NOISE Magazine

W Patronite od 16.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 204

Liczba Patronów: 277

Zostań Patronem
Kup na prezent
79 patronów
2 870 miesięcznie
87 260 łącznie
NOISE Magazine to istniejący od 2014 roku niezależny magazyn o szeroko pojętej muzyce ekstremalnej

O Autorze

Nazywamy się Noise Magazine. Pierwszy numer naszego pisma ukazał się we wrześniu 2014 roku. Do 2020 wydaliśmy łącznie 32 numery, w tym jeden specjalny. Na naszych łamach publikujemy prezentujemy każdą odważną i niepokorną muzykę: od metalu (w jego konserwatywnych, jak i poszukujących odmianach) przez industrial, hardcore/punk aż po indie rocka, niemainstreamowy hip-hop i oczywiście noise.

Na przestrzeni lat na naszych okładkach gościliśmy tak różne zespoły, artystki i artystów, jak Ghost, Napalm Death, Lingua Ingota, Killing Joke, Diamanda Galás, Kobong, Mgła, Algiers czy Wardruna. Nie pomijamy jednak mniejszych, niszowych projektów, które za chwilę mogą być solą tej sceny.

Publikowali lub publikują u nas swoje teksty m.in. Łukasz Orbitowski, Małgorzata Halber czy Olga Drenda.

Od początku jesteśmy regularnie dostępni zarówno w sklepie internetowym, jak i w salonach prasowych w całej Polsce.

Od lat słyszymy, że w dobie rewolucji cyfrowej prasa drukowana odchodzi do lamusa, a wraz z nią dziennikarstwo muzyczne, które skazane jest na doraźne komentowanie nowości. Nasz staż i rozwój dowodzi, że to nie do końca jest takie proste. Wśród czytelników-fanów muzyki istnieje zapotrzebowanie na starannie dobrane i przygotowane treści, na kompetentny i niezależny głos, wreszcie na medium, które „przesieje” zarówno zalew premier, jak i bagaż historii oraz wskaże to, co najciekawsze i wartościowe. Tu wchodzimy my, na pełnym hałasie.

JESTEŚMY NIEZALEŻNI

Nie stoi za nami żaden strategiczny inwestor, agencja koncertowa ani wytwórnia płytowa. „Fabryka hałasu” to jednoosobowa działalność gospodarcza. Środki finansowe na druk i skład pisma, jak również na wynagrodzenia dla autorów pochodzą ze sprzedaży magazynu i przestrzeni reklamowej.

JESTEŚMY ODWAŻNI

Mamy ambicję, aby opowiadać o muzyce w szerszym kontekście kulturowym. Dostrzegamy etyczny aspekt sztuki w dzisiejszym świecie. W rozmowach z artystami nie uciekamy od tematów osobistych, politycznych czy kontrowersyjnych.

JESTEŚMY JAKOŚCIĄ

Mimo metody pracy „do-it-yourself”, teksty są przygotowywane przez doświadczonych, kompetentnych i pełnych pasji dziennikarzy z wieloletnim stażem. Przechodzą również profesjonalną korektę. Pismo drukowane jest na wysokiej jakości papierze i oprócz zawartości merytorycznej – po prostu cieszy oko.

 

DLACZEGO PATRONITE?

Noise Magazine nie jest dla nikogo z nas źródłem utrzymania. Żadne pieniądze i tak nie zastąpiłyby satysfakcji z prowadzenia najlepszego magazynu muzycznego, jaki potrafimy w danym momencie stworzyć. Nic też nie cieszy tak, jak dobre słowo od czytelników czy prenumeratorzy, którzy są z nami od lat.

Mimo trudnej sytuacji na rynku, chcemy utrzymać jakość wydania i jakość tekstów. Chcemy, aby autorzy wciąż otrzymywali za swoją pracę wynagrodzenie. Chcemy, aby Noise był wciąż niezależnym, wiarygodnym i etycznym źródłem wiedzy o muzyce. I chcemy, aby się rozwijał i sięgał tam, gdzie na nas czekają. W dobie szybkiej informacji i clickbaitu przekonaliśmy się, że odbiorcom zależy na dobrze przygotowanej treści, którą dostarczą im fachowe, niezależne media.

Dlatego będziemy wdzięczni za wasze wsparcie. Te parę złotych z Waszych portfeli może pomóc nam złapać oddech w tych trudnych czasach i nieco bardziej skupić się na pracy nad zawartością magazynu. Nie zapominamy przy tym, że naszą rolą i robotą jest dostarczać Wam treści, informacji i dzielić się wiedzą. Dlatego w zamian za Wasze wsparcie chcemy Wam coś zaoferować – stąd ten Patronite.

 

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Maciej Hus
Maciej Hus
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Kamil Wajda
Kamil Wajda
Próg: 10 zł
Mateusz Wilk
Mateusz Wilk
Próg: 20 zł
Grzesiek Gągała
Grzesiek Gągała
Próg: 50 zł
Piotr Ginalski
Piotr Ginalski
Próg: 50 zł