TPBA - Koło Wrocławskie

W Patronite od 14.10.2019

Nieubłaganie zbliża się zima. My ją już czujemy i działamy, aby w tym roku we Wrocławiu żaden z Bezdomnych nie zamarzł, a znalazł u nas, w Towarzystwie Pomocy Brata Alberta schronienie. Szykujemy się do przeprowadzenia kampanii społecznej. "Bądź dobry jak chleb".

O Autorze

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta jest jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce, która kompleksowo wspiera osoby bezdomne.  

Towarzystwo działa od ponad 37 lat i zebrało przez ten czas ogromne doświadczenie. To własnie we Wrocławiu w latach 80-tych powstało pierwsze schronisko założone przez św. pamięci ks. Jerzego Marszałkowicza. Przez lata nasza organizacja rozrastała się i obecnie w całej Polsce jest kilkadziesiąt kół, które  swoją pracą wspierają osoby pozbawione domu.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie w samym Wrocławiu i dodatkowo w Szczodrym łącznie prowadzi 5 placówek ze zróżnicowaną ofertą pomocy dla osób wykluczonych. Oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak pożywienie, miejsce do spania, odzież, środki higieniczne,  zapewniamy opiekę pielęgniarską, lekarską oraz pomoc terapeutyczną i psychologiczną. Skutecznie realizujemy program aktywizacji społeczno - zawodowej. Działamy szybko, sprawnie, skutecznie i po najmniejszych kosztach. Nieustannie rozwijamy się. Testujemy kolejne pomysły i koncepcje systemowych rozwiązań problemu bezdomności, np. w tym czasie rozpoznajemy metodę Housing first. 

W ciągu roku z pobytu w naszych placówkach korzysta średnio 3000 osób. Ta liczba ciągle rośnie. W okresie jesienno-zimowym dodatkowo uruchamiamy ogrzewalnię, w której w zeszłym roku schronienie znalazło ponad 400 osób. 

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie w swoich zasobach posiada studio filmowe CinemaAlbert, które tworzy filmy z udziałem osób bezdomnych. Ta realizacja ma ogromny wpływ terapeutyczny na naszych Podopiecznych i jednocześnie pokazuje kim jest osoba bezdomna. "MiserArt - strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia" prowadzi szczególny rodzaj środowiskowego wsparcia. Jest to metodologia oddziaływań oparta na metodzie streetworkingu i asystowania osobie wykluczonej w długofalowym procesie wychodzenia z bezdomności. Dodatkowo prowadzimy Wrocławską Spółdzielnię Socjalną, która łączy cele ekonomiczne ze społecznymi.

"Każdemu głodnemu dać jeść,bezdomnemu miejsce, a  nagiemu odzież. Jak nie można dużo, to mało".  św. Brat Albert

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)