AstroLife

W Patronite od 17.07.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 33

Liczba Patronów: 44

Zostań Patronem
Kup na prezent
427 patronów
11 680 miesięcznie
AstroLife to kanał na YouTube oraz strona na Facebooku na łamach których prezentowane i omawiane są zagadnienia teoretyczne i praktyczne, newsy, oraz ciekawostki z zakresu jednej z najpiękniejszych nauk - astronomii. A to wszystko bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem :)

O Autorze

AstroLife to miejsce, które powstało z potrzeby dzielenia się astronomiczną pasją. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że zdecydowaną większość swojego życia poświęciłem (i dalej poświęcam) jednej z najpiękniejszych nauk - astronomii :)

W 2016 roku prowadząc kolejną samotną obserwację nieba przez teleskop zastanowiłem się przez chwilę jakie ma ona dla mnie znacznie?  Jaki ma sens podglądanie nieba, rozwijanie w sobie pasji bez opowiadania o niej, inspirowania i zarażania nią innych osób? Po co trzymać to wszystko dla siebie? W końcu z wykształcenia jestem nauczycielem, jednak nie pracując w zawodzie gdzieś muszę dać upust swojej "nauczycielskiej duszy" ;)
Wtedy w mojej głowie zrodził się pomysł stworzenia miejsca w Internecie, w którym będę mógł podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą jaką zdobyłem przez lata spędzone z Astronomią u boku. Dziś w wasze ręce oddaję prężnie rozwijający się projekt - AstroLife. Miejsce w którym wspólnie odkrywamy najciekawsze zakątki Układu Słonecznego, zaglądamy głęboko w przestrzeń kosmiczną, poznajemy podstawowe mechanizmy rządzące wszechświatem tworząc razem wspaniałą astrospołeczność, która daje mi ogromną motywację do dalszej pracy i tworzenia kolejnych materiałów :)

Na tę chwilę AstroLife to: 

*kanał na YouTube - na który staram się dostarczać nowe materiały jak najczęściej. Główną serią kanału jest prezentacja comiesięcznych, nadchodzących zjawisk astronomicznych widocznych na polskim niebie. W międzyczasie rozwijam kilka innych ciekawych serii :)  

*strona na Facebooku, która jest bardzo ważnym elementem społeczności AstroLife.  Nie służy tylko do udostępniania filmów :) Na niej znajdziecie mnóstwo ciekawostek, informacji oraz będziecie na bieżąco z tym co dzieje się na niebie i w świecie astronomii.

*grupa AstroWiedza, jedna z największych grup astronomicznych w Polsce. Dzięki niej jesteście w stałym kontakcie nie tylko ze mną, ale również z innymi członkami społeczności. 

Dlaczego trafiłem na Patronite? Nie da się ukryć, że najważniejszym zasobem w tej pracy jest czas. Szukam sposobu aby wygenerować więcej czasu dla rozwijania projektu, tworzenia nowych filmów, nowych tekstów, dopracowywania treści, formy przekazu, zwiększenia ilości publikowanych przeze mnie materiałów i częstszego przeprowadzania obserwacji nieba na żywo. W dłuższej perspektywie moim marzeniem jest budowa małego obserwatorium, obserwatorium "przewoźnego" oraz rozbudowa AstroLife by stworzyć z niego kompleksowe astronomiczne miejsce z kanałem YouTube, stronami w social mediach oraz portalem www. 
Moim marzeniem jest całkowite poświęcenie się popularyzacji astronomii, dostarczaniu wam codziennie najświeższych informacji, ciekawostek i materiałów filmowych dzięki którym będziecie jeszcze bliżej kosmosu :) 

Kilka przykładowych filmów:

1. Króciutko... o mnie :)

2. Główną serią kanału jest prezentacja najciekawszych zjawisk nadchodzącego miesiąca  "Niebo w..." dzięki której zawsze wiecie co ciekawego wydarzy się na niebie w najbliższym czasie oraz jak przygotować się do obserwacji :) 

3.  Rozwijam także inne serie.  Dzięki serii "Gwiazdozbiory" dokładnie poznacie konstelacje widoczne na nocnym niebie.

4. "Obiekty głębokiego nieba" to prawdziwa gratka dla osób miłujących najgłębsze skarby ciemnego nieba - mgławice, galaktyki i gromady gwiazd.

5. Seria "AstroWiedza" to materiały o niesamowitych zjawiskach i odkryciach oraz astronomii teoretycznej.

6. W serii "Obiekty Układu Słonecznego" poznajemy najciekawsze miejsca i zjawiska w naszym Układzie Słonecznym! :)

7. Seria "AstroFlesz" to krótkie filmy dotyczące aktualnych wydarzeń, odkryć, misji oraz ciekawostek :)

7. W serii "AstroSprzęt" będą pojawiały się materiał dotyczące sprzętu do obserwacji nieba :)

8. "Obserwacje nieba na żywo" to moja ulubiona forma :) Rozmawiamy, żartujemy i podglądamy niebo razem, na żywo :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jacek Pomarański
Jacek Pomarański
Próg: 30 zł
Piotr EM
Piotr EM
Próg: 10 zł
Mirosław Stygar
Mirosław Stygar
Próg: 10 zł
Piotr Michałowski
Piotr Michałowski
Próg: 10 zł
Dariusz Stańko
Dariusz Stańko
Próg: 10 zł
Adam Pajer
Adam Pajer
Próg: 75 zł