Fundacja Sercem Przyprawiona

W Patronite od 05.03.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Fundacja od stycznia 2018 roku prowadzi Jadłodzielnię- jest to jedyne takie miejsce na mapie Konina. Każdy kto ma nadwyżkę produktów spożywczych może się podzielić z potrzebującymi. Raz w tygodniu również wychodzimy na ulice miasta z garnkiem ciepłej zupy, by dotrzeć do szerszego grona ludzi.

O Autorze

Od stycznia 2018 roku prowadzimy Jadłodzielnię- jest to miejsce, które integruje lokalną społeczność- z jednej strony ludzie mogą podzielić się nadwyżką produktów spożywczycz czy też gotowych dań, a z drugiej, każdy w trudnej sytuacji życiowej może dany produkt otrzymać za darmo.

 

Raz w tygodniu można nas spotkać na ulicach Konina z garnkiem ciepłej zupy, która jest wydawana najbardziej potrzebującym tj. bezdomnym, osobom starszym, zapomnianym, rodzinom w trudnej sytuacji życiowej oraz niepełnosprawnym. To właśnie garnek zupy dał początek istnieniu fundacji. "Akcja zupa" to inicjatywa zrodzona z potrzeby serca, troski, chęci nakarmienia głodujących, nie radzących sobie w życiu ludziom.  Przez to działanie chcieliśmy zwrócić uwagę i uwrażliwić lokalnych mieszkańców na problemy i potrzeby osób najsłabszych, kruchych i najczęściej dyskryminowanych ludzi, których w naszym zabieganym życiu nie dostrzegamy.

Dziennie karmimy od 40- 60 ludzi. Swój wkład w przygotowanie posiłków mają również podopieczni fundacji. To oni obierają warzywa na zupę, przygotowują kanapki dla innych oraz wydają posiłki. Pełnią również dyżury w fundacji, by dotrzeć do wszystkich potrzebujących. Warto nadmienić,iż naszymi wolontariuszami najczęściej zostają nasi podopieczni, którzy stanęli na nogi.

Jako fundacja pomagamy również w zdobyciu pracy, zachęcamy do walki o siebie, mobilizujemy do walki z uzależnieniami, szukamy schronienia, dajemy nadzieję. Staramy się niwelować bariery społeczne, wierzymy w tych ludzi i w ich możliwości.

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem