Bikepark Kazoora

W Patronite od 19.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 517

Liczba Patronów: 760

Zostań Patronem
Kup na prezent
22 patronów
1 075 miesięcznie
14 680 łącznie
Bikepark Kazoora to rowerowy park dla fanów kolarstwa grawitacyjnego na każdym poziomie zaawansowania. Zero kompromisów dla grawitacji!

O Autorze

BIKEPARK KAZOORA to największy w województwie Mazowieckim bikepark z infrastrukturą do uprawiania kolarstwa grawitacyjnego. Do dyspozycji odwiedzających są pumptrack asfaltowy i ziemny, liczne trasy z bandami oraz stolikami. Znajduje się też sekcja skoczni dla początkujących, średniozaawansowanych i profesjonalistów.

Rowerzyści mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich tras i torów zlokalizowanych na terenie Bikeparku - jest w czym wybierać! Bikepark, który obejmuje 12 różnych tras, znajduje się na Wzgórzu Trzech Szczytów, warszawskiej dzielnicy Ursynów w Parku Im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK.

W 2000 r. na górce powstała pierwsza trasa rowerowa do tzw. dualu. W następnych latach tor ewoluował do pełnoprawnej trasy four crossowej, a u podnóża góry powstała także sekcja hop ziemnych do uprawiania  dirt jumpingu. W 2015 r. tor został rozbudowany o sekcję dla początkujących oraz ziemny pumptrack. W 2018 r. otwarto asfaltowy pumptrack o łącznej długości ponad 200 metrów

Na górce odbywały się liczne zawody rowerowe, m.in.:

 • Puchar Mazowsza MTB XC 
 • Mistrzostwa Polski (4X) Four Cross
 • Mistrzostwa Polski XC/XCO
 • Sony VAIO Extreme Series Dirt Masters
 • 6.07.2013 - Kazoora Ursynów Gravity Fest
 • Wombat Dirt Jumping Cup Warszawa

 

O Stowarzyszeniu Kazoora 

Stowarzyszenie Kazoora powstało w 2016 roku w celu oficjalnego zarządzania torami i trasami rowerowymi - tzw. Bikepark Kazoora w Parku Im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. 

Założyciele stowarzyszenia to rowerowi profesjonaliści, których głównym celem jest propagowanie oraz rozwój kolarstwa grawitacyjnego poprzez tworzenie bezpiecznej, profesjonalnej i bezpłatnej infrastruktury rowerowej. 

Ten cel realizowany jest również poprzez organizowanie szkoleń, pokazów i imprez sportowych. A odbyło się ich niemało! Co roku organizowane są dwa wydarzenia na olbrzymią skalę - rozpoczęcie i zakończenie sezonu rowerowego, w których uczestniczy ponad 300 osób. Podczas eventów organizowane są zawody: wyścigi na pumptracku i trasie B-line, zawody dirt jumping dla amatorów, pokazy zaproszonych profesjonalistów.  Odbywają się również bezpłatne szkolenia dla wszystkich chętnych. 

Od 2022 roku w ramach działalności Stowarzyszenia powstała Akademia Kolarstwa Grawitacyjnego - Kazoora Bike Academy. Zrzeszamy riderów od 4 roku życia, aby pokazać im to co w rowerze grawitacyjnym najlepsze. 

Prezesem Stowarzyszenia jest Piotr Krajewski - aktywny ambasador kolarstwa grawitacyjnego w Polsce i na świecie. To on razem z członkami ekipy Dirt It More, w głównej mierze odpowiada za rozwój Bikeparku. 

Ale społeczność Stowarzyszenia to nie tylko zarząd, to przede wszystkim zapaleni rowerzyści - wolontariusze, którzy poświęcają swój wolny czas i zasoby - budują, naprawiają i sprzątają, aby każdy mógł korzystać z fajnego, utrzymanego na dobrym poziomie Bikeparku.

Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej i wszystkie otrzymane darowizny przeznacza na rozwój infrastruktury rowerowej, zakup i wynajem niezbędnego sprzętu, organizację bezpłatnych wydarzeń sportowych oraz działalność statutową.

Państwa wpłaty pozwolą nam pokryć koszty związane z utrzymaniem Bikeparku - zakup sprzętu (grabie, szpadle, łopaty, miotły, folie, drabiny, paliwo do kosiarki, amortyzacja kosiarki i zagęszczarki, worki na śmieci), wynajem pompy wody (kilkukrotnie w ciągu roku) oraz konserwację przeszkód drewnianych i stalowych. 

Każda wpłata przyczynia się do rozwoju miejscówki! Dzięki Twojemu wsparciu możemy dalej dbać o nasze trasy i planować kolejne wydarzenia. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Slawek Orlowski
Slawek Orlowski
Próg: 30 zł
David Thompson
David Thompson
Próg: 10 zł
Andrzej Stachowicz
Andrzej Stachowicz
Próg: 30 zł
Przemyslaw Soldacki
Przemyslaw Soldacki
Próg: 100 zł
Kuba Sierpinski
Kuba Sierpinski
Próg: 30 zł
Maciek Gierszewski
Maciek Gierszewski
Próg: 5 zł