Fundacja KTOŚ

W Patronite od 20.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 335

Liczba Patronów: 568

Zostań Patronem
22 patronów
1 150 miesięcznie
3 585 łącznie

Pomoc wytchnieniowa

10 000 zł

miesięcznie

11%

osiągnięto

8 850 zł

brakuje

Wytchnienie - co to znaczy?

Pani Jola od 44 lat nie przespała nocy. Jest samotną mamą. Całą dobę opiekuje się swoim synem. Rafał urodził się z porażeniem mózgowym. Cierpi na epilepsję, nie widzi, nie mówi. I choć jest już dorosłym mężczyzną, wymaga opieki jak niemowlę. Pani Jola jest niewyobrażalnie zmęczona. Fizycznie i psychicznie. Potrzebuje chwili, kiedy KTOŚ zmieni ją przy łóżku syna i pomoże złapać oddech.

Paweł ma 34 lata. Cierpi na zanik pamięci. Nie pamięta, kim jest ani co jadł dziś na śniadanie. Ma ciężką epilepsję. Atak może nastąpić w każdej chwili. Paweł wymaga całodobowej opieki. Jego rodzice chcieliby czasem wyjść dokądś we dwoje, ale strach o syna jest silniejszy. Potrzebny jest KTOŚ zaufany do pomocy.

Pani Agnieszka mieszka ze swoją 35-letnią leżącą siostrą z dziecięcym porażeniem mózgowym. Do tego samotnie wychowuje 13-letniego syna z zespołem Aspergera. Po niedawnej śmierci mamy i babci z wszystkimi obowiązkami została sama. Czuje, że rzeczywistość zaczyna być coraz trudniejsza do zniesienia. W takich sytuacjach na miejsce wysyłamy psychologa i opiekuna medycznego. Żeby natychmiast udzielić wsparcia psychicznego i dać czas na niezbędny odpoczynek.

To właśnie wytchnienie. Przybiera różne formy, ale ma jeden wspólny mianownik. Jest nim świadomość, że jest KTOŚ, na kogo można liczyć. Bo czasami pojawiają się w życiu takie ciężary, które przez lata dźwigać da się tylko zespołowo. Od tego jesteśmy.

Pomoc psychologiczna

15 000 zł

miesięcznie

7%

osiągnięto

13 850 zł

brakuje

Wypalenie, stany lękowe, depresja - to częste przypadłości opiekunów osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Cena, jaką płacą za lata zagryzania zębów, bycia dzielnymi i nie do zdarcia. KTOSIOWI psycholodzy i terapeuci służą wtedy profesjonalnym wsparciem. Pomagają zażegnać kryzys, wykorzystać go twórczo, by móc lepiej realizować własne potrzeby - dbając nie tylko o swojego podopiecznego, ale również o sobie.

Zatrudnienie kolejnych opiekunów medycznych

50 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

48 850 zł

brakuje

"Świadczenie usług opieki wytchnieniowej opiekunom osób niesamodzielnych" -  suchy język biurokracji. Dla nas definicja dawania wytchnienia to uważna, empatyczna obecność. Otwartość i życzliwe towarzyszenie naszym podopiecznym w ich codzienności. W fundacji jest od tego specjalny KTOŚ - to Bogdan, nasz opiekun medyczny. I takich osób potrzeba nam więcej. KTOŚ wspiera obecnie 12 rodzin. Napływają do nas prośby o pomoc z całej Polski. W kolejce czeka już kilkadziesiąt osób z samej Łodzi, którym nie jesteśmy w stanie pomóc ze względu na brak środków. Wspólnie możemy to jednak zmienić!
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Łukasz Sznajder
Łukasz Sznajder
15 zł miesięcznie
Anonimowy patron
90 zł miesięcznie
Piotr Fx
Piotr Fx
15 zł miesięcznie
Anonimowy patron
35 zł miesięcznie
Anonimowy patron
35 zł miesięcznie
Rafał Pierzchalski
Rafał Pierzchalski
15 zł miesięcznie