Islandia.org.pl

W Patronite od 01.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 478

Liczba Patronów: 354

Zostań Patronem
Kup na prezent
54 patronów
1 177 miesięcznie
30 143 łącznie
Islandia.org.pl - polska strona o Islandii

O Autorze

Stronę o Islandii założyłem około 1997 roku i była to pierwsza witryna na ten temat w Polsce. Były to absolutne początki internetu, kolega udostępnił mi fragment przestrzeni na serwerze Politechniki Warszawskiej, gdzie studiował. Pierwszy adres był mniej więcej taki: http://pw.edu.pl/mel/students/~bdevos/islandia/index.html :-)
Później stronę unowocześniłem i przez lata jej adresem był islandia.px.pl.

Na początku lat XXI wieku kupiłem domenę Islandia.org.pl (była z końcówką .pl, ale NASK liczył sobie za nią o 50 złotych więcej na rok, co dla studenta było to nie du udźwignięcia...). Wtedy też zrobiłem w htmlu obecną stronę, która dotrwała do 2021 roku w niezmienionej formie. Wówczas na wszystkich robiła wrażenie, dziś... jest mało nowoczesna i wszystko muszę robić ręcznie w kodzie! Dlatego choć nigdy nie używałem Facebooka, powstał profil facebook.com/polskastronaoislandii , gdzie strona de facto się przeniosła i który okazał się strzałem w dziesiątkę. To tam umieszczam codzienny przegląd wydarzeń z cyklu Czym żyje Islandia. Popularnością cieszy się też grupa tematyczna Historia Islandii oraz Islandia dla zaawansowanych.

Stronę prowadzę jako pasjonat Islandii, nigdy nie sprzedałem żadnej reklamy czy nie wziąłem pieniędzy za jej prowadzenie, to czysto hobbystyczny projekt. Ponieważ na niej nie zarabiam, a sam pracuję dorywczo żeby móc się nią zajmować (przed Covidem jako przedwodnik), posłuchałem Czytelników i oto jest Patronite.
Sam codzienny przegląd prasy zajmuje co najmniej trzy-cztery godziny dziennie, nie mówiąc o pisaniu innych artykułów, odpisywaniu na wiadomości, etc. 

Wasze wsparcie pozwoli mi poświęcać więcej czasu na pisanie, a może nawet coś więcej, ale to niespodzianka! 

Niezależnie od tego, w jakim stopniu możecie wesprzeć moją twórczość, będę kontynuował codzienne przeglądy wydarzeń z Islandii, które tak polubiliście. Nie chcę ograniczać dostępu do treści w zależności od wysokości wpłaty, chcę by każdy miał do nich dostęp.

Jeśli uznam, że nie będę w stanie kontynuować codziennych przeglądów "Czym żyje Islandia", podziękuję za dalsze wspieranie, ale zachowam miesięczny okres wypowiedzenia.

Dziękuję za wasze wsparcie!
MS

 

PS. Na co dzień jestem przewodnikiem po wyspie, więc jeśli ktoś miałby ochotę na poznanie tajemnic wyspy wspólnie - zapraszam!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Wróbel
Adam Wróbel
Próg: 45 zł
Anonimowy patron
Próg: 22 zł
Sławomir Michoń
Sławomir Michoń
Próg: 17 zł
Maja Mielnicka
Maja Mielnicka
Próg: 17 zł
Justyna Bidler
Justyna Bidler
Próg: 22 zł
Kamil Markiewicz
Kamil Markiewicz
Próg: 6 zł