Fundacja KTOŚ

W Patronite od 20.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 284

Liczba Patronów: 562

Zostań Patronem
Kup na prezent
33 patronów
2 185 miesięcznie
38 015 łącznie
KTOŚ oferuje bezpłatną OPIEKĘ WYTCHNIENIOWĄ. Pomagamy odpocząć i złapać oddech rodzicom/opiekunom osób, które (ze względu na chorobę czy niepełnosprawność) nie są w stanie funkcjonować samodzielnie.

O Autorze

Fundacja KTOŚ działa w Łodzi od 2018 r.  a od marca 2022 r. również w Poznaniu. Wspieramy osoby, które podjęły ogromny wysiłek opieki nad kimś bliskim, kto wymaga stałej pomocy. Całodobowej, 7 dni w tygodniu, często przez wiele lat.
 
KTOŚ organizuje tzw. OPIEKĘ WYTCHNIENIOWĄ- bezpłatnie wyręcza opiekunów w opiece nad osobą chorą. To dla nich (często jedyna) szansa na: wyjście z domu, chwilę odpoczynku, zjedzenie w spokoju ciepłego posiłku czy nieprzerwany sen. Zapewniamy też bezpłatną pomoc psychologa i psychoterapeuty. Wspieramy już ponad 50 rodzin. 
 
Założycielką fundacji jest Magda Kijańska, która sama - jako mama chorego dziecka - była w podobnej sytuacji. Z doświadczenia zna problemy, z jakimi borykają się jej podopieczni.
 
Kim są opiekunowie?
To grupa, o której w Polsce wciąż mówi się i słyszy bardzo mało. Pomoc oferowana przez państwo to kropla w morzu potrzeb. Opiekunowie żyją w cieniu. Gdy pojawia się choroba bliskiej osoby, zapominają o tym, kim byli dotychczas, o swoich  planach, marzeniach, pasjach. Stają się niewidzialni. 
 
Nasza misja
Wspieramy opiekunów, którzy nie mają już siły zadbać o własne potrzeby. Pokazujemy im, że są ważni i warci uwagi, a dbałość o czas dla siebie i  swoją równowagę psychiczną to nie luksus, to konieczność. Bo ratownik, który opadnie z sił, nie uratuje już nikogo.
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Magdalena Czerna
Magdalena Czerna
Próg: 35 zł
Anonimowy patron
Próg: 350 zł
Izabela Wawrzyniak
Izabela Wawrzyniak
Próg: 15 zł
Michał Karpiuk
Michał Karpiuk
Próg: 15 zł
Paulina Lewandowska
Paulina Lewandowska
Próg: 90 zł
Anonimowy patron
Próg: 35 zł