Ziarno Nadziei

W Patronite od 12.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1147

Liczba Patronów: 1210

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
295 miesięcznie
1 840 łącznie
Gazeta Ziarno Nadziei to charytatywny projekt tworzony przez ludzi o dobrych sercach powstający pod patronatem Sługi Bożego o.Wenantego Katarzyńca. Celem projektu jest otwieranie wielu zamkniętych ludzkich serc na Bożą miłość i Boże prowadzenie aż do wieczności.

O Autorze

,,Przez ludzi dla ludzi..."

Jakiś czas temu dystrybuowaliśmy gazety Ziarno Nadziei na ulicy. Otrzymał ją m.in. młody mężczyzna, który wrócił do nas po około kwadransie mówiąc, że uratowaliśmy mu życie. Okazało się, że zanim otrzymał od nas gazetę szedł popełnić samobójstwo. Innym razem opublikowaliśmy w gazecie świadectwo kobiety - matki trójki dzieci, która abortowała troje innych. Kilka dni po pojawieniu się gazety z tym świadectwem wręczyliśmy ją na ulicy kobiecie, która, jak się okazało, również jest matką trójki dzieci i... także abortowała trójkę innych i potrzebowała uzdrowienia. Otrzymujemy również wiele listów czy maili od osób (m.in. od więźniów) pragnących przemienić swoje życie, a dzięki gazecie docierają do Prawdy.  

To tylko trzy wybrane przypadki ukazujące jak katolicka gazeta Ziarno Nadziei jest narzędziem w rękach Boga, które umożliwia docieranie ze słowem Bożym, przynosząc uzdrowienie i nadzieję osobom najbardziej tego potrzebującym. Bez Waszej pomocy nie uda się zwiększyć nakładu, tak aby objęła ona całą Polskę. Pragniemy wydawać gazetę jako miesięcznik, sprawiając z Bożą i Waszą pomocą, aby Nadzieja zakiełkowała w życiu wielu osób. 

Poniżej przykładowe okładki wydań gazety:

Link do wszystkich wydań gazet:

 https://ziarnonadziei.pl/archiwum

Link do portalu: 

https://ziarnonadziei.pl/

Gazeta Ziarno Nadziei dociera do następujących miejsc:

 • szpitali, hospicjów,
 • ośrodków pomocy społecznej,
 • domów pogodnej starości,
 • domów samotnej matki,
 • domów dla bezdomnych,
 • ośrodków terapii uzależnień,
 • zakładów i schronisk dla nieletnich,
 • zakładów karnych i aresztów śledczych w całej Polsce,
 • na ulice polskich miast.

Pragniemy mówić ludziom o Jezusie i Maryi, aby każdy mógł doświadczyć wielkiego Miłosierdzia Bożego, niezależnie od sytuacji czy miejsca, w którym znajduje się. Celem gazety jest zdobycie dla Boga jak największej ilości pogubionych dusz. Wszystko to na Chwałę Jezusa i Maryi Niepokalanej. Pomagając nam, pomagasz tym wszystkim osobom, do których docieramy z gazetą. De facto, stajesz się nie tylko współwydawcą, ale przede wszystkim narzędziem w rękach Boga, pomagając ewangelizować na Jego Chwałę.

Poniżej link do wywiadu na temat gazety Ziarna Nadziei oraz niezwykłego dotyku Boga dzięki tej gazecie:

https://wnet.fm/broadcast/mis-malenka-nadzieja-i-swietlana-w-nowym-roku-kariera-29-12-2020/

https://ziarnonadziei.pl/swiadectwo-o-tym-jak-bog-zdzialal-wielkie-cuda-na-wielkanoc

O wydawcy:

Nazywam się Paweł Pusz i jestem wydawcą gazety Ziarno Nadziei oraz portalu katolickiego o tej  nazwie. Parę lat temu zostałem dotknięty łaską  nawrócenia - wtedy to Bóg dał mi Nadzieję na lepsze życie i zrozumiałem, że otrzymałem od Boga największy dar - Wiarę. Dlatego będąc Bogu wdzięcznym, poczułem w sercu przynaglenie do niesienia pomocy innym. Bardzo dużą rolę odgrywa w moim życiu Niepokalana Maryja Panna, której zawierzyłem się. Jestem także Rycerzem Niepokalanej Maryi Panny. Projekt Ziarno Nadziei jest projektem dynamicznym. Pragniemy zwiększać nakład gazety, ale także docierać do ludzi w innej postaci, np. poprzez utworzenie ewangelizacyjnego kanału na YouTube czy też muzykę, którą powoli zaczynamy tworzyć aby docierać do jak największej ilości dusz. Twoje finansowe wsparcie umożliwi nam rozwijanie tego projektu. 

W każdą trzecią sobotę miesiąca o godz 7.00 w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbywa się Msza Święta w intencji wszystkich darczyńców gazety Ziarno Nadziei. Ze swojej strony oddaję codziennie na modlitwie różańcowej wszystkich darczyńców oraz przyjmuję za te osoby Komunię Świętą.

Bóg zapłać!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jovana Popovic
Jovana Popovic
Próg: 15 zł
W B
W B
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Iwona Wolińska
Iwona Wolińska
Próg: 20 zł
Piotr Hałas
Piotr Hałas
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł