Bez/Schematu

W Patronite od 24.10.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 128

Liczba Patronów: 316

Zostań Patronem
Kup na prezent
66 patronów
4 810 miesięcznie
78 020 łącznie
Na Bez/Schematu opowiadam o popkulturze inaczej. Recenzuję i analizuję filmy, seriale, gry szukając w nich esencji i znaczeń.
Wierzę w wartościowe treści o popkulturze i chcę wspierać innych twórców oraz artystów. Mam pomysł jak to połączyć. W tym celu potrzebuję Twojego wsparcia 😉

O Autorze

Co robię? (i dlaczego?)

Na Bez/Schematu od 5 lat zbieram to, co najważniejsze, aby pomóc Ci patrzeć szerzej, myśleć więcej i tworzyć lepiej. Recenzuję i analizuję filmy, seriale i gry. Inicjuję dyskusje i promuję wartościową popkulturę. Próbuję zrozumieć proces twórczy przy okazji samemu starając się być lepszym twórcą.

Zależy mi na:

 • tworzeniu nieprzeciętnych treści o popkulturze 
 • wspieraniu twórczości artystów, z którymi mam przyjemność współpracować

…i dlatego chcę namówić Cię do Patronatu.

Zacznijmy od esejów na sterydach

Chcę pokazać, że popkultura nie jest stratą czasu, a opowiadać można o niej z namysłem i pasją. B/S kojarzone jest właśnie z esejami, a ja chciałbym robić je lepiej i bez kompromisów. Stąd pomysł na eseje na sterydach:

 • Dopieszczone od strony wizualnej i montażowej z pomocą ilustratorki Dominiki i montażysty Michała
 • Dogłębnie podejmujące temat konkretnego dzieła, twórcy lub zjawiska.
 • Soczyste i bogate w treści odżywcze (40-60 min)
 • Publikowane raz na 2 miesiące

Jak dotąd zrobiłem łącznie cztery takie eseje, które wymagały sporych nakładów czasu i pracy – także graficznej i montażowej:

Chcę także wspierać artystów

Duża część wsparcia Patronów przeznaczana jest na prace montażowe, graficzne i ilustratorskie. Chcę, aby było ich więcej.

Mam nadzieję rozwijać kreatywne formaty angażujące większą grupę ilustratorów. I wraz z Dominiką, ilustratorką B/S, chcemy zacząć od czegoś specjalnego – czegoś co możesz od nas otrzymać wspierając naszą działalność ;) <werble>

1. Karty B/S

Co miesiąc będziemy tworzyć jedną Kartę B/S, która stanowi remiks znanych z popkultury światów oraz scen połączonych z nietypowym elementem. To może być m.in. Pandora – chihuahua Dominiki – która doskonale odnalazłaby się w rzeczywistości z gry “Death Stranding”, niepozorny Muminek w świecie “Dead Space”  albo postać z bajek Pixara otoczona przez żywe trupy.

Wspierając nas możesz CO MIESIĄC otrzymywać od nas nową Kartę B/S wydrukowaną na eleganckim papierze i zawsze z niespodzianką w środku.

W przypadku wyższych progów raz na dwa miesiące wyślemy Ci zaprojektowane przez Dominikę... 

2. Plakaty B/S

W rozmiarze 30x40 cm, drukowane na papierze najwyższej jakości (lekki jak piórko japoński papier Washi Torinoko) z podpisem Dominiki.

A kim jest Dominika, pytasz?

To rude serduszko Bez/Schematu. Kreatywna kuleczka wizualnej wspaniałości.

Fotografka nurtu fotografii baśniowej i fineart, projektantka graficzna i ilustratorka w jednym. Odnajdzie się w każdym stylu i postara się zabrać odbiorcę ze sobą do świata jej nieskończonej wyobraźni. Prace Dominiki znajdziesz na Behance i Instagramie.

 
 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Gieniusz
Adam Gieniusz
Próg: 100 zł
Daniel Mendalka
Daniel Mendalka
Próg: 200 zł
Bartłomiej Jóźwiak
Bartłomiej Jóźwiak
Próg: 100 zł
Szymon Kaszuba
Szymon Kaszuba
Próg: 20 zł
Jane Lane
Jane Lane
Próg: 20 zł