Avatar użytkownika

Fundacja Edico

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy, że nas wspierasz! Nawet takie niewielkie kwoty mają ogromne znaczenie :) Twoje wsparcie napędza nas do działania i potwierdza, że to co robimy ma sens! 💚 Dostaniesz też dostęp do plików dostępnych jedynie dla naszych Patronów.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy, że nas wspierasz! Cieszymy się ogromnie, że zależy Ci na budowaniu lepszej przyszłości dla nas wszystkich! Wpłacając nawet symboliczne kwoty pomagasz nam rozwijać działalność i dodawać nowe, ciekawe treści do naszego portalu Alternatywna Lista Lektur! 💛
Dostaniesz też oczywiście dostęp do plików dostępnych jedynie dla naszych Patronów.
30 zł miesięcznie
Dziękujemy, że nas wspierasz! Doceniamy każdą wpłaconą kwotę, cieszymy się, że angażujesz się społecznie! Wpłacając nawet symboliczne kwoty pomagasz nam rozwijać działalność i dodawać nowe, ciekawe treści do naszego portalu Alternatywna Lista Lektur! 💗
Dostaniesz też oczywiście dostęp do plików dostępnych jedynie dla naszych Patronów.
50 zł miesięcznie
Dziękujemy, że nas wspierasz! Musisz mieć dużą świadomość jak ważna jest kwestia odpowiedniej edukacji dzieci. Twoja wpłata pomoże nam rozwijać nowe projekty, pisać kolejne recenzje, i dodawać nowe, ciekawe treści do naszego portalu Alternatywna Lista Lektur! 💜
Dostaniesz też oczywiście dostęp do plików dostępnych jedynie dla naszych Patronów.
100 zł miesięcznie
Dziękujemy, że nas wspierasz! Doceniamy Twoją hojność! Wykorzystamy te fundusze na rozwijanie naszego portalu Alternatywna Lista Lektur, aby lepiej służył dzieciom, rodzicom, nauczycielom, bibliotekarzom, i wszystkim zainteresowanym nauką, kulturą i sztuką, a także przyszłością! 💙
200 zł miesięcznie
Dziękujemy, że nas wspierasz! Kwota, którą postanowiłeś nas wesprzeć jest znacząca. Dwie takie wpłaty pozwolą nam stworzyć nowy materiał na portal Alternatywna Lista Lektur. Umieścimy Twoje imię lub nick pod jedną z recenzji! Stay tuned! 😎💝
400 zł miesięcznie
Dziękujemy, że nas wspierasz! Musisz mieć Wielkie Serce! Twoja jedna wpłata pozwoli nam stworzyć nowy materiał na portal Alternatywna Lista Lektur. Umieścimy Twoje imię lub nick pod jedną z recenzji! Stay tuned! 😎😍
900 zł miesięcznie
Dziękujemy, że nas wspierasz! Napisz do nas, jaką kwotą chciałbyś nas wesprzeć, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualnie dobrany program.

Możemy stworzyć profilowane listy książek odpowiadających zainteresowaniom czytelników.
Możemy przeprowadzić serię webinarów o kształtowaniu nawyków.
Jesteśmy ekspertkami od skutecznej edukacji, możemy zaproponować spotkanie z edukatorami w szkole żeby przedstawić im najnowsze wyniki badań i propozycje inicjatyw.
Możemy poprowadzić prelekcję na temat wybranych książek w taki sposób, żeby zainteresowały najbardziej niechętnych czytelników.
Możemy zabrać Was na kulturalny spacer po wybranym mieście.

Jeśli prowadzisz firmę, możemy wspólnie zastanowić się jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wpieranie naszej działalności.
Jesteśmy otwarte na nowe pomysły i różne niestandardowe działania.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Edico w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Witaj na stronach Fundacji Edico. Chcemy rozwijać talenty dzieciaków, aby mogły być szczęśliwe i odnosić sukcesy w życiu. Dlatego musimy zadbać o ich odpowiedni rozwój, aby w przyszłości mogły śmiało zdobywać świat!

Naszym nadrzędnym celem jest edukacja, przekazywanie wiedzy, wychowanie przez sztukę. Chcemy pomagać uczniom rozwijać talenty i zainteresowania, wspierać w pokonywaniu trudności szkolnych.

Dlatego stawiamy na rozwój kluczowych umiejętności, tj. krytycznego myślenia, samodzielności, aktywności społecznej, odpowiedzialności. Kształcenie kulturowe idealnie spełnia to zadanie. Wyzwala entuzjazm, kreatywność, wzmacnia ciekawość poznawczą, empatię i pewność siebie. Proponowane przez nas lekcje w terenie, wyprawy ze sztuką, warsztaty teatralne i filmowe oraz projekty czytelnicze angażują emocje ucznia, przez co nauka staje się procesem naturalnym, a wiedza jest przyswajana najbardziej efektywnie.
Chcemy pomóc dzieciom w usamodzielnianiu się, odkrywaniu swoich mocnych stron i przezwyciężaniu słabości. Nauka konkretnych przedmiotów pod okiem doświadczonych nauczycieli przy wsparciu psychologów i pedagogów sprawi, że nabywane przez naszych podopiecznych umiejętności będą procentować także w innych dziedzinach życia.

W imieniu Fundacji Wspierania Młodzieży w Nauce EDICO chcielibyśmy zaprosić Was do wsparcia naszego najważniejszego obecnie projektu - Alternatywnej Listy Lektur.

Czym jest Alternatywna Lista Lektur?
Jest to baza informacji o książkach, propagująca książki bliskie dzieciom i młodzieży, odwołujące się do ich codzienności, doświadczeń i problemów.
Po raz pierwszy Fundacja EDICO opublikowała Alternatywną Listę Lektur w styczniu 2020. Post inaugurujący projekt miał na Facebooku prawie pół miliona odbiorców i aktywność na poziomie 65 tysięcy. ALL jest na bieżąco polecana uczniom przez rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy w całej Polsce.

Możecie zobaczyć nasz dotychczasowy dorobek na naszych profilach.


Rozbudowujemy i rozwijamy projekt Alternatywnej Listy lektur. W oparciu o bazę informacji chcemy stworzyć nowoczesny portal wspierający rodziców, którym zależy na dobrej edukacji i przyszłym sukcesie zawodowym i prywatnym ich dzieci.
Portal będzie zawierał regularnie aktualizowaną listę książek wraz z kontekstami, dla przedszkola, szkoły podstawowej i liceum, które zostały dobrane tak, żeby wspierać pracę szkolną i zachęcać młodych ludzi do czytania, ale nie tylko. Chcemy, żeby portal był odpowiedzią na trend coraz mniej chętnie czytających dzieci.

Będzie nowoczesną wyszukiwarką książek według gatunków literackich i zainteresowań czytelnika. Zestawem narzędzi do pracy z książką, do zastosowania zarówno w domu, jak i w edukacji formalnej i nieformalnej. Będzie zawierał podcasty, webinary, wywiady i artykuły dotyczące czytania i współczesnej edukacji. Chcemy, żeby był narzędziem budowania dialogu między rodzicami, nauczycielami, działaczami społecznymi i dziećmi.
Udało się nam dzięki wsparciu sponsora stworzyć szkielet strony. Teraz potrzebne są nam środki na budowanie contentu portalu - niezależne recenzje książek, podcasty, scenariusze edukacyjne i artykuły przygotowywane przez nauczycieli i recenzentów.

Zachęcamy Was gorąco do wsparcia naszego projektu. Wierzymy, że siła kapitału społecznego, przedsiębiorczość i demokracja, zależą w dużym stopniu od poziomu edukacji. Od lat zajmujemy się kształceniem młodych ludzi i obserwujemy, jak bardzo edukacja opiera się na tekście. Czyli wszystko zaczyna się od czytania!

Lifelong learning – to przyszłość naszych dzieci. Nie wiemy, co będą robić nasze dzieci w przyszłość… ale już możemy pomóc im zdobywać kompetencje przyszłości!

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Edico już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.