życie warte jest rozmowy

W Patronite od 02.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 40

Liczba Patronów: 78

Zostań Patronem
Kup na prezent
286 patronów
12 580 miesięcznie
163 930 łącznie
W Polsce codziennie 15 osób odbiera sobie życie, a 225 próbuje to zrobić. Nasza inicjatywa to pierwszy w Polsce projekt zajmujący się zapobieganiem samobójstwom we wszystkich grupach wiekowych.

O Autorze

Dlaczego warto nas wspierać:

 • Wspierając nas ratujesz ludzkie życie!

 • Zapewniamy profesjonalne wsparcie osobom w kryzysie samobójczym i ich bliskim.

 • Zapobiegamy samobójstwom wśród dzieci i młodzieży.

 • Wspieramy szkoły, nauczycieli i rodziców w zakresie profilaktyki zachowań samobójczych.

 • Pomagamy rodzicom i nauczycielom poradzić sobie w sytuacji gdy dojdzie do próby samobójczej lub samobójstwa dziecka.

 • Wspieramy osoby w żałobie po śmierci bliskiej osoby w wyniku samobójstwa.

 • Prowadzimy działania edukacyjne i pomocowe na terenie całej Polski.

 • Uruchomiliśmy pierwszą w Polsce platformę edukacyjno-pomocową www.zwjr.pl dla osób w kryzysie samobójczym i ich bliskich.

 • W naszym zespole pracują profesjonaliści z zakresu suicydologii, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pomaganiu osobom w kryzysie suicydalnym.

 • Prowadzimy bezpłatne webinary, na których uczymy jak udzielić pierwszej pomocy emocjonalnej.

 

Co roku prawie milion osób w Polsce cierpi w wyniku zachowań samobójczych!

Nasza inicjatywa to pierwszy w Polsce projekt zajmujący się zapobieganiem samobójstwom we wszystkich grupach wiekowych. Jesteśmy przekonani że samobójstwom można i trzeba zapobiegać. Poprzez działania edukacyjne, pomocowe, medialne staramy się dotrzeć do jak największej grupy osób.

 

Życie warte jest rozmowy – to hasło, które promujemy od kilku lat. W tym czasie zorganizowaliśmy kilkadziesiąt konferencji, webinarów, trzy spoty telewizyjne i nasz najważniejszy projekt, czyli platformę pomocowo-edukacyjną „życie warte jest rozmowy” działająca pod adresem www.zwjr.pl, która skierowana jest do osób w kryzysie samobójczym, po próbach samobójczych, a także tych, którzy w wyniku samobójstwa stracili kogoś bliskiego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nic nie zastąpi pomocy ze strony najbliższego otoczenia. Dlatego na naszej stronie znajdują się praktyczne porady dla osób chcących pomóc komuś w kryzysie, przygotowane przez ekspertów. Dla tych, którzy interesują się zagadnieniem samobójstw od strony naukowej, przygotowaliśmy zakładkę „Strefa wiedzy”, gdzie oprócz poradników czy tekstów naukowych znaleźć można także rozmowy ze specjalistami w zakresie przeciwdziałania i pomocy osobom w kryzysie samobójczym. Bardzo ważnym miejscem na naszej stronie jest zakładka „Przywróceni życiu”, gdzie osoby, które przeżyły próbę samobójczą, dzielą się swoim doświadczeniem i tym, jak poradziły sobie z kryzysem.

 

Dzięki wsparciu PZU.S.A mogliśmy sfinansować postawienie naszej platformy pomocowo-edukacyjnej www.zwjr.pl i wgrać na nią podstawowe treści oraz zapewnić 100 porad online miesięcznie dla osób potrzebujących. Aby móc zwiększyć liczbę udzielanych porad, a także dograć nowe treści potrzebujemy Twojego wsparcia.

 

Inicjatywy, które realizujemy, wymagają nakładów finansowych i zatrudniania ekspertów. Dlatego zwracamy się do Ciebie o wsparcie naszych projektów. Wiedz, że Twoje wsparcie pomoże nam w organizacji kolejnych działań i rozwijaniu pomocy na platformie pomocowo-edukacyjnej www.zwjr.pl Każdego dnia piszą do nas osoby w kryzysie i ich bliscy. Na te wiadomości odpisują najlepsi w naszym kraju eksperci. Twoja wpłata zapewni wynagrodzenie za ich pracę, którą wykonują z oddaniem i zaangażowaniem niosąc pomoc tym, którzy stracili sens życia i ich bliskim. Dzięki wsparciu PZU S.A. mogliśmy postawić stronę www.zwjr.pl. Teraz potrzebujemy Twojej pomocy aby ją rozwijać. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli sfinansować nowe rzeczy i poszerzyć dostęp do pomocy dla potrzebujących.

Naszym marzeniem jest rozwijać się i pomagać jak największej grupie osób. Samobójstwo to tragedia, której można zapobiec. Zróbmy to razem! Każdy z nas może uratować ludzkie życie! Życie warte jest rozmowy!

Koordynatorka projektu
Halszka Witkowska
www.zwjr.pl

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anna Sawicka
Anna Sawicka
Próg: 20 zł
Asia Kowalska
Asia Kowalska
Próg: 20 zł
Julia Wilczek
Julia Wilczek
Próg: 10 zł
Magdalena Duszyńska
Magdalena Duszyńska
Próg: 10 zł