Justyna Kopińska

W Patronite od 16.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 859

Liczba Patronów: 898

Zostań Patronem
Kup na prezent
17 patronów
550 miesięcznie
7 740 łącznie
Jestem polską dziennikarką. Uważam, że słowo ma wielką moc. Po reportażu przestępca może trafić do więzienia a prawo w Polsce zostać zmienione tak, by chronić dzieci w instytucjach zamkniętych.

O Autorze

Justyna Kopińska zajmuje się tematyką kryminalną, związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Wschodniej.
Otrzymała Odznakę Honorową za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka oraz - jako pierwsza dziennikarka z Polski – Europejskiego Pulitzera. Jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International - Pióro Nadziei.
Otrzymała Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jest dwukrotną laureatką Mediatorów.
Autorka pięciu książek m.in. „Z nienawiści do kobiet” i „Polska odwraca oczy”.

*

Przy reportażach „Oddział chorych ze strachu” i „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” pracowałam wiele miesięcy nad jednym tekstem do Dużego Formatu. W taki sam sposób zamierzam pracować także teraz. Cztery miesięcy każdego roku będę poświęcała na dziennikarstwo niezależne w Polsce i na świecie. Z każdego miejsca powstanie jeden czasochłonny, mocny i rzetelny reportaż.

 

W 2022 pracowałam nad tekstem niezależnym o wojnie w Ukrainie.
We Lwowie przeprowadzałam wywiady z żołnierzami Gwardii Narodowej, urzędnikami, wolontariuszami i politykami w dniu, w którym zaatakowano miasto. W Kijowie rozmawiałam z ważnymi politykami i z obywatelami, kiedy wojska rosyjskie wycofywały się z obwodu, a na koniec zrzucały rakiety - w Jasnohorodce i Makarowie, w pierwszym dniu wolności po okupacji rosyjskiej. Następnie w Buczy, Borodziance i Krematorsku w obwodzie donieckim.
Obywatele Ukrainy opowiadali o bombardowanych domach, polach minowych, braku prądu, rozstrzeliwanych sąsiadach

 


 

Dzięki wsparciu Patronów, w kolejnych latach chcę kontynuować tworzenie reportaży z różnych miejsc na świecie, w których wymagane jest doświadczanie w tematach kryminalnych i społecznych.

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Gąsienica Sieczka
Katarzyna Gąsienica Sieczka
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Agata Stolarska
Agata Stolarska
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anna Jamrozy-Moschopoulos
Anna Jamrozy-Moschopoulos
Próg: 100 zł
Lilianna  Krych
Lilianna Krych
Próg: 10 zł