Wostok Podróże - Tomek Jeżowski

W Patronite od 13.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 670

Liczba Patronów: 751

Zostań Patronem
14 patronów
465 miesięcznie
465 łącznie
Dzień dobry! Nazywam się Tomasz Jeżowski i jestem przewodnikiem po Rosji i krajach dawnego ZSRR. Prowadzę stronę wostokpodroze.pl gdzie piszę o historii i ciekawostkach z tej części świata. Na Facebooku organizuję bezpłatne prelekcje podróżnicze, publikuję też filmy na YT.

O Autorze

Dzień dobry!

Nazywam się Tomasz Jeżowski, jestem przewodnikiem miejskim po Krakowie oraz pilotem wycieczek po Rosji i innych krajach dawnego ZSRR.
Wschód (z ros. "wostok") i język rosyjski pasjonuje mnie od wielu lat.

Od 2013 roku regularnie oprowadzam polskich turystów po Moskwie i Petersburgu, pokazuję im szlak Kolei Transsyberyjskiej i rosyjską północ - Murmańsk i Wyspy Sołowieckie oraz inne piękne miasta takie jak Kazań, Niżny Nowogród czy Smoleńsk. Dużo czasu spędzam też na Kaukazie - w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie - oraz na Ukrainie.

Swoje relacje z podróży i artykuły krajoznawczo-historyczne publikuję regularnie od blisko roku na stronie https://wostokpodroze.pl. Można mnie znaleźć też na Facebooku i Instragramie pod nazwą "Wostok Podróże"

Prowadzę też cieszące się popularnością i pozytywnym odbiorem prelekcje podróżnicze on-line na Facebooku - w czasach niepandemicznych robię to także stacjonarnie w pubach podróżniczych i instytucjach kultury.

Tu mogą Państwo obejrzeć jedną z takich prelekcji - opowiadam o Kolei Transsyberyjskiej:

Koszty funkcjonowania strony (takie jak m.in. serwer czy domena) pokrywam z własnych środków. Podobnie jak bezpłatne dla Państwa są i będą prelekcje on-line, artykuły na stronie i filmy na YouTube.

Wszystkie pozytywne komentarze z Państwa strony pozwoliły mi jeszcze bardziej uwierzyć w sens swojej pasji i działalności i odważyć się na nowe, większe wyzwania.

Dzięki wsparciu Patronów chciałbym:

 • spełnić swoje marzenie i przysłużyć się dla rozwoju turystyki wydając przewodnik po Moskwie. Byłem w tym mieście już wiele razy, znam je dobrze i wierzę, że mogę stworzyć kompletny przewodnik po stolicy Rosji, który posłuży Państwu podczas zwiedzania!
  Mam nadzieję, że w drugiej połowie tego roku możliwe staną się wyjazdy turystyczne do Rosji. Jeśli tak się stanie, to będę chciał wykorzystać jesień i zimę na wyjazdy studyjne i zbieranie materiałów do opracowania przewodnika. Ten planuję wydać przed sezonem letnim 2022 roku.
   
 • dla bieżącego rozwoju strony Wostok Podróże i kanału na YouTube zakupić potrzebny osprzęt audio-wideo. Przede wszystkim gimbala, mikrofon krawatowy, karty pamięci i potrzebne oprogramowanie. Pozwoli mi to będąc w krajach dawnego ZSRR tworzyć dla Państwa materiały nie tylko wartościowe i interesujące, ale także poprawne i atrakcyjne od strony technicznej i wizualnej.

Z góry serdecznie i szczerze dziękuję za zaufanie i docenienie mojej pracy!

Do zobaczenia w podróży na wschód!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Grzegorz Grubert
Grzegorz Grubert
40 zł jednorazowo
Bartosz Jankowski
Bartosz Jankowski
90 zł miesięcznie
Karolina Mrozek
Karolina Mrozek
10 zł miesięcznie
Agata Zarębska
Agata Zarębska
90 zł miesięcznie
Katarzyna Komorowska
Katarzyna Komorowska
60 zł jednorazowo
Anonimowy patron
15 zł jednorazowo