Ewa Stankiewicz

W Patronite od 30.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 585

Liczba Patronów: 1104

Zostań Patronem
5 patronów
435 miesięcznie
2 225 łącznie
THRILLER POLITYCZNY - pilot serialu. Historia współczesnej Polski, zakulisowych działań na najwyższym szczeblu władzy, niewyjaśnionych zbrodni, wpływu obcych służb. Historia, która nie została jeszcze opowiedziana bez cenzury, profesjonalnie, w sposób zrozumiały również dla światowej publiczności.

O Autorze

 

Szanowni Państwo,

Rozpoczęłam przygotowania pilotażowego  odcinka serialu – thrillera politycznego.

Chcę zrobić film atrakcyjny, profesjonalny a jednocześnie bez cenzury i politycznej poprawności.

Pracowałam dla różnych producentów i stacji telewizyjnych i kiedy trzeba było wybierać pomiędzy zagwarantowaniem dochodów a uczciwością artystyczną czy dziennikarską – wolałam – i tak się zdarzało - odejść z pracy niż zgodzić się na fałszywą nutę.

Chcę zrobić coś, co – mam taką nadzieję - przetrze szlaki i otworzy drogę dla nowych produkcji filmowych na rynku, który z mojej perspektywy jest zabetonowany.

To duże przedsięwzięcie… wielkie wyzwanie, ale też coś, co jest niezwykle potrzebne…
To także wspaniała przygoda, do której Państwa zapraszam !

Kilka razy realizowałam duże produkcje filmowe od zera – na początku, na zasadzie ryzyka - wkładu własnego twórców  - i za każdym razem udało się dotrzeć do szerokiej publiczności (TVP, ZDF, Arte, Kina, Festiwale, nagrody).

Budżet naszego pilotażowego odcinka szacujemy na 8 mln zł.
Część tego planujemy pozyskać na zasadzie wkładu pracy profesjonalistów ale ponieważ nie da się zrobić dobrego filmu zupełnie bez pieniędzy – do Państwa zwracam się o pomoc w zebraniu 2,5 mln zł. - na wszystkie „twarde” koszty – wszystko, czego nie zdołamy pozyskać jako wkładu własnego w produkcję a za co będziemy musieli zapłacić. 

Możecie Państwo sprawić, że na rynku pojawi się profesjonalna polska produkcja filmowa, odważna, wciągająca i atrakcyjna.

Zapraszam !   
Ewa Stankiewicz


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni