Avatar użytkownika

Fundacja KTOŚ

37
patronów
2 250 
miesięcznie
72 895 
łącznie
37
patronów
2 250 zł 72 895 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
To cegiełka, która buduje nasze działania. Dziękujemy, że jesteś z nami i nas wspierasz. Jeśli się zgodzisz, Twoje dane umieścimy na naszej stronie w zakładce Nasi Patroni.
35 zł miesięcznie
Dziękujemy Ci za wybór tego progu i dołączenie do naszej zbiórki! Jej celem jest zebranie środków na zapewnienie pomocy kolejnym KTOSIOM w potrzebie. Każde Twoje 35 zł zamienimy na godzinę opieki wytchnieniowej w domu potrzebującego KTOSIA! Jeśli się zgodzisz, Twoje dane umieścimy na naszej stronie w zakładce Nasi Patroni.
80 zł miesięcznie
Dzięki Twojej wpłacie będziemy mogli co miesiąc opłacić godzinę pracy psychologa w domu potrzebującego KTOSIA. Dziękujemy! Jeśli się zgodzisz, Twoje dane umieścimy na naszej stronie w zakładce Nasi Patroni.
90 zł miesięcznie
Twoja wpłata będzie jedną z cegiełek, które przyczynią się do zatrudnienia nowego opiekuna medycznego dla kolejnych KTOSIÓW w potrzebie. Dziękujemy Ci! Jeśli się zgodzisz, Twoje dane umieścimy na naszej stronie w zakładce Nasi Patroni.
120 zł miesięcznie
Dzięki Twojej wpłacie będziemy mogli opłacić godzinę pracy psychologa lub prawnika dla kobiet doświadczających przemocy. Dziękujemy!
200 zł miesięcznie
Twoja wpłata to 5 godzin opieki wytchnieniowej wraz z kosztem dojazdu do domów naszych KTOSIÓW. Dziękujemy Ci z całego serca. To 5 godzin, kiedy zmęczony rodzic/opiekun może spokojnie wyjść z domu, załatwić swoje sprawy lub po po prostu złapać oddech.
350 zł miesięcznie
Twoja wpłata pozwoli na pokrycie kosztów wynajęcia specjalistycznego transportu podopiecznych na badania i zajęcia grupowe. Stajesz się naszym cudownym Ktosiowym Mecenasem i podarujemy Ci wirtualny Certyfikat Mecenasa Fundacji Ktoś. Dziękujemy Ci bardzo. Jeśli się zgodzisz, Twoje dane umieścimy na naszej stronie w zakładce Nasi Patroni.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja KTOŚ w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

KTOŚ oferuje bezpłatną OPIEKĘ WYTCHNIENIOWĄ. Pomagamy odpocząć i złapać oddech rodzicom/opiekunom osób, które (ze względu na chorobę czy niepełnosprawność) nie są w stanie funkcjonować samodzielnie.
Fundacja KTOŚ działa w Łodzi od 2018 r.  a od marca 2022 r. również w Poznaniu. Wspieramy osoby, które podjęły ogromny wysiłek opieki nad kimś bliskim, kto wymaga stałej pomocy. Całodobowej, 7 dni w tygodniu, często przez wiele lat.
 
KTOŚ organizuje tzw. OPIEKĘ WYTCHNIENIOWĄ- bezpłatnie wyręcza opiekunów w opiece nad osobą chorą. To dla nich (często jedyna) szansa na: wyjście z domu, chwilę odpoczynku, zjedzenie w spokoju ciepłego posiłku czy nieprzerwany sen. Zapewniamy też bezpłatną pomoc psychologa i psychoterapeuty. Wspieramy już ponad 50 rodzin. 
 
Założycielką fundacji jest Magda Kijańska, która sama - jako mama chorego dziecka - była w podobnej sytuacji. Z doświadczenia zna problemy, z jakimi borykają się jej podopieczni.
 
Kim są opiekunowie?
To grupa, o której w Polsce wciąż mówi się i słyszy bardzo mało. Pomoc oferowana przez państwo to kropla w morzu potrzeb. Opiekunowie żyją w cieniu. Gdy pojawia się choroba bliskiej osoby, zapominają o tym, kim byli dotychczas, o swoich  planach, marzeniach, pasjach. Stają się niewidzialni. 
 
Nasza misja
Wspieramy opiekunów, którzy nie mają już siły zadbać o własne potrzeby. Pokazujemy im, że są ważni i warci uwagi, a dbałość o czas dla siebie i  swoją równowagę psychiczną to nie luksus, to konieczność. Bo ratownik, który opadnie z sił, nie uratuje już nikogo.
 
Ktoś dla kobiet
Od 2024 roku fundacja Ktoś poprzez program Ktoś dla kobiet wspiera kobiety doświadczające przemocy. Oferuje bezpłatną pomoc psychologa i prawnika.
 

Cele Autora

Pomoc wytchnieniowa
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 7 750 zł brakuje
22%
Wytchnienie - co to znaczy?

Pani Jola od 44 lat nie przespała nocy. Jest samotną mamą. Całą dobę opiekuje się swoim synem. Rafał urodził się z porażeniem mózgowym. Cierpi na epilepsję, nie widzi, nie mówi. I choć jest już dorosłym mężczyzną, wymaga opieki jak niemowlę. Pani Jola jest niewyobrażalnie zmęczona. Fizycznie i psychicznie. Potrzebuje chwili, kiedy KTOŚ zmieni ją przy łóżku syna i pomoże złapać oddech.

Paweł ma 34 lata. Cierpi na zanik pamięci. Nie pamięta, kim jest ani co jadł dziś na śniadanie. Ma ciężką epilepsję. Atak może nastąpić w każdej chwili. Paweł wymaga całodobowej opieki. Jego rodzice chcieliby czasem wyjść dokądś we dwoje, ale strach o syna jest silniejszy. Potrzebny jest KTOŚ zaufany do pomocy.

Pani Agnieszka mieszka ze swoją 35-letnią leżącą siostrą z dziecięcym porażeniem mózgowym. Do tego samotnie wychowuje 13-letniego syna z zespołem Aspergera. Po niedawnej śmierci mamy i babci z wszystkimi obowiązkami została sama. Czuje, że rzeczywistość zaczyna być coraz trudniejsza do zniesienia. W takich sytuacjach na miejsce wysyłamy psychologa i opiekuna medycznego. Żeby natychmiast udzielić wsparcia psychicznego i dać czas na niezbędny odpoczynek.

To właśnie wytchnienie. Przybiera różne formy, ale ma jeden wspólny mianownik. Jest nim świadomość, że jest KTOŚ, na kogo można liczyć. Bo czasami pojawiają się w życiu takie ciężary, które przez lata dźwigać da się tylko zespołowo. Od tego jesteśmy.
Pomoc psychologiczna
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 12 750 zł brakuje
15%
Wypalenie, stany lękowe, depresja - to częste przypadłości opiekunów osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Cena, jaką płacą za lata zagryzania zębów, bycia dzielnymi i nie do zdarcia. KTOSIOWI psycholodzy i terapeuci służą wtedy profesjonalnym wsparciem. Pomagają zażegnać kryzys, wykorzystać go twórczo, by móc lepiej realizować własne potrzeby - dbając nie tylko o swojego podopiecznego, ale również o sobie.
Zatrudnienie kolejnych opiekunów wytchnieniowych
  • 50 000 zł miesięcznie
  • 47 750 zł brakuje
4%
"Świadczenie usług opieki wytchnieniowej opiekunom osób niesamodzielnych" -  suchy język biurokracji. Dla nas definicja dawania wytchnienia to uważna, empatyczna obecność. Otwartość i życzliwe towarzyszenie naszym podopiecznym w ich codzienności. W fundacji mamy od tego specjalistów - to Beata, Agata, Aga, Bogdan, Krzysiek i Arek - nasi opiekunowie wytchnieniowi. I takich osób potrzeba nam więcej. KTOŚ wspiera obecnie ponad 50 rodzin. Napływają do nas prośby o pomoc z całej Polski. W kolejce czekają już kolejne osoby, którym nie jesteśmy w stanie pomóc ze względu na brak środków. Wspólnie możemy to jednak zmienić!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja KTOŚ już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
15 zł
Anonimowy patron
35 zł
Anonimowy patron
350 zł
Izabela Wawrzyniak
Izabela Wawrzyniak
15 zł
Paulina Lewandowska
Paulina Lewandowska
90 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.