Avatar użytkownika

Wspólnota Myśli

3
patronów
75 
miesięcznie
675 
łącznie
3
patronów
75 zł 675 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
Postaw filozofowi kawę
- dużą i czarną, bo kofeina pobudza ruch myśli.
Nas pobudza do myślenia to, że są osoby takie jak Ty, dla których umiejętność rzetelnego myślenia ma znaczenie. Dzięki Twojemu wsparciu wzrasta nasza motywacja do prowadzenia działań popularyzujących filozofię.
Twój gest to także sygnał dla innych, że warto wspierać krytyczne myślenie.
W podziękowaniu umieścimy Twoje imię na naszej stronie wdzięczności a raz w miesiącu prześlę Ci mail z podziękowaniami przyprawionego odrobiną mądrości.
45 zł miesięcznie
Sprezentuj filozofowi książkę
- intelekt potrzebuje solidnej pożywki. Tworzone przez nas treści opierają się na pracy źródłowej. Wspierając nas kwotą równą średniej cenie książki sprawiasz, że przyszłe działania Wspólnoty Myśli, będą jeszcze lepsze.
Nie jest to kwota mała, więc oprócz umieszczenia Twojego imienia na naszej stronie i maila z podziękowaniami, raz w miesiącu przygotuję dla Ciebie tekst poświęcony książce filozoficznej, którą warto znać.
80 zł miesięcznie
Rusz głową
- za taką kwotę można przejechać pociągiem pół Polski, można również wyruszyć na spotkanie ciekawych idei i wartościowych ludzi.
Dzięki takiemu wsparciu Wspólnota myśli może się realnie rozwijać. W tą podróż możemy pojechać razem, albo w ogóle.
Odwdzięczymy się priorytetowym traktowaniem Ciebie przy zapisach na wszystkie wydarzenia Wspólnoty Myśli - stacjonarne i online. No i oczywiście otrzymasz nagrody wszystkich poprzednich progów.
150 zł miesięcznie
Poruszasz świat
- to nie jest zwyczajne, by tyle zainwestować w myślenie, ale Ty wiesz, że dzięki temu pomagasz nie tylko nam, ale również innym korzystającym z naszej pracy, którzy chcą zmieniać ten świat na lepsze dzięki lepszemu myśleniu. Bo od myślenia zaczyna się każda porządna praca.
Podziękujemy Ci, jeśli zechcesz, osobistą rozmową o filozofii, w nurcie coachingu i terapii myślenia, no i oczywiście możesz śmiało korzystać z nagród z poprzednich progów.
500 zł miesięcznie
albo więcej
Myślisz bez granic
Masz możliwość wesprzeć nasze działania taką lub większą kwotą, to wspaniale!
Może chcesz abyśmy zrealizowali warsztaty dla Ciebie i Twoich znajomych, dla dzieci lub dla dorosłych, może chcesz abyśmy napisali dla Ciebie tekst, na wybrany przez Ciebie temat, a może chcesz wziąć udział w filozoficznej wycieczce i nie wiesz, jak się do tego zabrać. Możemy dużo, bo nie ograniczamy naszej wyobraźni. Porozmawiajmy czymś, czego jeszcze nie było.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wspólnota Myśli w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem Paweł Paniec i pomagam ludziom dobrze myśleć. Jestem animatorem Wspólnoty Myśli, czyli spotkań osób zainteresowanych rozwojem umiejętności krytycznej analizy cudzych i własnych poglądów na rzeczywistość. Uczę filozofii jako praktycznego narzędzia do odnajdywania się w życiu.

Wspólnota Myśli powstała w 2022 roku jako odpowiedź na sytuację, w której znaleźliśmy się wszyscy w ostatnim czasie. Na życie w podzielonym społeczeństwie, przyzwyczajeni do izolacji po dwóch latach pandemii, nieufni względem siebie nawzajem. 

Wyobraziłem sobie płaszczyznę spotkania ludzi w różnym wieku, o różnych poglądach i sytuacjach życiowych. Ponieważ między marzeniem a realizacją dystans bywa u mnie bardzo krótki, we współpracy z największą w Gdańsku biblioteką i Miastem Gdańsk zorganizowałem cykl otwartych spotkań dla ludzi zainteresowanych filozofią i gotowych w duchu wzajemnego szacunku rozmawiać o tym co dla każdego z nas ważne. 

Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, a relacje które udało się nam zbudować na prowadzonych przeze mnie zajęciach okazały się trwałe mimo bardzo dużych odmienności jakimi się charakteryzujemy. 

Powstała społeczność wspierająca indywidualny rozwój intelektualny każdego z uczestników  z zachowaniem różnorodności poglądów, postaw i podejść, społeczność która nie dąży do jednomyślności.

 

Jeżeli te wartości są Wam bliskie, chciałbym nie tylko prosić o wsparcie poprzez zostanie Patronem lub Matroną, ale chciałbym również zaprosić Was do uczestnictwa we Wspólnocie Myśli.

Podstawowy cel, który stawiam teraz przed Wspólnotą Myśli to podtrzymanie działania w dotychczasowym trybie spotkań stacjonarnych w Gdańsku. Chciałbym jednak rozwinąć formułę i jeśli będziecie zainteresowani rozpocząć działania w trybie online, aby dystans fizyczny nie ograniczał naszych horyzontów. 

Oprócz spotkań na żywo będę rozwijał również działania popularyzujące filozofię w formie podcastu poświęconego ważnym myślicielom i prądem intelektualnym. Materiały mojego autorstwa możecie znaleźć w sieci między innymi na kanale YouTube Stowarzyszenia PROM Kultura, które prowadzę.

 

Podobnie jak w poprzednich latach będę prowadził spotkania warsztatowe dla dzieci i dorosłych oparte o dociekania filozoficzne.

Wypatrujcie zatem wiadomości o tym, że pojawię się w Waszej okolicy, albo po prostu zaproście mnie do siebie.

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wspólnota Myśli już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anna Michalak
Anna Michalak
45 zł
Magdalena Nasiłowska
Magdalena Nasiłowska
15 zł
Magda L.
Magda L.
15 zł
Bożena Plichta
Bożena Plichta
45 zł
Łukasz Rusajczyk
Łukasz Rusajczyk
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.