Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci

W Patronite od 14.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
„Jeżeli mamy miłość ku bliźniemu, okaże się ona przez współczucie i pomoc”
~ św. Zygmunt Gorazdowski

W wierzbickim Domu staramy się, aby nasze Dzieciaki mogły czerpać z takiej miłości, która jest codziennym byciem z Nimi i wszelką potrzebną pomocą.

O Autorze

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego zajmującą się zapewnieniem opieki, leczenia oraz rehabilitacji dla 50 Dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami intelektualnymi i/lub fizycznymi. Tworzymy Dom dla Dzieci w każdym wieku – dla niemowląt, kilkuletnich brzdąców, nastolatków oraz starszaków do ukończenia 18. roku życia lub do ukończenia nauki szkolnej. Ekipa pracowników składa się z osób świeckich oraz sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa, założonego przez autora słów zamieszczonych powyżej - św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Pracujemy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nasze Dzieci przebywają w Wierzbickim Domu na stałe, dla większości z nich jesteśmy jedyną rodziną. Zależy nam, aby Dzieciaki miały opiekę na najwyższym poziomie. Przez okrągły rok szukamy pomysłów na to, by Ich codzienność była pełna radości i uśmiechu. Staramy się pokazywać Im piękno świata, tworzyć dobre wspomnienia, zapewniać poczucie bezpieczeństwa i budować w Nich pewność, że mają ogromną wartość.

Aby to wszystko było możliwe, potrzeba przede wszystkim otwartych serc, ale także funduszy. Prowadzenie naszego Domu wiąże się z ogromnymi wydatkami na rzeczy przyziemne, ale niezbędne, by funkcjonować: na ogrzewanie, paliwo do samochodów przewożących dzieci, naprawy budowlane, specjalistyczne meble przystosowane dla osób niepełnosprawnych etc.

Przyda się każda pomoc :) jeżeli możesz – zostań naszym Patronem :) jeżeli nie masz takiej możliwości – wyślij w naszej intencji szept ku Niebu, a znajomym udostępnij informacje o nas :)

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent