Alfabet Wojtusika

W Patronite od 30.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 406

Liczba Patronów: 469

Zostań Patronem
32 patronów
983 miesięcznie
5 972 łącznie
Alfabet Wojtusika to cykliczny autorski podcast literacki prowadzony Łukasz Wojtusika - dziennikarza, radiowca, wykładowcę Uniwersytetu Dzieci, autora książek, moderatora spotkań, konferansjera.

O Autorze

Alfabet Wojtusika to cykliczny autorski podcast literacki prowadzony Łukasz Wojtusika - dziennikarza, radiowca, wykładowcę Uniwersytetu Dzieci, autora książek, moderatora spotkań, konferansjera.

 


 

O AUTORZE

W JAK WOJTUSIK 

Nazywam się Łukasz Wojtusik.

Żyję z rozmawiania z ludźmi. Książki czytam, ponieważ nie potrafię nie czytać. Książki napisałem, ponieważ lubię pytać i szukać odpowiedzi. Moim drugim domem jest radio, ulubioną przestrzenią – scena. Najwięcej nauczyłem się w drodze. Mam książki, psa, kotkę, niewielką kolekcję ikon i swoje Camino.

 

Foto: Radek Kobierski

 

 

R JAK RADIOWIEC

Dźwięki i głosy są mi bliskie. Przez siedem lat prowadziłem autorską audycję kulturalną "Krakowskie Przedmieście" na antenie Radia TOKFM, współorganizowałem też radiowe życie radiowego klubu książki "Poczytalni". Na co dzień zajmuje się przygotowaniem informacji i realizacją audycji weekendowych w Krakowie dla stacji Grupy Radiowej Agory / Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda/. Dlatego format dźwiękowy - podcastowy jest mi bardzo bliski.

 

 

A JAK AUTOR 

Jestem autorem rozmów z ojcem Leonem Knabitem „Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko”; współautorem z Piotrkiem Żyłką i Grzegorzem Kramerem SJ książki „Łobuzy. Grzesznicy mile widziani”. Pracuję nad kolejną książką. 

 

 

 

 

 

 

P JAK PODCAST

 

Alfabet Wojtusika powstał, ponieważ potrzebowałem przestrzeni do realizacji swoich pomysłów na rozmowy, w których książki i ich twórcy grają pierwsze skrzypce.

 

Pierwszy odcinek nagraliśmy wspólnie z Jaonną Gromek-Illg, autorką biografii "Szymborska. Znaki szczególne" w mieszkaniu, w którym Wisława Szymborska spędziła ostatnie lata swojego życia. Z Moniką Śliwińską, autorką biografii Stanisława Wyspiańskiego zrealizowaliśmy odcinek podcastu siedząc w szafirowej pracowni autora "Wesela" dokładnie w dniu 120 rocznicy prapremiery tego dramatu na scenie Teatru Miejskiego w Krakowie. Miejsca, w których rozmawiam z moimi gośćmi są ważne, mają znaczenie

Do Alfabetu Wojtusika zapraszam nie tylko pisarzy. Moimi gośćmi są tłumacze, właściciele wydawnictw, redaktorzy książek, literaturoznawcy, właściciele księgarni kameralnych. Planuję udział w festiwalach literackich i ważnych wydarzeniach związanych z rynkiem książki w Polsce i zagranicą. Chciałbym zwracać uwagę czytających na ciekawe zjawiska literackie, promować literackie debiuty, rozmawiać o książkach, które mnie wciągnęły, wzbudziły emocje. Nie poddaje się presji bestsellerów :) 

Formuła podcastu oparta jest na autorskim alfabecie : liście haseł, które przygotowuję osobno do każdej rozmowy. Ważne są dla mnie emocje i próba prawdziwego spotkania w rozmowie, dyskusji. 

 

"Chcę zabrać słuchaczy w podróż po świecie literatury, który ma wiele odcieni. Podcasty będą realizowane w różnych miejscach, tam gdzie dzieje się literatura – przy biurku autora, w momencie, kiedy powstaje okładka czy na festiwalu. - ta wypowiedź dla magazynu PRESS chyba najlepiej oddaje charakter Alfabetu Wojtusika.

 

 

Od stycznia 2021, czyli od startu projektu - dniem premiery kolejnego odcina podcastu jest piątek. Chciałbym aby tak pozostało. Planuję w ramach różnych rodzajów współpracy - odcinki specjalne, obsługę wydarzeń festiwalowych.
Codzienność Alfabetu Wojtusika, opowieści nie tylko o książkach można śledzić na profilu FB i na Instagramie.

 

 

 

W JAK WSPARCIE 

Dzięki waszemu wsparciu będę mógł ruszyć z Krakowa do miejsc, w których czekają na mnie kolejni rozmówcy. Miejsca współtworzą atmosferę podcastu Alfabet Wojtusika. 

Dzięki waszemu wsparciu będę mógł dbać o jakość realizowanych nagrań, dokupić sprzęt, który ułatwi mi montaż i pracę nad kolejnymi odcinkami. 

Dzięki waszemu wsparciu będę mógł spokojnie działać dalej, myśleć o rozwoju formuły mojego podcastu. 

Od dawna wiem, że #sięzludźmirobi. O dawna wiem, że literatura jest ważna. Od dawna staram się o niej opowiadać bez zadęcia.  Od teraz wiem, że mogę robić coś więcej także dzięki Wam. 

 

 


P JAK PODZIĘKOWANIE 

 

Za każde wsparcie już teraz WIELKIE DZIĘKI   

 

 

 

  


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Agnieszka Kościuszko
Agnieszka Kościuszko
Próg: 80 zł
Marta Podsiadło
Marta Podsiadło
Próg: 49 zł
Aneta Anikiej
Aneta Anikiej
Próg: 22 zł
Krystyna Czerni
Krystyna Czerni
Próg: 22 zł
Sabina Sitko
Sabina Sitko
Próg: 22 zł
Magdalena Guz
Magdalena Guz
Próg: 22 zł