Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Miastograf - Cyfrowe Archiwum Łodzian w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyZajmujemy się archiwistyką społeczną od 2010 roku w ramach wolontariatu w Stowarzyszeniu Topografie. Prowadzimy projekty badawcze, zbieramy wywiady i zdjęcia dotyczące Łodzi oraz wydajemy publikacje na jej temat. Wsparcie naszych patronek i patronów chcemy przeznaczyć na zabezpieczanie trwania naszych zbiorów i rozwój sztandarowych projektów Miastografu, m.in. stron internetowych i książek na temat zapomnianej historii łódzkiego przemysłu.
Na portalu Miastograf.pl umieszczamy zdjęcia Łodzi i wspomnienia przyporządkowane do konkretnych adresów na mapie oraz fragmenty historii mówionych. W naszych zbiorach znajdują się zarówno fotografie z rodzinnych albumów, jak i efekty pracy fotografów amatorskich i profesjonalnych. Portal jest interaktywny! Możesz się w nim zarejestrować i dodać swoje własne zdjęcia portretujące Łódź (o ile mają jasny status autorski - przeczytaj zasady portalu).
Prowadzimy też stronę Fabryki.prl poświęconą największym przemysłowym zakładom pracy w Łodzi.
Refotografie.pl to ponad 400 prac fotografa Stefana Brajtera, na których można obejrzeć zestawienia starych i nowych kadrów i w mgnieniu oka zobaczyć, jak zmieniła się Łódź.
Z kolei portal Zabytkilodzi.pl ma na celu społeczne mapowanie i opiekę nad materialnym dziedzictwem łódzkiej architektury.
Stworzyliśmy również unikatowy film i audioprzewodnik po głównej osi miasta, jaką jest ulica Piotrkowska - Popiotrkowskiej.pl.
W 2020 roku wspólnie z Wydawnictwem Uniwersytetu Łódzkiego wydaliśmy nagrodzoną Złotym Exlibrisem książkę "Wielki przemysł, wielka cisza. Łódzkie zakłady przemysłowe 1945–2000".
Więcej na nasz temat możesz przeczytać w podręczniku wydanym przez Centrum Archiwistyki Społecznej.
Wesprzyj działalność Autora Miastograf - Cyfrowe Archiwum Łodzian już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.