Strefa Patrona:

4

patronów

82 zł

miesięcznie

307 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
358
miesięczne wsparcie
347
liczba patronów

  Antyczny.blog jest stroną promującą wiedzę o starożytności. Na łamach bloga poruszam tematy dotyczące historii wojskowości, politycznej i społecznej. W swoich artykułach staram się w przystępny sposób pokazać piękno i różnorodność antycznego świata.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 8%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 918 zł
Trwać i rozwijać się
Nie będę Was zanudzał sztampowymi tekstami. Patronite jest mi potrzebne żeby robić to co robiłem dotychczas, ale znacznie lepiej i z większą intensywnością! Prowadzenie bloga o takim profilu tematycznym jest bardzo czasochłonne i wymaga sporego wkładu finansowego. Książki są drogie, a im bardziej niszowy temat artykułu, tym trudniej zgromadzić niezbędne materiały.
Nie chcę wymyślać jakichś niewykonalnych celów.
Zgromadzone środki mam zamiar wydać na utrzymanie profesjonalnej redakcji, zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za korektę tekstów, zwiększenie częstotliwości publikacji, opłacenie utrzymania domeny i kwestii technicznych, zakup książek i licencji do bazy zagranicznych artykułów.
Chcę robić to, co kocham, najlepiej jak potrafię, a Wy jeśli chcecie możecie mi w tym pomóc.
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 2418 zł
Redaktor na pełen etat
Rzucam dotychczasową pracę, wyjeżdżam w Bieszczady i zostaję redaktorem na pełen etat.
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4918 zł
Seria książek
Tworzę cykl książek opisujących najciekawsze konflikty militarne antycznego świata. W serii znajdą się między innymi: "Wojny mitrydatejskie", "Wojny partyjskie", "Wojny syryjskie", "Wojny macedońskie", Wojny markomańskie", Wojny diadochów", "Powstanie Spartakusa", "Las Teutoburski", "Rzymski podbój Ilirikum", "Rzymski podbój Brytanii". Ufff, sporo tego. Nawet zakładając wysokie tempo prac - najmniej 10 lat roboty.

O Autorze

O Autorze

 

Grecy witali się słowem– chajre! Rzymianie – salve, mieszkańcy Fenicji mówili – audoni, Syryjczycy pozdrawiali się słowem – salam! Ja powitam Was swojskim – dzień dobry!

Nazywam się Michał Kowalski i prowadzę stronę antyczny.blog.

Część z Was być może miała już okazję zapoznać się z moją twórczością – od 2014 roku staram się popularyzować historię na łamach czasopism popularnonaukowych.

Dotychczas zdążyłem zadebiutować w Mówią Wieki, najstarszym tego typu periodyku na rynku, w Sieci Historii, Newsweek Historia, Focus Historia – według rankingu wirtualnemedia.pl czasopismach mających w ostatnich latach największą sprzedaż w Polsce, ponadto moje teksty ukazywały się w Uważam Rze Historia, Świat Wiedzy Historia i w naukowym czasopiśmie „Res Militaris”, gdzie poruszam zagadnienia związane z historią wojskowości.

Współpracowałem także przez pewien czas z portalami historia.org.pl i madreksiazki.org.

Historia praktycznie od zawsze było istotną częścią mojego życia. Jako dziecko uwielbiałem oglądać „Sensacje XX wieku” i bajki z serii „Było sobie życie” – już wtedy o wiele bardziej interesowały mnie odcinki dotyczące historii, niż te na przykład o biologii.

Oczywistym wobec tego było że wybiorę jako kierunek studiów – historię. Na miejsce studiów wybrałem Toruń. Kameralne miasto z gotycką starówką przypadło mi do serca od pierwszego wejrzenia.

Zakładając w lutym 2017 roku antyczny.blog miałem wizję stworzenia strony o jasno sprofilowanej, często niszowej tematyce.

Brakowało mi w polskim Internecie miejsca, w którym by  poruszano historię świata antycznego, od Słupów Herkulesa przez Iran, Indie, Państwo Środka, aż po Japonię, i od mglistej Kaledonii, przez stepy czarnomorskie, kończąc na Arabii Felix i Etiopii.

Antyczny.blog ma być alternatywą dla czytelników nie bojących się długich i ambitnych tekstów.

Moja strona jest z jednej strony platformą, na której dzielę się swoją pasją z Czytelnikami, z drugiej czymś w rodzaju wentyla bezpieczeństwa dla mych ambicji. Ponieważ mam sporą nadprodukcję różnego typu tekstów, a na druk w czasopismach trzeba czekać niekiedy kilka(naście) miesięcy, strona internetowa wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem.

Na łamach bloga poruszam różnorakie zagadnienia związane z historią starożytną. Dominuje tematyka wojskowości, ale pojawiają się również artykuły dotyczące historii społecznej i kulturowej.

Istotnym elementem bloga są recenzje książek. Żebyście nie tracili czasu i pieniędzy staram się zwrócić Waszą uwagę na prace wartościowe i przestrzec przed tymi miernymi. Co prawda Pliniusz Starszy pisał, że: „Żadna książka nie jest tak zła, żeby nie przyniosła jakiejś korzyści”, ale ja uważam, że życie jest za krótkie, żeby je marnować na słabe publikacje.

Do prowadzenia strony popularyzującej historię potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy.

Blog generuje stałe koszty, które jestem w stanie (póki co) samemu pokrywać, ale jeśli strona ma się rozwijać, nie mogę już robić wszystkiego sam.

Priorytetem jest zatrudnienie profesjonalnego korektora. Przydałby się również grafik, marzeniem jest nawiązanie współpracy z rysownikiem.

Wiem, że moje teksty mimo wielu usterek spotykają się z ciepłym przyjęciem. Przygotowanie tekstu, który Wy przeczytacie w kilka, góra kilkanaście minut, zajmuje mi od kilku do nawet kilkunastu godzin.

Popularyzowanie historii to niewdzięczne zajęcie. Często słyszę pytanie - „A ile ty właściwie zarabiasz na tym blogu?”. Gdy odpowiadam, że nic, a właściwie dokładam do interesu, słyszę w odpowiedzi – „To po co to robisz?”.

Robię to, bo lubię, ale chciałbym przynajmniej przestać dokładać do interesu, a kto wie, może w przyszłości nawet zacząć zarabiać na swojej pasji.

Michał Kowalski. Założyciel strony Antyczny.blog

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękuję, że doceniasz moją pracę i wspierasz rozwój bloga. Gajusz Cilniusz Mecenas byłby z Ciebie dumny! W zamian jednorazowo podziękuję Ci drogą mailową.
Zostań patronem
7 zł / miesiąc
patroni: 1
W zamian za swoje wsparcie dołączysz do zamkniętej grupy na Facebooku, w której będziesz mógł brać udział w głosowaniach nad tematem kolejnych artykułów.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 1
Lubicie pocztówki? Jeśli tak, to bardzo dobrze się składa. Osoby, które wybiorą ten próg otrzymają ode mnie na Boże Narodzenie pocztówkę z motywem nawiązującym do starożytności. Jeżeli nie obchodzisz Bożego Narodzenia, wyślę Ci kartkę na Sol Invictus ;)
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 1
Oprócz przywilejów z poprzednich progów dodatkowo podrzucę Ci na maila artykuł w formacie pdf: „Powstanie Aristonikosa 133 – 129 r. p.n.e” .
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
To już konkretne wsparcie. Obecnie dłubię nad e-bookiem na temat wojen Sparty z Macedonią - zatytułowanym - "Sellazja 222 rok p.n.e. Ostatni zryw Sparty". Co prawda to nie będzie zbyt obszerna praca, bo temat nie pozwala zbytnio się rozpisać, a nie chcę lać wody. Skoro zainwestowałeś 50 złotych, to otrzymasz tę pracę na maila, jako prezent. Jeżeli ciekawi Cię „wojna mysia”, czy bitwa pod Sellazją, ten e-book powinien zaspokoić Twój głód wiedzy. Zagadnienie dotychczas u nas nieporuszane, myślę więc, że warto. O ile wcześniej „nie kopnę w kalendarz”, e – book powinien być gotowy na październik 2018 roku. Dodatkowo oczywiście otrzymujesz wszystkie przywileje z poprzednich progów.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Na bogato! Czyżby Twoje imię brzmiało – Krezus? W zamian oferuję Ci wszystkie nagrody z poprzednich progów oraz podaruję Ci w prezencie swoją książkę wraz z autografem. "Wojny mitrydatejskie" - taki jest roboczy tytuł monografii nad którą pracuję od kilku lat. Myślę, że skoro interesujesz się starożytnością, to będziesz zadowolony z treści. Książka wyjdzie drukiem dopiero w pierwszej połowie 2019 roku, więc potraktuj ten próg jako inwestycję długoterminową.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy