. 3-miesięcznego) . Dołączę ich również, naturalnie, do facebookowej grupy podróżniczej 'Wostok Podróże' oraz umieszczę w napisach końcowych filmików.
45 zł miesięcznie
Wybierz 45 zł
50 dostępnych miejsc
Szacuję, że 45 złotych wystarczy na dotarcie do podmoskiewskich osiedli i stworzenie reportażu o nieznanej Moskwie, do której nie docierają turyści. Z Twoim wsparciem jest to możliwe! Ogromne dzięki!

Każdej osobie od której otrzymam taką sumę wyślę kubek z logiem 'Wostok Podróże' (dotyczy wsparcia min. 3-miesięcznego) i dołączę ją do facebookowej grupy podróżniczej. A gdy ukaże się przewodnik po Moskwie pojawi się w niej nazwisko darczyńcy w sekcji z podziękowaniami - oczywiście na równi z napisami końcowymi w filmach na YouTube.
90 zł miesięcznie
Wybierz 90 zł
10 dostępnych miejsc
W przeliczeniu prawie 2000 rubli - kwota spora, która bardzo pomoże mi w tworzeniu przewodnika, strony, prelekcji podróżniczych i kanału na YouTube. Będę ogromnie wdzięczny za tak hojne wsparcie!

Gdy ukaże się mój przewodnik po Moskwie wyślę go przedpremierowo z dedykacją do każdej osoby, która zdecyduje się wesprzeć mnie taką kwotą w jego tworzeniu! (dotyczy wsparcia min. 3-miesięcznego) . Hojny Patron otrzyma również pocztówkę z Moskwy ! Oczywiście od razu, nie czekając na publikację, przyjmę darczyńcę do facebookowej grupy, a jego nazwisko pojawi się w napisach końcowych wszystkich filmików.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wostok Podróże - Tomek Jeżowski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dzień dobry!
Nazywam się Tomasz Jeżowski i jestem przewodnikiem po Rosji i krajach dawnego ZSRR. Prowadzę stronę wostokpodroze.pl gdzie piszę o historii i ciekawostkach z tej części świata.
Na Facebooku organizuję bezpłatne prelekcje podróżnicze, publikuję też filmy na YT.

Dzień dobry!

Nazywam się Tomasz Jeżowski, jestem przewodnikiem miejskim po Krakowie oraz pilotem wycieczek po Rosji i innych krajach dawnego ZSRR.
Wschód (z ros. "wostok") i język rosyjski pasjonuje mnie od wielu lat.

 

Od 2013 roku regularnie oprowadzam polskich turystów po Moskwie i Petersburgu, pokazuję im szlak Kolei Transsyberyjskiej i rosyjską północ - Murmańsk i Wyspy Sołowieckie oraz inne interesujące miasta takie jak Kazań, Niżny Nowogród czy Smoleńsk. Dużo czasu spędzam też na Kaukazie - w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie - oraz na Ukrainie.

Swoje relacje z podróży i artykuły krajoznawczo-historyczne publikuję regularnie od prawie półtora roku na stronie https://wostokpodroze.pl. Można mnie znaleźć też na Facebooku, YouTube i Instragramie pod nazwą "Wostok Podróże".

Prowadzę też cieszące się popularnością i pozytywnym odbiorem prelekcje podróżnicze on-line na Facebooku i YouTube - w czasach niepandemicznych robię to także stacjonarnie w pubach podróżniczych i instytucjach kultury.

Tu mogą Państwo obejrzeć jedną z takich prelekcji - opowiadam o Kolei Transsyberyjskiej:

Koszty funkcjonowania strony (takie jak m.in. serwer czy domena) pokrywam z własnych środków. Podobnie jak bezpłatne dla Państwa są i będą prelekcje on-line, artykuły na stronie i filmy dokumentalne na YouTube.

Wszystkie pozytywne komentarze z Państwa strony pozwoliły mi jeszcze bardziej uwierzyć w sens swojej pasji i działalności i odważyć się na nowe, większe wyzwania.

Dzięki wsparciu Patronów chciałbym:

 • spełnić swoje marzenie i przysłużyć się dla rozwoju turystyki wydając przewodnik po Moskwie. Byłem w tym mieście już wiele razy, znam je dobrze i wierzę, że mogę stworzyć kompletny przewodnik po stolicy Rosji, który posłuży Państwu podczas zwiedzania!
  AKTUALIZACJA - MAJ 2022: Przewodnik został wydany w formie e-booka!

  Więcej informacji o całym przedsięwzięciu i okolicznościach powstawania przewodnika znajduje się tutaj, a samego ebooka można nabyć w tym miejscu.
  Wszyscy Patroni otrzymali przewodnik po Moskwie w ramach podziękowania za udzielane mi wsparcie finansowe.


  Obecnie wsparcie z Patronite pomaga mi odrobić straty finansowe, które poniosłem w związku z faktem nieukazania się przewodnika w wersji drukowanej z powodu wybuchu wojny na Ukrainie. Ujemny bilans finansowy w momencie zakończenia prac nad nim wynosił ok. 8 000 złotych, obecnie (lipiec 2023) udało mi się dzięki Państwu zmniejszyć swoją stratę o połowę. 

 • dla bieżącego rozwoju strony Wostok Podróże i kanału na YouTube zakupić potrzebny osprzęt audio-wideo. Przede wszystkim gimbal, czyli specjalny inteligentny uchwyt do smarfona, mikrofon krawatowy, karty pamięci i potrzebne oprogramowanie. Pozwoli mi to będąc w krajach dawnego ZSRR tworzyć dla Państwa materiały nie tylko wartościowe i interesujące, ale także poprawne i atrakcyjne od strony technicznej i wizualnej - cel już został częściowo spełniony (zakup gimbala i części oprogramowania) dzięki Państwa wsparciu!
   
 • częściowo sfinansować swoje dalsze podróże na Wschód - w kwietniu 2023 roku Państwa wsparcie pozwoliło mi częściowo sfinansować podróż do Kazachstanu. Po powrocie odwdzięczyłem się przygotowaniem prelekcji podróżniczej o tym kraju:

 

 • w planach na 2023 roku mam jeszcze podróż do Azerbejdżanu, zaś w 2024 roku chcę skoncentrować się na odkrywaniu kolejnych państw Azji Środkowej.

Z góry serdecznie i szczerze dziękuję za zaufanie i docenienie mojej pracy!

Do zobaczenia w podróży na wschód!

Cele Autora

Opracowanie i wydanie przewodnika po Moskwie
 • 10 000 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
Moim wielkim marzeniem od dawna było napisanie książkowego przewodnika po którymś z krajów lub miast, które regularnie odwiedzam. Wybór był dość prosty i padł na wyjątkowe miasto, które oczarowało mnie najbardziej - Moskwę. Jeśli uda mi się uzbierać założoną kwotę celu (lub choć jej część), wówczas opracowanie i wydanie książki stanie się możliwe!

Publikacja przewodnika wymaga pokrycia znacznych kosztów druku, opracowań kartograficznych, korekt, promocji, obsługi wysyłki itp. - jest to o wiele więcej niż 10 tysięcy złotych. Część tej kwoty pokryję z własnej kieszeni, licząc na późniejszy zwrot ze sprzedaży przewodnika. Dzięki wsparciu od Państwa w przewodniku będą mogły być umieszczone świetnej jakości mapy i zdjęcia, a cała publikacja zostanie wydana na dobrym papierze i nie będzie w niczym odbiegała od przewodników wydawanych przez renomowane wydawnictwa.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wostok Podróże - Tomek Jeżowski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anna Sobocińska
Anna Sobocińska
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Katarzyna Bujarska
Katarzyna Bujarska
20 zł
Karolina Mrozek
Karolina Mrozek
10 zł
Agnieszka Anna
Agnieszka Anna
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.