Avatar użytkownika

Wostok Podróże - Tomek Jeżowski

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Dzień dobry!
Nazywam się Tomasz Jeżowski i jestem przewodnikiem po Rosji i krajach dawnego ZSRR. Prowadzę stronę wostokpodroze.pl gdzie piszę o historii i ciekawostkach z tej części świata.
Na Facebooku organizuję bezpłatne prelekcje podróżnicze, publikuję też filmy na YT.

Dzień dobry!

Nazywam się Tomasz Jeżowski, jestem przewodnikiem miejskim po Krakowie oraz pilotem wycieczek po Rosji i innych krajach dawnego ZSRR.
Wschód (z ros. "wostok") i język rosyjski pasjonuje mnie od wielu lat.

 

Od 2013 roku regularnie oprowadzam polskich turystów po Moskwie i Petersburgu, pokazuję im szlak Kolei Transsyberyjskiej i rosyjską północ - Murmańsk i Wyspy Sołowieckie oraz inne interesujące miasta takie jak Kazań, Niżny Nowogród czy Smoleńsk. Dużo czasu spędzam też na Kaukazie - w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie - oraz na Ukrainie.

Swoje relacje z podróży i artykuły krajoznawczo-historyczne publikuję regularnie od prawie półtora roku na stronie https://wostokpodroze.pl. Można mnie znaleźć też na Facebooku, YouTube i Instragramie pod nazwą "Wostok Podróże".

Prowadzę też cieszące się popularnością i pozytywnym odbiorem prelekcje podróżnicze on-line na Facebooku i YouTube - w czasach niepandemicznych robię to także stacjonarnie w pubach podróżniczych i instytucjach kultury.

Tu mogą Państwo obejrzeć jedną z takich prelekcji - opowiadam o Kolei Transsyberyjskiej:

Koszty funkcjonowania strony (takie jak m.in. serwer czy domena) pokrywam z własnych środków. Podobnie jak bezpłatne dla Państwa są i będą prelekcje on-line, artykuły na stronie i filmy dokumentalne na YouTube.

Wszystkie pozytywne komentarze z Państwa strony pozwoliły mi jeszcze bardziej uwierzyć w sens swojej pasji i działalności i odważyć się na nowe, większe wyzwania.

Dzięki wsparciu Patronów chciałbym:

 • spełnić swoje marzenie i przysłużyć się dla rozwoju turystyki wydając przewodnik po Moskwie. Byłem w tym mieście już wiele razy, znam je dobrze i wierzę, że mogę stworzyć kompletny przewodnik po stolicy Rosji, który posłuży Państwu podczas zwiedzania!
  AKTUALIZACJA - MAJ 2022: Przewodnik został wydany w formie e-booka!

  Więcej informacji o całym przedsięwzięciu i okolicznościach powstawania przewodnika znajduje się tutaj, a samego ebooka można nabyć w tym miejscu.
  Wszyscy Patroni otrzymali przewodnik po Moskwie w ramach podziękowania za udzielane mi wsparcie finansowe.


  Obecnie wsparcie z Patronite pomaga mi odrobić straty finansowe, które poniosłem w związku z faktem nieukazania się przewodnika w wersji drukowanej z powodu wybuchu wojny na Ukrainie. Ujemny bilans finansowy w momencie zakończenia prac nad nim wynosił ok. 8 000 złotych, obecnie (lipiec 2023) udało mi się dzięki Państwu zmniejszyć swoją stratę o połowę. 

 • dla bieżącego rozwoju strony Wostok Podróże i kanału na YouTube zakupić potrzebny osprzęt audio-wideo. Przede wszystkim gimbal, czyli specjalny inteligentny uchwyt do smarfona, mikrofon krawatowy, karty pamięci i potrzebne oprogramowanie. Pozwoli mi to będąc w krajach dawnego ZSRR tworzyć dla Państwa materiały nie tylko wartościowe i interesujące, ale także poprawne i atrakcyjne od strony technicznej i wizualnej - cel już został częściowo spełniony (zakup gimbala i części oprogramowania) dzięki Państwa wsparciu!
   
 • częściowo sfinansować swoje dalsze podróże na Wschód - w kwietniu 2023 roku Państwa wsparcie pozwoliło mi częściowo sfinansować podróż do Kazachstanu. Po powrocie odwdzięczyłem się przygotowaniem prelekcji podróżniczej o tym kraju:

 

 • w planach na 2023 roku mam jeszcze podróż do Azerbejdżanu, zaś w 2024 roku chcę skoncentrować się na odkrywaniu kolejnych państw Azji Środkowej.

Z góry serdecznie i szczerze dziękuję za zaufanie i docenienie mojej pracy!

Do zobaczenia w podróży na wschód!