Zostań Wege - Fundacja Viva!

W Patronite od 03.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 859

Liczba Patronów: 1203

Zostań Patronem
Kup na prezent
11 patronów
575 miesięcznie
14 705 łącznie
Kampania Zostań Wege Fundacji Viva!, która promuje weganizm, przeciwdziała okrucieństwu wobec zwierząt oraz kształtuje postawy współczucia i odpowiedzialności wobec zwierząt i naszej planety.

O Autorze

Drogie Patronki, Drodzy Patroni

Zmieniamy świat w lepsze miejsce dla zwierząt. Promujemy dietę roślinną, edukujemy, szerzymy empatię, a naszą pasją zarażamy kolejne osoby. 

🌿Kampania Zostań Wege prowadzona jest w ramach Fundacji Viva!, która od ponad 20 lat ratuje zwierzęta i walczy o ich prawa. Jednym z głównych celów kampanii jest promocja diety roślinnej i budowanie społecznego ruchu wegetarian i wegan działających na rzecz zwierząt. Wspólnie organizujemy m. in. wydarzenia kulinarne, akcje uliczne czy spotkania z ekspertami.

Fundacja Viva! prowadzi jednocześnie 16 kampanii, azyl w Korabiewicach, w którym żyją nie tylko psy i koty, ale także uratowane krowy, świnie, kury i lisy, grupę interwencyjna ratującą zwierzęta i wydaje Magazyn Vege. Zostań Wege jest jedną z czołowych kampanii fundacji. Na przestrzeni 20 lat Fundacja Viva! wielokrotnie udowodniła skuteczność swoich działań, uratowała życie tysiącom zwierząt, a jeszcze więcej osób przekonała do wyboru weganizmu.

🌿W ramach kampanii stworzyliśmy wyjątkowy program Zostań Wege na 30 dni, który działa od 2012 roku i dzięki któremu szansę diecie roślinnej dało już prawie 180 tysięcy osób. Zachęcamy do wyboru diety roślinnej dla dobra zwierząt, planety i własnego zdrowia.

🌿Zapisując się do naszego darmowego programu uczestniczki i uczestnicy wyzwania otrzymują codziennie przez 30 dni sprawdzone przepisy na pyszne roślinne dania, merytoryczną dawkę wiedzy na temat odżywiania, ciekawostki o zwierzętach i inne inspirujące materiały oraz stałe wsparcie z naszej strony.

Działania promujące weganizm oraz akcje uliczne realizowane są w wielu polskim miastach, w których funkcjonują grupy aktywistyczne Vivy! Teraz jest ich 16, ale w planach jest budowanie kolejnych.

🌿Mamy mnóstwo motywacji, a w ramach kampanii działają zaangażowane od lat w walkę o prawa zwierząt osoby. Potrzebujemy wsparcia, aby skuteczniej szerzyć empatię wobec zwierząt wykorzystywanych przez przemysł i efektywniej zachęcać do wyboru diety roślinnej poprzez stały rozwój i rozbudowę naszego programu oraz jednoczesne prowadzenie działań na różnych płaszczyznach.

🌿Mamy doświadczenie i potrafimy przekonać, że wybór diety roślinnej jest naprawdę ważny, a taki sposób odżywiania jest różnorodny i smaczny. Potrzebujemy jednak pomocy, aby rozwijać  kampanię, dotrzeć do nowych osób, organizować kolejne wydarzenia, czy promować dietę roślinną np. poprzez sztukę.

🌿 Mamy  mnóstwo pomysłów!  Przejście na dietę roślinną jeszcze nigdy nie było tak proste. Pomóż nam dzielić się empatią i współtworzyć lepszy świat dla zwierząt. Dołącz do nas i wesprzyj nasze działania zostając naszą Patronką lub Patronem!

Potrzebujemy środków na realizację statutowych działań kampanii. Najbliższe cele, które chcemy zrealizować to:

 1. Rozbudowa programu Zostań Wege na 30 dni. Przygotowanie pakietu kolejnych 30 dni oraz nowych funkcji w aplikacji Android i IOS, które sprawią, że start z dietą roślinną będzie jeszcze bardziej motywujący i atrakcyjny. Dodatkowe dni będą udostępnione za symboliczną, niedużą opłatą, która będzie wspierać działania kampanii związane z promocją programu (opłacenie platformy mobilnej, posty sponsorowane).
 2. Przygotowanie projektu graficznego i druk nowej ulotki promującej kampanię (na papierze z recyclingu ze stosownymi certyfikatami). Ulotki są rozdawane przez wolontariuszki i wolontariuszy podczas akcji ulicznych, festiwali, na które jeździmy ze stoiskiem Vivy! oraz w lokalach i restauracjach.
 3. Rozbudowa strony internetowej. Nasza strona zostanie wzbogacona o przepisy od najlepszych blogerek i blogerów oraz merytoryczne artykuły promujące weganizm.
 4. Kontynuacja akcji ulicznych Wege dla klimatu. Akcje Wege dla klimatu za pomocą obrazów i rozmów z przechodniami wyjaśniają destrukcyjny wpływ przemysłu hodowlanego na planetę. W 2020 roku razem z kampanią Stopklatka przeprowadziliśmy akcje uliczne zachęcające do aktywizmu na rzecz klimatu i zmiany diety w trosce o planetę w 6 miastach. W tym roku planujemy odwiedzić kolejne miasta.
 5. Przygotowanie materiału video z uratowanymi zwierzętami z naszego azylu w Korabiewicach. W Korabkach żyją niesamowite zwierzęta, znana ze swojej ucieczki z transportu świnka Azalia czy czarujący byczek Fernando. Materiał video ukazujący szczęśliwie żyjące w azylu zwierzęta pomoże nam przekonać kolejne osoby do zmiany nawyków żywieniowych.
 6. Przygotowanie materiałów promocyjnych takich jak wlepki, przypinki i flagi. Gościmy na festiwalach, kulinarnych, muzycznych i lokalnych eventach. Materiały promocyjne pozwolą nam zaznaczyć swoją obecność, promować kampanię i dietę roślinną. 
 7. Wegański mural. Zaprosimy do współpracy artystów, którzy przygotują piękny mural promujący weganizm, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. To cel, który wymaga większych zasobów finansowych, ale dotrze do wielu osób, a przy okazji ozdobi szary miejski mur.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomasz Czehowski
Tomasz Czehowski
Próg: 10 zł
Maria Koziarkiewicz
Maria Koziarkiewicz
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Janusz Oleniacz
Janusz Oleniacz
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł