Grupa KD

W Patronite od 04.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
100 łącznie

Silnik BiBiRo-EN2

320 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

320 zł

brakuje

Rozwijany przez nas od pewnego czasu silnik EN2 (noszący wcześniej, w nieco słabszej wersji, nazwę EN1) ma być demonstratorem zaprojektowanej przez nas technologii i możliwości jakie posiadamy. Oprócz tego chcemy go wykorzystać przy pierwszych próbach naszej badawczej, lądującej rakiety. Każde, choćby najmniejsze wsparcie przybliży nas do ukończenia budowy napędu i dalszego rozwoju.

Silnik rakietowy BiBiRo-Hawk

1 200 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 200 zł

brakuje

Obecnie nasz zespół pracuje nad budową, szerzej opisanego w naszych mediach społecznościowych, silnika BiBiRo-EN2 (wcześniej EN1). Największa różnica pomiędzy tymi silnikami to cel ich konstrukcji. Wszystkie napędy z EN w nazwie są modelami mającymi na celu sprawdzić nasze możliwości, poprawność obliczeń i zademonstrować daną technologię. Hawk zaś ma być w pełni funkcjonalnym silnikiem przeznaczonym bezpośrednio do montażu w rakiecie. Jest on po prostu lżejszy, mniejszy, silniejszy i wyposażony w elektryczne pompy materiałów pędnych.

KANYA

4 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 500 zł

brakuje

Kanya jest największym, a zarazem najdroższym projektem jaki realizujemy. Budowa tej znacznie bardziej rozwiniętej i wytrzymalszej wersji naszej badawczej rakiety BiBiro-1 wymaga ogromu pracy i gigantycznych nakładów finansowych. Pomimo, że obecnie ukończenie prac nad projektem jest bardzo odległe to liczymy, że w końcu uda się to zrobić i wystartować pierwszą w historii Polski autonomicznie lądującą rakietą napędzaną silnikiem na paliwo ciekłe.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Project Bw.3 Stemicpl M.W/Ł/K
Project Bw.3 Stemicpl M.W/Ł/K
Próg: 25 zł