Dalbergia Duo

W Patronite od 16.07.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Dalbergia Duo jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym). Duet założony w 2017 roku ma już na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej – koncerty festiwalowe świetnie odbierane przez szeroką publiczność.

O Autorze

Jesteśmy jedynym polskim, żeńskim duetem marimbowo-perkusyjnym - Dalbergia Duo, tworzonym przez Juliannę Siedler-Smugę (Akademia Muzyczna w Łodzi)oraz Annę Rutkowską (Akademia Muzyczna w Krakowie).

W 2017 roku obie uzyskałyśmy stopnie doktorów sztuki, w dziedzinie instrumentalistyka, w specjalności perkusja (marimba). W kwietniu 2018 otrzymałyśmy pierwszą nagrodę w dziedzinie kameralistyka na VI International Master Competition for Music Teachers w Warszawie oraz rekomendację Fundacji Muzyki Polskiej, za wyróżniającą się interpretację polskiej kompozycji, a w grudniu 2018 zostałyśmy uhonorowane drugą nagrodą w dziedzinie kameralistyki na International North Music Competition w Sztokholmie. 

W naszym repertuarze znajdują się kompozycje twórców polskich (m.in. 6 Humoresek fortepianowych Ignacego Jana Paderewskiego, miniatury Karola Szymanowskiego) oraz klasyka światowej literatury perkusyjnej (m.in. K.Abe, M.Miki, G.Stout) , jak również aranżacje repertuaru muzyki klasycznej (m.in. J.S.Bach, F.Schubert) i filmowej (R.Sakamoto). Współpracujemy z m.in. Martą Śniady, Niną Fukuoka, Bartoszem Kowalskim, Tomaszem Golińskim, Piotrem Peszatem, Kubą Krzewińskim oraz Arturem Zagajewskim. Zamawiając u nich nowe utwory oraz wykonując już istniejące.

W marcu br. miałyśmy przyjemność zaprezentować swój najnowszy repertuar podczas 48. Poznańskiej Wiosny Muzycznej. Zaprezentowałyśmy m.in. cztery prawykonania kompozycji Kuby Krzewińskiego, Artura Zagajewskiego, Radosława Matei oraz Piotra Peszata, a także kompozycje autorstwa Marcina Błażewicza i Marty Śniady.  

W ciągu niespełna rocznej współpracy, zagrałyśmy wspólnie ponad 12 koncertów, na rozmaitych festiwalach i konferencjach. Z ważniejszych warto wymienić: II Agora Actual Percussio - festiwal współczesnej muzyki perkusyjnej w Hiszpanii, konferencję "Doctors in Performance" zorganizowaną w Litewskiej Akademii Muzycznej (LAMT) w Wilnie, Seminarium Perkusyjne 2018 w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Perkusyjnej "Źródła i inspiracje" w Krakowie, 14. Mózg Festiwal w Bydgoszczy, Sesję Naukowo - Artystyczną Musica Moderna w Akademii Muzycznej w Łodzi, jak również koncert inauguracyjny 3. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej "Dialogi" w Ozorkowie. 

Poza działalnością koncertową prowadziłyśmy również warsztaty i wykłady zarówno na poziomie akademickim (m.in. w Hiszpanii i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy), w profesjonalnym środowisku perkusyjnym, jak również w ramach działalności popularyzatorskiej, rozpowszechniając wiedzę na temat naszych instrumentów (m.in. w CK Piaseczno, Targi Designu WZORY w Warszawie).

Poniżej przesyłamy linki do niektórych z wykonywanych przez nas kompozycji, jak również do naszej strony internetowej i fanpage'a. 

Jeśli byliby Państwo zainteresowani naszą działalnością, współpracą (koncert, warsztaty, wykład z koncertem) lub dodatkowymi próbkami dźwiękowymi innych wykonywanych przez nas kompozycji - prosimy o kontakt. Pragniemy dodać, iż przy ewentualnej organizacji koncertu, posiadamy własne marimby. Poniżej przesyłamy wybrane linki:

Próbka naszych dźwięków : 

https://youtu.be/p2g89StILNw

Aby śledzić nasze działania, zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage'a: 

https://www.facebook.com/DalbergiaDuo/

Marta Śniady - in the pink

https://youtu.be/Fs3HVJbQ38I

Piotr Peszat - Comforting music

https://www.youtube.com/watch?v=Nx_SR8pIpEQ&t=6s  

Keiko Abe - Wind in the bamboo grove II

https://www.youtube.com/watch?v=8VqJQJ-TXtE

Strona internetowa:

http://www.dalbergiaduo.com

Kanał youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCuvRGVocxePi02G1hp816Iw

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem