Avatar użytkownika

Filozofia Po Prostu

77
patronów
1 385 
miesięcznie
37 855 
łącznie
77
patronów
1 385 zł 37 855 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Wsparcie Demokryt

Demokryt to przedstawiciel starożytnego atomizmu – teorii twierdzącej, że rzeczy w świecie składają się z małych, nierozerwalnych cząsteczek - atomów. Jak na starożytność, brzmi niezwykle współcześnie, prawda? 😉 I Ty możesz dać mi taką cząsteczkę wsparcia, która będzie atomową pomocą! Będę Ci dozgonnie wdzięczna, i będę czuć, że moja praca ma sens.

Imiona / nazwy użytkowników wszystkich patronów i patronek wymienię w opisie odcinka (za zgodą), oraz to Wy będziecie mieć decydujący wpływ na tematy następnych odcinków 😀
10 zł miesięcznie
Wsparcie Epikur
Epikur to założyciel starożytnej filozofii epikureizmu – tej od "carpe diem", czyli "łap dzień". Uważał, że szczęściem jest samo życie – to, że możemy słyszeć śpiew ptaków, czuć ciepło promieni słonecznych, widzieć piękno kwiatów. Dla mnie szczęściem jest to plus fakt, że rozważasz wsparcie mojej twórczości na tym poziomie. Będę Ci niezwykle wdzięczna!

Imiona / nazwy użytkownika wszystkich patronów i patronek wymienię w opisie odcinka (za zgodą) oraz to Wy będziecie mieć decydujący wpływ na tematy następnych odcinków, oraz możecie zadać mi pytanie, na które odpowiem na końcu nadchodzącego odcinka 😀
20 zł miesięcznie
Wsparcie Platon

Platon to wyjątkowa nazwa, bo to mój ulubiony starożytny filozof. Uważał, że ponad niedoskonałym światem materialnym jest doskonały świat idei, które są perfekcyjnymi wzorcami dla rzeczy. Ideami najwyższymi są Dobro, Piękno i Prawda. Twoje wsparcie takim progiem będzie dla mnie właśnie piękne, dobre i prawdziwe ;) Za taki idealizm będę ci niezwykle, nieopisanie, niesamowicie wdzięczna!

Imiona / nazwy użytkownika wszystkich patronów i patronek wymienię na końcu odcinka (za zgodą), oraz to Wy będziecie mieć decydujący wpływ na tematy następnych odcinków. Możecie też zadać mi pytanie, na które odpowiem na końcu nadchodzącego odcinka 😀 ORAZ! jako patronki i patroni platynowi (bo Platon, ha-ha) wyślę wam ręcznie wypisaną podcastową pocztówkę na pamiątkę 😉
200 zł miesięcznie
Wsparcie Marek Aureliusz

Marek Aureliusz był filozofem stoikiem, ale też cesarzem Rzymu. Dla historii przede wszystkim cesarzem, ale on sam z pewnością uważał się wpierw za filozofa – i męczyło go to, że jakieś tam imperium przeszkadza mu w rozmyślaniach. Na przykład takich:

"Gdy chcesz sprawić sobie przyjemność, myśl o zaletach współżyjących: o dzielności jednego, skromności drugiego, hojności owego, o czym innym znowu u innego. Nic
bowiem tak nie cieszy, jak obrazy cnót widoczne w charakterach współżyjących."

O takiej hojności jak Twoja myśleć można z ogromną przyjemnością. Dziękuję!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Filozofia Po Prostu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

W moim podcaście opowiadam o teoriach, pomysłach, debatach i dylematach filozoficznych, które zmieniły i wciąż zmieniają nasze postrzeganie świata. Filozofię przedstawiam w przystępnej formie, do której nie potrzebna jest żadna poprzedzająca wiedza. Wystarczy, że lubisz myśleć i stawiać pytania! :)

Cześć! Nazywam się Karolina i prowadzę podcast Filozofia Po Prostu, gdzie przybliżam Wam filozofię w przystępnej, przyjemnej formie. Chcę walczyć z przeświadczeniem, że filozofia jest nudna, trudna, czy elitarna. To wszystko nieprawda! Filozofia jest otwarta dla wszystkich, którzy lubią myśleć i zadawać pytania.

Podcastu możesz posłuchać na: https://anchor.fm/filozofia-po-prostu

  O mnie:

Prywatnie jestem studentką filozofii, a oprócz tej pięknej dziedziny interesuję się także sztuką i literaturą, piszę do szuflady (a raczej do folderu na laptopie ;). Uwielbiam przebywać na łonie natury, najlepiej z moim adoptowanym kundelkiem. Tworzenie podcastu to dla mnie ogromna satysfakcja, ponieważ czuję, że robię coś, co ma sens. Z filozofią wiążę swoją przyszłość – w przyszłości chcę zostać wykładowczynią akademicką, aby móc dalej rozpalać pasję w ciekawych umysłach :)


Dlaczego warto wesprzeć Filozofię Po Prostu?

Tworzenie podcastu o czymś, co kocham, jest niezwykle cudowne i ogromnie satysfakcjonujące. Robię to z pasji i robiłabym to nawet, gdybyśmy żyli w prawdziwej utopii, gdzie wszyscy mają wszystkiego pod dostatkiem. Problem jednak w tym, że nie żyjemy w takiej utopii, a podcast to czasochłonna i kosztowna praca. Za każdym półgodzinnym odcinkiem kryją się długie godziny pracy – przygotowanie, rozpisanie materiału, nagranie i obróbka. To też koszty sprzętu, który niestety jest drogi.

Dlatego miło, że tutaj jesteś. Jeżeli chcesz wesprzeć moją misję popularyzacji filozofii i wynagrodzić moją pracę, będę Ci za to niesamowicie wdzięczna. Dzięki Tobie będę mogła się dalej rozwijać, tworzyć więcej i częściej.


Bardzo Ci dziękuję za Twój czas spędzony na czytaniu tego opisu. Życzę Ci dobrego dnia fascynujących intelektualnych podróży, droga myślicielko i drogi myślicielu!

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Filozofia Po Prostu w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Rozwój i częstsze odcinki :)
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 2 115 zł brakuje
39%
Dzięki Waszemu wsparciu będę mogła zaangażować w projekt Filozofii Po Prostu więcej osób, co poskutkuje częstszymi odcinkami – czego z pewnością wszyscy chcemy ;)

Tworzenie podcastu o czymś, co kocham, jest niezwykle cudowne i ogromnie satysfakcjonujące. Robię to z pasji i robiłabym to nawet, gdybyśmy żyli w prawdziwej utopii, gdzie wszyscy mają wszystkiego pod dostatkiem. Problem jednak w tym, że nie żyjemy w takiej utopii, a podcast to czasochłonna i kosztowna praca. Za każdym półgodzinnym odcinkiem kryją się długie godziny pracy:

1) przygotowanie merytoryczne – czytanie, czytanie i czytanie
2) rozpisanie materiału – porównywalne z napisaniem rozdziału książki popularnonaukowej
3) nagrywanie, które zajmuje kilka godzin, bo wiele fragmentów powtarzam i sprawdzam różne sposoby ich opowiedzenia...
4) edycja, czyli długie godziny edycji audio tak, aby końcowy efekt był spójny i czysty
5) promocja w social mediach, przygotowanie wizualnych notatek z tematów omawianych w odcinkach.

Tak wygląda pracochłonny proces przygotowywania podcastu. Aktualnie jestem studentką i nie mam stałego dochodu, a pójście do pracy oznaczało by mniej czasu na podcast i rzadsze odcinki. Dzięki Twojemu wsparciu nie tylko tak się nie stanie, ale też będę mogła rozwijać się dalej – m.in. zaangażować więcej osób, aby tworzyć więcej i częściej.

Dlatego miło, że tutaj jesteś. Jeżeli chcesz wesprzeć moją misję popularyzacji filozofii, wynagrodzić moją pracę i przyczynić się do rozwoju Filozofii Po Prostu, będę Ci za to niesamowicie wdzięczna. Filozofujmy i działajmy razem! :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Filozofia Po Prostu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

mre
mre
10 zł
Andrzej Brański
Andrzej Brański
5 zł
Stefan Basista
Stefan Basista
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Karol Roszczyk
Karol Roszczyk
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.