Fundacja KTOŚ

W Patronite od 20.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 334

Liczba Patronów: 551

Zostań Patronem
24 patronów
1 170 miesięcznie
8 290 łącznie

Pomoc wytchnieniowa

10 000 zł

miesięcznie

11%

osiągnięto

8 830 zł

brakuje

Wytchnienie - co to znaczy?

Pani Jola od 44 lat nie przespała nocy. Jest samotną mamą. Całą dobę opiekuje się swoim synem. Rafał urodził się z porażeniem mózgowym. Cierpi na epilepsję, nie widzi, nie mówi. I choć jest już dorosłym mężczyzną, wymaga opieki jak niemowlę. Pani Jola jest niewyobrażalnie zmęczona. Fizycznie i psychicznie. Potrzebuje chwili, kiedy KTOŚ zmieni ją przy łóżku syna i pomoże złapać oddech.

Paweł ma 34 lata. Cierpi na zanik pamięci. Nie pamięta, kim jest ani co jadł dziś na śniadanie. Ma ciężką epilepsję. Atak może nastąpić w każdej chwili. Paweł wymaga całodobowej opieki. Jego rodzice chcieliby czasem wyjść dokądś we dwoje, ale strach o syna jest silniejszy. Potrzebny jest KTOŚ zaufany do pomocy.

Pani Agnieszka mieszka ze swoją 35-letnią leżącą siostrą z dziecięcym porażeniem mózgowym. Do tego samotnie wychowuje 13-letniego syna z zespołem Aspergera. Po niedawnej śmierci mamy i babci z wszystkimi obowiązkami została sama. Czuje, że rzeczywistość zaczyna być coraz trudniejsza do zniesienia. W takich sytuacjach na miejsce wysyłamy psychologa i opiekuna medycznego. Żeby natychmiast udzielić wsparcia psychicznego i dać czas na niezbędny odpoczynek.

To właśnie wytchnienie. Przybiera różne formy, ale ma jeden wspólny mianownik. Jest nim świadomość, że jest KTOŚ, na kogo można liczyć. Bo czasami pojawiają się w życiu takie ciężary, które przez lata dźwigać da się tylko zespołowo. Od tego jesteśmy.

Pomoc psychologiczna

15 000 zł

miesięcznie

7%

osiągnięto

13 830 zł

brakuje

Wypalenie, stany lękowe, depresja - to częste przypadłości opiekunów osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Cena, jaką płacą za lata zagryzania zębów, bycia dzielnymi i nie do zdarcia. KTOSIOWI psycholodzy i terapeuci służą wtedy profesjonalnym wsparciem. Pomagają zażegnać kryzys, wykorzystać go twórczo, by móc lepiej realizować własne potrzeby - dbając nie tylko o swojego podopiecznego, ale również o sobie.

Zatrudnienie kolejnych opiekunów wytchnieniowych

50 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

48 830 zł

brakuje

"Świadczenie usług opieki wytchnieniowej opiekunom osób niesamodzielnych" -  suchy język biurokracji. Dla nas definicja dawania wytchnienia to uważna, empatyczna obecność. Otwartość i życzliwe towarzyszenie naszym podopiecznym w ich codzienności. W fundacji mamy od tego specjalistów - to Beata, Bogdan i Arek - nasi opiekunowie wytchnieniowi. I takich osób potrzeba nam więcej. KTOŚ wspiera obecnie 30 rodzin. Napływają do nas prośby o pomoc z całej Polski. W kolejce czekają już kolejne osoby, którym nie jesteśmy w stanie pomóc ze względu na brak środków. Wspólnie możemy to jednak zmienić!
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Łukasz Sznajder
Łukasz Sznajder
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 90 zł
Łukasz Nadgrodkiewicz
Łukasz Nadgrodkiewicz
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 35 zł
Agnieszka Sobótka
Agnieszka Sobótka
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 35 zł