AstroLife

W Patronite od 17.07.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 34

Liczba Patronów: 50

Zostań Patronem
Kup na prezent
445 patronów
13 670 miesięcznie
Cześć! Mam na imię Mateusz. Kocham astronomię a moją pasją jest jej popularyzowanie✨. Dużo piszę o astronomii i nagrywam o niej filmy. Znajdziesz mnie na YouTube, Facebooku oraz Instagramie 🙂

O Autorze

Cześć! Jeśli tu trafiłeś, to prawdopodobnie rozważasz zostanie moim patronem. Szanuję Twój czas więc postaram się w dużym skrócie przybliżyć Ci misję mojego projektu 🪐
Mam na imię Mateusz.
Jestem pasjonatem astronomii i od roku 2016 prowadzę AstroLife. Jeśli fascynuje Cię astronomia, interesuje tematyka podboju kosmosu lub po prostu lubisz patrzeć w rozgwieżdżone, nocne niebo, to miejsce jest właśnie dla Ciebie! Obserwując stronę na Facebooku oraz kanał na YouTube, będziesz zawsze na bieżąco z aktualnościami ze świata astronomii oraz tym co dzieje się na nocnym (i nie tylko nocnym) niebie.
AstroLife powstało z potrzeby dzielenia się astronomiczną pasją.
Jest dokładnie tym czego mi (i jak się okazało wielu miłośnikom kosmosu) brakowało w polskim Internecie. Astronomia towarzyszyła mi przez całe życie, stąd nazwa tego projektu ✨

AstroLife to kanał YouTube, ale również fanpage o takiej samej nazwie oraz grupa "AstroWiedza" na Facebooku 🙂  To projekt edukacyjny, popularyzujący astronomię i naukowy sposób myślenia, obalający mity i błędy myślowe.

(Zdjęcie z Franią przed jedną z zimowych transmisji LIVE)

Dzięki wsparciu Patronów mogłem zgromadzić sprzęt niezbędny do nagrywania filmów, tworzenia materiałów i przede wszystkim prowadzenia transmisji na żywo z obserwacji nieba. Na przestrzeni wielu lat grupka wspierających Patronów przerodziła się w ogromną społeczność, której wsparcie pozwala mi dziś zachować niezależność, rozbudowywać zaplecze sprzętowe, zatrudniać do pomocy kolejne osoby, ale przede wszystkim umożliwia pracę nad AstroLife w pełnym wymiarze czasowym. Patronite i YouTube są moimi jedynymi źródłami dochodu. 

ZOSTAJĄC PATRONEM dołączasz do naszej społeczności, w której mamy specjalistów od astrofotografii, obserwacji wizualnych i budowy teleskopów oraz miłośników astronomii, astrofizyki i astronautyki. Spotkasz ich na naszej zamkniętej grupie Patroni AstroLife oraz czacie na Messenger o takiej samej nazwie. Widujemy się również na "mikro zlotach", "mini zlotach" oraz oficjalnych zlotach Patronów. Organizowane są także transmisje LIVE tylko dla patronów.
Dołączając do grona patronów możesz rozwijać swoją pasję w naszym gronie ale przede wszystkim pomożesz mi w budowie obserwatorium AstroLife (w jednym z najciemniejszych miejsc w Polsce) oraz wydłużasz żywotność tego projektu. Astronomia, to ciągle niszowa nauka, zaniedbywana przez system edukacji i owiana bezsensownymi mitami. ZMIEŃMY TO!

(Zdjęcie grupowe z drugiego, oficjalnego zlotu Patronów)

 

(Oficjalny film z drugiego, oficjalnego zlotu Patronów)


Zapewne wiesz co nieco o mnie i mojej działalności, ale przybliżę po krótce kilka przykładowych form:

1. Obserwacje nieba na żywo i Astropogawędki! Flagowa seria AstroLife 🙂. 
Spotkania przy wieeelkim teleskopie i długie rozmowy o astronomii. Relacje ze zjawisk astronomicznych, omawianie newsów, odkryć, mnóstwo ciekawostek i przede wszystkim czas spędzony w kosmicznym, uspokajającym klimacie 🙂 Seria z obserwacjami nieba na żywo
uświadamia, że kosmos oraz niezwykłe zjawiska w nim zachodzące są w zasięgu wzroku zwykłego podglądacza nieba, co również jest "solą w oku" dla wielu teorii spiskowych.

 

2. "Niebo w...". 
Najregularniejszą serią kanału jest prezentacja najciekawszych zjawisk nadchodzącego miesiąca. To seria, w której omawiane są wydarzenia na niebie w nadchodzącym miesiącu 🙂 Dzięki niej niczego nie przegapicie i na wszystko będziecie znakomicie przygotowani! Wasze wsparcie umożliwia kontynuację tej serii, ponieważ jej odcinki mają ważność tylko jeden miesiąc i mało kto wraca do nich później.

 

3. Inne serie.
Mniej lub bardziej regularnie na kanale pojawiają się odcinki innych serii. W Astromitach rozprawiamy się z popularnymi błędami myślowymi , mitami i teoriami spiskowymi związanymi z astronomią. W AstroWiedzy poruszane są zagadnienia z zakresu astronomii ogólnej. Mamy również AstroFlesze i Shortsy pojawiające się szybko, gdy dojdzie do ciekawych odkryć oraz gwiazdozbiory i obiekty głębokiego nieba, w których odwiedzamy dalszy kosmos i dokładniej poznajemy obiekty widoczne na ziemskim niebie. W serii Układ Słoneczny odbywamy wycieczki po naszym systemie planetarnym a w AstroSprzęcie poruszamy kwestie związane ze... sprzętem do obserwacji nieba 🙂. 

 

4.  Oprócz aktywności w Internecie popularyzuję astronomię prowadząc prelekcje, spotkania oraz obserwacje w terenie.
Jestem przekonany, że AstroLife zasługuje na większe zasięgi w Internecie a wieść o takim projekcie nie dotarła jeszcze do wszystkich miłośników kosmosu. Dlatego prelekcje, spotkania, wykłady i obserwacje  na razie mają miejsce sporadycznie - moim głównym celem w tej chwili jest ekspansja AstroLife w Internecie i realizowanie materiałów z listy "do zrobienia" 🙃. Nie mniej bardzo chętnie co jakiś czas sam organizuję spotkania lub biorę udział w prelekcjach, przyjmując zaproszenia od różnych instytucji lub placówek edukacyjnych. Wasze wsparcie finansuje pełne spektrum mojej działalności, dlatego nigdy nie pobieram opłat od uczestników ani nie oczekuję żadnego wynagrodzenia od instytucji 🙂

 

Dziś wiele osób nie wyobraża sobie polskiej astronomii amatorskiej bez AstroLife.
Nie ściemniam, tylko odwołuję się do wiadomości jakich dostaję od was wiele 🙂
Dziękuję Wam, że wspólnymi siłami powołaliśmy do życia i kontynuujemy projekt, w którym można na żywo obejrzeć przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Słońca w paśmie h-Alpha, zobaczyć zakrycie gwiazdy przez planetoidę czy obejrzeć na żywo start Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, a kilkadziesiąt godzin później znaleźć go na niebie. 
AstroLife to projekt pasjonacki, nie planuję zrobienia z niego korporacji czy "telewizji". Dziękuję, że to właśnie mnie wybrałeś na swojego przewodnika po Wszechświecie.
To dla mnie ogromny zaszczyt i duża odpowiedzialność! Dołożę wszelkich starań, aby nasza wspólna kosmiczna podróż była pełna wrażeń, ale przede wszystkim rozwijała Twoją pasję i zasób astronomicznej wiedzy. Do zobaczenia w kolejnych materiałach!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mirosław Stygar
Mirosław Stygar
Próg: 30 zł
KWS Jumper
KWS Jumper
Próg: 10 zł
mikolaj wojnowski
mikolaj wojnowski
Próg: 30 zł
Marek Zgoda
Marek Zgoda
Próg: 10 zł
Maciej Wolwowicz
Maciej Wolwowicz
Próg: 10 zł