Avatar użytkownika

NOISE Magazine

89
patronów
3 320 
miesięcznie
134 790 
łącznie
89
patronów
3 320 zł 134 790 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
10 zł miesięcznie – kłaniamy się w pas i raz w miesiącu przesyłamy Wam na maila playlistę Spotify ułożoną według przyjętego przez nas klucza. Nowości i starocie. Gatunki i klimaty. Tematy i wątki.

Oprócz tego otrzymywać będziecie od nas przedpremierowo, z kilkudniowym wyprzedzeniem nowe odcinki naszego Noisecastu!

W geście wdzięczności za wsparcie Wasze nazwiska/nicki zaprezentujemy w formie planszy na początku każdego odcinka.
20 zł miesięcznie
20 zł miesięcznie – W podziękowaniu za ten szczodry gest, będziemy Wam wysyłali – jeżeli tego sobie życzycie – mailing z rozszerzoną wersją publikowanego przez nas przeglądu cotygodniowych premier.

Oczywiście należą się Wam również wyrazy wdzięczności z poprzednich progów!
30 zł miesięcznie
30 zł miesięcznie – wow, dzięki! Wraz z każdym odcinkiem Noisecastu otrzymacie od nas - w formie niepublicznego filmiku na YouTube - dodatkowy materiał nagrany podczas tej samej rozmowy i uzupełniający ją. Materiały te nie będą następnie publikowane, są tylko dla Was.

Oczywiście należą się Wam również wyrazy wdzięczności z poprzednich progów!
50 zł miesięcznie
50 zł miesięcznie – tu już się zaczyna poważna sprawa! Patronom, którzy zechcą nas wesprzeć taką kwotą, należy się ukłon do samej ziemi. Wiemy jednak, że w ukłon przez internet nie jest zbyt łatwo uwierzyć, więc Imię/Nazwisko/Nick każdego Patrona z tego progu będzie przez nas wydrukowany na stronie z podziękowaniami w Noise Magazine

Ale to nie wszystko! Co najmniej raz na miesiąc przygotujemy i prześlemy specjalnie dla Was i tylko dla Was krótką recenzję gadaną w konwencji mini- podcastu, gdzie dwie osoby z redakcji Noise Magazine omówią w rozmowie jedną z nadchodzących premier wydawniczych.

Oczywiście należą się Wam również wyrazy wdzięczności z poprzednich progów!
100 zł miesięcznie
100 zł miesięcznie – w tym miejscu kończy się „zwykłe” wsparcie, a zaczyna mecenat. Brzmi dumnie? No i dobrze, bo dzięki Wam możemy zacząć marzyć o czymś więcej, niż przetrwanie.

Życie to nie tylko pomysły mądre, ale i absurdalne. Tak więc, uwaga: wspierając nas z tego progu, możesz raz w miesiącu wskazać nam dowolną płytę dowolnego artysty, a najbardziej kompetentna osoba z redakcji Noise Magazine zrecenzuje ją specjalnie dla Ciebie. Tekst otrzymasz na maila. To niepowtarzalna okazja, aby nas strollować :)

Oczywiście należą się Wam również wyrazy wdzięczności z poprzednich progów!
250 zł miesięcznie
250 zł miesięcznie – Mecenat oznacza też, że możecie mieć też całkiem realny wpływ na to, co i jak robimy. Proponujemy Wam, nagrany raz na sześć miesięcy specjalnie dla Was podcast. Porozmawiamy na podrzucony przez Was temat lub wybierzemy go wspólnie z zasugerowanej przez nas puli.

Oczywiście należą się Wam również wyrazy wdzięczności z poprzednich progów!
500 zł miesięcznie
500 zł miesięcznie – nie masz człowieku na co pieniędzy wydawać?! Ten próg to już nie jest wsparcie, ani mecenat, to już szaleństwo! Tak więc parafrazując tytuł klasycznego albumu Brutal Truth – Ekstremalne wsparcie wymaga ekstremalnej reakcji. Będzie po królewsku. Dlatego – POROZMAWIAJMY!

Oczywiście należą się Wam również wyrazy wdzięczności z poprzednich progów!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora NOISE Magazine w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

NOISE Magazine to istniejący od 2014 roku niezależny magazyn o szeroko pojętej muzyce ekstremalnej

Nazywamy się Noise Magazine. Pierwszy numer naszego pisma ukazał się we wrześniu 2014 roku. Do 2020 wydaliśmy łącznie 32 numery, w tym jeden specjalny. Na naszych łamach publikujemy prezentujemy każdą odważną i niepokorną muzykę: od metalu (w jego konserwatywnych, jak i poszukujących odmianach) przez industrial, hardcore/punk aż po indie rocka, niemainstreamowy hip-hop i oczywiście noise.

Na przestrzeni lat na naszych okładkach gościliśmy tak różne zespoły, artystki i artystów, jak Ghost, Napalm Death, Lingua Ingota, Killing Joke, Diamanda Galás, Kobong, Mgła, Algiers czy Wardruna. Nie pomijamy jednak mniejszych, niszowych projektów, które za chwilę mogą być solą tej sceny.

Publikowali lub publikują u nas swoje teksty m.in. Łukasz Orbitowski, Małgorzata Halber czy Olga Drenda.

Od początku jesteśmy regularnie dostępni zarówno w sklepie internetowym, jak i w salonach prasowych w całej Polsce.

Od lat słyszymy, że w dobie rewolucji cyfrowej prasa drukowana odchodzi do lamusa, a wraz z nią dziennikarstwo muzyczne, które skazane jest na doraźne komentowanie nowości. Nasz staż i rozwój dowodzi, że to nie do końca jest takie proste. Wśród czytelników-fanów muzyki istnieje zapotrzebowanie na starannie dobrane i przygotowane treści, na kompetentny i niezależny głos, wreszcie na medium, które „przesieje” zarówno zalew premier, jak i bagaż historii oraz wskaże to, co najciekawsze i wartościowe. Tu wchodzimy my, na pełnym hałasie.

JESTEŚMY NIEZALEŻNI

Nie stoi za nami żaden strategiczny inwestor, agencja koncertowa ani wytwórnia płytowa. „Fabryka hałasu” to jednoosobowa działalność gospodarcza. Środki finansowe na druk i skład pisma, jak również na wynagrodzenia dla autorów pochodzą ze sprzedaży magazynu i przestrzeni reklamowej.

JESTEŚMY ODWAŻNI

Mamy ambicję, aby opowiadać o muzyce w szerszym kontekście kulturowym. Dostrzegamy etyczny aspekt sztuki w dzisiejszym świecie. W rozmowach z artystami nie uciekamy od tematów osobistych, politycznych czy kontrowersyjnych.

JESTEŚMY JAKOŚCIĄ

Mimo metody pracy „do-it-yourself”, teksty są przygotowywane przez doświadczonych, kompetentnych i pełnych pasji dziennikarzy z wieloletnim stażem. Przechodzą również profesjonalną korektę. Pismo drukowane jest na wysokiej jakości papierze i oprócz zawartości merytorycznej – po prostu cieszy oko.

 

DLACZEGO PATRONITE?

Noise Magazine nie jest dla nikogo z nas źródłem utrzymania. Żadne pieniądze i tak nie zastąpiłyby satysfakcji z prowadzenia najlepszego magazynu muzycznego, jaki potrafimy w danym momencie stworzyć. Nic też nie cieszy tak, jak dobre słowo od czytelników czy prenumeratorzy, którzy są z nami od lat.

Mimo trudnej sytuacji na rynku, chcemy utrzymać jakość wydania i jakość tekstów. Chcemy, aby autorzy wciąż otrzymywali za swoją pracę wynagrodzenie. Chcemy, aby Noise był wciąż niezależnym, wiarygodnym i etycznym źródłem wiedzy o muzyce. I chcemy, aby się rozwijał i sięgał tam, gdzie na nas czekają. W dobie szybkiej informacji i clickbaitu przekonaliśmy się, że odbiorcom zależy na dobrze przygotowanej treści, którą dostarczą im fachowe, niezależne media.

Dlatego będziemy wdzięczni za wasze wsparcie. Te parę złotych z Waszych portfeli może pomóc nam złapać oddech w tych trudnych czasach i nieco bardziej skupić się na pracy nad zawartością magazynu. Nie zapominamy przy tym, że naszą rolą i robotą jest dostarczać Wam treści, informacji i dzielić się wiedzą. Dlatego w zamian za Wasze wsparcie chcemy Wam coś zaoferować – stąd ten Patronite.

 

Cele Autora

100%
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 11 680 zł brakuje
22%
15 000 złotych miesięcznie to kwota, którą zamierzamy przeznaczyć na utrzymanie w 2021 roku cyklu wydawniczego sześciu numerów rocznie. Chcemy, aby ta kwota pokryła koszty stałe prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej, jak i wydania pisma. W tym zawiera się druk pisma w takiej objętości, na takim papierze i w takim formacie graficznym jak do tej pory. Ale nie tylko - to także wynagrodzenia dla osób zaangażowanych w tworzenie pisma: autorów tekstów i zdjęć, grafika, korektora.

> 100%
  • 25 000 zł miesięcznie
  • 21 680 zł brakuje
13%
25 000 miesięcznie to kwota, która pozwoli nam na dalszy rozwój pisma, w tym budowę platformy internetowej i sklepu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora NOISE Magazine już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Lukasz Ciszak
Lukasz Ciszak
20 zł
Grzegorz Włodek
Grzegorz Włodek
20 zł
Kevin Elias
Kevin Elias
20 zł
Wojciech Piwowarczyk
Wojciech Piwowarczyk
10 zł
Kamil Krupiński
Kamil Krupiński
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.