Avatar użytkownika

Fundacja Edukacji Domowej

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Ta symboliczna "cegiełka" przyczyni się do zbudowania wielkiego "gmachu" edukacji domowej, dzięki któremu będzie nam jeszcze łatwiej szerzyć informację na temat tej formy edukacji. Wyrazem naszej wdzięczności będzie pisemne, spersonalizowane podziękowanie dla każdego, kto dołoży swoją cegiełkę do naszej "budowli".
10 zł miesięcznie
Z dwóch "cegiełek" można już zacząć coś budować :D Wyrazem naszej wdzięczności będzie pisemne i spersonalizowane podziękowanie dla każdego, kto dołoży swoją cegiełkę do naszej "budowli" oraz 3 wyjątkowe karty pracy, które pomogą Twojemu dziecku w organizacji nauki w edukacji domowej.
15 zł miesięcznie
Jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za pomoc. Grosz do grosza i będziemy mogli organizować konkretne działania dla dzieci uczących się w edukacji domowej. W ramach wdzięczności otrzymasz 3 karty pracy dla dzieci uczących się w trybie edukacji domowej, poradnik dla rodziców oraz pisemne i personalizowane podziękowanie za pomoc.
30 zł miesięcznie
Jeśli tu jesteś, to pewnie nie jest Ci obojętna odpowiednia edukacja dzieci. Jednym z naszych zadań jest promowanie świadomego rodzicielstwa. Za Twoje wsparcie odwdzięczymy się wyjątkowymi podcastami przygotowanymi przez specjalistów związanych z edukacją domową, które pomogą Ci poznać lepiej specyfikę tej formy nauczania. Otrzymasz także 3 karty pracy dla dzieci oraz filmik z personalizowanym podziękowaniem. Będziesz mógł także dołączyć do wyjątkowej grupy związanej z ed, w której będziesz mógł zadać pytanie specjaliście; cyklicznie będą się w niej pojawiać materiały oraz inspiracje do nauki.
45 zł miesięcznie
Jesteś niesamowity! Wiedz, że dzięki Tobie szerzenie wiedzy o edukacji domowej będzie jeszcze łatwiejsze, dzięki czemu dzieci będą mogły uczyć się w trybie, jaki jest dla nich przyjemniejszy i skuteczniejszy. W ramach wdzięczności otrzymasz dostęp do webinariów dla rodziców nt. edukacji domowej oraz podcastów specjalistów, poznasz ciekawostki zza kulis naszych projektów, otrzymasz personalizowany filmik z podziękowaniami oraz będziesz mógł dołączyć do wyjątkowej grupy związanej z edukacją domową, w której będziesz mógł zadać pytanie specjaliście; cyklicznie będą się w niej pojawiać materiały oraz inspiracje do nauki.
100 zł miesięcznie
Twoje wsparcie jest nieocenione! Taka kwota pozwoli już nam przygotować konkretne działanie dla dzieci w edukacji domowej. W ramach wdzięczności chcemy, aby Twoje dziecko wzięło udział w specjalnych zajęciach plastycznych. Otrzymasz także Certyfikat Darczyńcy naszej Fundacji. Będziesz mógł też dołączyć do wyjątkowej grupy związanej z edukacją domową, w której będziesz mógł zadać pytanie specjaliście; cyklicznie będą się w niej pojawiać materiały oraz inspiracje do nauki. Za Twoje wsparcie odwdzięczymy się również podcastami przygotowanymi przez specjalistów edukacji domowej. Chcielibyśmy też wyrazić swoje podziękowanie w formie spersonalizowanego filmiku.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Edukacji Domowej w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Naszym zadaniem jest szerzenie rzetelnych informacji na temat edukacji domowej. Wspieramy rodziny edukujące dzieci w domu oraz młodzież, która zdecydowała się na tę formę kształcenia. Udostępniamy rodzicom narzędzia do pracy z dzieckiem i dzielimy się wiedzą nt. świadomego rodzicielstwa

Kim jesteśmy?

Fundacja Edukacji Domowej jest organizacją pozarządową swoimi działaniami obejmującą całą Polskę. Fundacja powstała z inicjatywy rodziców i szkół zaangażowanych w edukację domową. Naszym zadaniem jest szerzenie prawdziwych i rzetelnych informacji na temat tej formy kształcenia oraz pomoc rodzicom, szkołom, poradniom, instytucjom i placówkom związanym z edukacją domową. Wspieramy rodziny edukujące dzieci w domu oraz młodzież, która zdecydowała się na tę formę kształcenia. Udostępniamy rodzicom narzędzia do pracy z dzieckiem i dzielimy się wiedzą dotyczącą świadomego rodzicielstwa.

Nasze wartości to:

 • Bliskość
 • Kreatywność
 • Bezpieczeństwo
 • DOM

Co robimy?

 • Przeprowadzamy akcje i kampanie.
 • Organizujemy projekty edukacyjne.
 • Udzielamy rzetelnych informacji na temat edukacji domowej.
 • Wspieramy rodziców, szkoły i poradnie.
 • Udostępniamy wzory dokumentów aplikacyjnych.
 • Prowadzimy Katalog Szkół Przyjaznych Edukacji Domowej.
 • Udzielamy darmowych porad prawnych.
 • Tworzymy specjalistyczne artykuły na temat edukacji.
 • Organizujemy warsztaty i webinaria.

Pierwszy raz słyszysz o edukacji domowej? Wyjaśnimy Ci, o co chodzi w kilku słowach!

W edukacji domowej:

 • rodzic jest nauczycielem dla swojego dziecka,
 • starsi uczniowie uczą się sami,
 • uczniowie są zapisani do konkretnej szkoły, ale nie uczęszczają na zajęcia lekcyjne,
 • dzieci i młodzież uczą się w domu lub na zajęciach pozaszkolnych (spędzają czas w sposób twórczy i kreatywny),
 • raz w roku zdają egzaminy z każdego przedmiotu i otrzymują świadectwo szkolne,
 • rodzic nie musi mieć wykształcenia pedagogicznego, aby uczyć swoje dziecko w domu,
 • edukacja domowa jest dla każdego, kto pragnie wolności w edukacji oraz czasu na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań,
 • na edukację domową można zapisać się w dowolnym momencie roku szkolnego.

Edukacja domowa jest alternatywą do tradycyjnej szkoły, z której skorzystać może każdy uczeń w Polsce.

Cele Autora

Teatry dzieciom, dzieci teatrom
 • 5 000 zł
 • 5 000 zł brakuje
0%
Chcieliśmy zorganizować dla naszych podopiecznych warsztaty, ale okazało się, że kondycja teatrów nie pozwala im na zorganizowanie tego w sposób nieodpłatny. Gdy w marcu 2020 roku instytucje teatralne zostały zamknięte z powodu pandemii Covid-19, nikt nie przypuszczał, jak daleko idące w skutkach będą rezultaty tej decyzji. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, ile wysiłku dyrektorzy teatrów wkładają w swoją pracę, chcąc nie dopuścić do upadku ich wieloletniego dorobku.

Większość teatrów postanowiła przenieść swoją działalność do Internetu, wystawiając swoje sztuki w formie online, a także prowadząc działalność edukacyjną. Właściciele teatrów zdecydowali się także na udostępnianie archiwalnych nagrań swoich wystąpień, aby umilić społeczeństwu czas spędzany w domu.

Powyższa sytuacja stała się dla nas impulsem do działania. Zastanawialiśmy się, co musiałoby się wydarzyć, żebyśmy mogli te warsztaty jednak zorganizować i przy okazji pomóc teatrom. Z jednej strony chcieliśmy wesprzeć edukację dzieci, a z drugiej zwrócić uwagę na sytuację teatrów. I w taki oto sposób pojawił się pomysł ogólnopolskiej zbiórki. W końcu wspólnie możemy zdziałać więcej.

Celem organizowanej przez nas zbiórki jest opłacenie warsztatów teatralnych online dla dzieci. Dzięki takiemu działaniu będziemy mogli wesprzeć naszych podopiecznych, jak i teatry. Projekt będzie trwał do końca lutego z możliwością przedłużenia.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Edukacji Domowej już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.