Fundacja Edukacji Domowej

W Patronite od 03.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie

Teatry dzieciom, dzieci teatrom

5 000 zł

0%

osiągnięto

5 000 zł

brakuje

Chcieliśmy zorganizować dla naszych podopiecznych warsztaty, ale okazało się, że kondycja teatrów nie pozwala im na zorganizowanie tego w sposób nieodpłatny. Gdy w marcu 2020 roku instytucje teatralne zostały zamknięte z powodu pandemii Covid-19, nikt nie przypuszczał, jak daleko idące w skutkach będą rezultaty tej decyzji. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, ile wysiłku dyrektorzy teatrów wkładają w swoją pracę, chcąc nie dopuścić do upadku ich wieloletniego dorobku.

Większość teatrów postanowiła przenieść swoją działalność do Internetu, wystawiając swoje sztuki w formie online, a także prowadząc działalność edukacyjną. Właściciele teatrów zdecydowali się także na udostępnianie archiwalnych nagrań swoich wystąpień, aby umilić społeczeństwu czas spędzany w domu.

Powyższa sytuacja stała się dla nas impulsem do działania. Zastanawialiśmy się, co musiałoby się wydarzyć, żebyśmy mogli te warsztaty jednak zorganizować i przy okazji pomóc teatrom. Z jednej strony chcieliśmy wesprzeć edukację dzieci, a z drugiej zwrócić uwagę na sytuację teatrów. I w taki oto sposób pojawił się pomysł ogólnopolskiej zbiórki. W końcu wspólnie możemy zdziałać więcej.

Celem organizowanej przez nas zbiórki jest opłacenie warsztatów teatralnych online dla dzieci. Dzięki takiemu działaniu będziemy mogli wesprzeć naszych podopiecznych, jak i teatry. Projekt będzie trwał do końca lutego z możliwością przedłużenia.
Zostań Patronem