Avatar użytkownika

Kwadrans Na Angielski

875
patronów
875
patronów

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Wybierz 5 zł
15 dostępnych miejsc
Little by little – powolutku do celu.

Witaj w społeczności Kwadransu na angielski. W podzięce za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie:

- osobiście napisanego maila z podziękowaniem,
- materiały dodatkowe, które otrzymują subskrybenci newslettera,
- raz w miesiącu zadanie do wykonania ustnego lub pisemnego, które sprawdzę i dam Ci feedback
- dostęp do prywatnego podcastu Wyrażenie Dnia dla Patronów KNA, w którym przez 5 dni w tygodniu wprowadzamy 2 nowe wyrażenia, a szóstego sprawdzamy co zapamiętaliśmy. Nowy odcinek jest dostępny prawie codziennie,
- raz w miesiącu lekcję angielskiego PDF na temat wybrany przez Patronów i Patronki,
- comiesięczne spotkanie online na Zoomie z Szymonem i Anią,
- pomogę Ci szukać osoby do rozmowy po angielsku, dzięki liście osób Let's talk.
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Speeding up – rozpędzamy się.

W podzięce za Twoje wsparcie otrzymasz:
- nagrody z poprzedniego progu,
- dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku,
- cotygodniowe zadanie do wykonania ustnego lub pisemnego, które sprawdzę i dam Ci feedback
- dostęp do MINI lekcji z podcastu, w których przeczytam wszystkie wyrażenia z najnowszego odcinka (idealne rozwiązanie do szybkiej powtórki i sprawdzenia wymowy). Lekcje MINI tworzymy partiami, co 10 tygodni
Obrazek progu
40 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Do the running man – aż tańczę w podzięce

Oprócz tańca, za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie:
- nagrody z poprzednich progów,
- możliwość głosowania na kolejne zagadnienia poruszone w podcaście.
Obrazek progu
70 zł miesięcznie
Wybierz 70 zł
3 dostępne miejsca
Usain Bolt can’t catch me – nawet najlepszy sprinter zostaje w tyle

Nie znoszę biegać, ale dzięki twojemu wsparciu nic mnie nie zatrzyma.
Za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie:
- nagrody z poprzednich progów,
- zapis w Księdze Patronów widniejącej pod odcinkiem na stronie www.KwadransNaAngielski.pl oraz w notatkach do odcinka. Jeżeli będziesz chciał/a, to może to też być link do twojej strony www.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Jet speed – prędkość odrzutowca

Wow. Widzę, że bardzo chcesz wspierać mój projekt. Thank you so much – Bardzo Ci dziękuję.

Otrzymasz ode mnie:
- nagrody z poprzednich progów,
- 30 minutową rozmowę ze mną przez Zoom/telefon/inny komunikator raz w miesiącu. To może być lekcja dopasowana do twoich potrzeb, albo luźna rozmowa po polsku i/lub angielsku.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kwadrans Na Angielski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kwadrans na angielski to podcast uczący mówić po angielsku już od pierwszego odcinka. Jest to seria dla osób początkujących, którzy chcą przełamać barierę przed mówieniem w języku obcym, odświeżyć sobie angielski, albo... nauczyć się go po raz pierwszy. Spodziewajcie się nowego odcinka co czwartek.

 

Kwadrans na angielski to podcast skierowany do osób zaczynających swoją przygodę z językiem angielskim. Uczę Cię mówić po angielsku już od pierwszego odcinka, a cała lekcja zajmuje około 15 minut. Już wiesz skąd pomysł na nazwę ;)

Podcast żyje od 15 czerwca 2018 roku i od tego czasu nowy odcinek wychodzi regularnie co czwartek.

 

Mój kochany mikrofon RODE NT1-A

Mój kochany mikrofon - RODE NT1A (i zapas chusteczek :))

 

 

Gdzie można go słuchać?

Przede wszystkim na stronie www.KwadransNaAngielski.pl gdzie dodaję również pisownie wszystkich wyrażeń podanych w odcinku. Ale podcasty dostępne są również na Spotify, na YouTube i innych programach do odtwarzania podcastów na smartfonach.

Poniżej jedna z nowszych lekcji - rezerwowanie pokoju w hotelu. 

Co to jest podcast?

Jest to audycja radiowa na żądanie dostępna za darmo w internecie. Na żądanie, czyli słuchasz kiedy masz ochotę albo czas, np. idąc na spacer, bawiąc się z dziećmi, albo jadąc autem do pracy. Nieliczni mogą sobie pozwolić na dojazd do szkoły językowej, 90-minutową lekcję i powrót do domu, mój podcast jest dla nich alternatywą.

Dlaczego  taka formuła?

Studio w pełnej krasie

Studio w pełnej krasie - oszczędzam środowisko, czytam z ekranu

Po pierwsze bardzo lubię nagrywać i mówić do mikrofonu, a jeszcze bardziej lubię nauczać - tak, jestem jednym z tych nauczycieli z powołaniem. Wybór formy audio jest dla mnie wyzwaniem jako lektora, ponieważ nie mogę posłużyć się notatkami na tablicy.

Forma audio wymaga skoncentrowania się głównie na mówieniu. Jest to duży plus dla Ciebie, jako słuchacza, bo na pewno najbardziej zależy Ci właśnie na tym, aby móc na wakacjach mówić po angielsku.

Poniżej lekcja powtórkowa. Zobacz ile zrozumiesz z dialogów?

 

Kim jestem?

Nazywam się Szymon Marciniak. Może to zabrzmi zaskakująco, ale jako nastolatek grałem w baseball, co doprowadziło mnie do kariery trenerskiej w rodzimym mieście – Kutnie. Kontakt z baseballem umożliwił mi większy kontakt z kulturą amerykańską, a nawet odwiedziłem kilkukrotnie kraj "za wielką wodą". 

Jestem absolwentem filologii angielskiej na UMK w Toruniu z 10-letnim doświadczeniem w nauczaniu dorosłych. Nauczałem m.in. w Allegro Group, Santander Consumer Bank, Manpower, Zott czy TZMO. Pracuję wyłącznie z osobami dorosłymi, bo jestem bardzo ciekaw co każdy z nich ma do powiedzenia i odnajduję się w roli osoby, która umożliwia im tę komunikację w języku obcym.

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Kwadrans Na Angielski w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Zatrudnijmy Anię
 • 17 000 zł miesięcznie
 • 2 235 zł brakuje
86%
Ania z podcastu także pragnie zamienić hobbystyczne nagrywanie w pracę!

Zatrudnienie Ani na pełny etat pozwoli nam zwiększyć jej zaangażowanie w Twoją naukę.

Ania nie tylko będzie nadal wnosić swój entuzjazm i humor do podcastu, ale także przejmie dodatkowe obowiązki: będzie tworzyć angażujące treści w mediach społecznościowych oraz przepiękne grafiki do wszystkich projektów Kwadransowych. Treści te pomogą nam być w kontakcie oraz podtrzymywać twoją motywację do nauki. Ponadto, będzie osobiście odpowiadać na e-maile uczniów, oferując wskazówki i odpowiadając na wszelkie pytania.

Gdy osiągniemy ten cel, jako wyraz naszej wdzięczności, opracujemy specjalny mini kurs gramatyki wyłącznie dla naszych Patronów i Patronek. Kurs ten, dostosowany do potrzeb początkujących użytkowników języka angielskiego, zapewni kompleksowe podstawy gramatyki angielskiej, umożliwiając szybkie postępy w zakresie umiejętności językowych.

Twoje wsparcie będzie bezpośrednio wspierać rolę Ani w naszym podcaście i umożliwi nam dostarczanie jeszcze bardziej wyjątkowych wizualnie treści.

Twoje wsparcie ma znaczenie!
Na opłaty
 • 280 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Taka kwota zbierana przez rok pozwoli mi na pokrycie kosztów utrzymania serwerów ze stroną, podcastem i domeną. Dodatkowo, pozwoli mi płacić Ani za jej wkład w Kwadrans na angielski.
Więcej materiałów dodatkowych
 • 900 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Taka kwota pozwoli mi na poświęcenie 2 dodatkowych godzin tygodniowo na tworzenie podcastu i materiału dodatkowych. Może się wydawać, że to niewiele, jednak dla mnie, będzie to miało bardzo duże znaczenie i na pewno pozytywnie odbije się na jakości podcastów i materiałów. Pozwoli mi również na zlecenie edycji podcastu, która obecnie zajmuje mi około 2 godzin tygodniowo.
Part-time job
 • 3 000 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Już połowę mojego czasu pracowego poświęcę rozwojowi podcastu i materiałów pomocniczych. Dzięki takiej kwocie będę mógł skoncentrować dużo swojego wysiłku na projektowaniu idealnych odcinków i ćwiczeń przełamujących opory w mówieniu. Może dołoże ćwiczenia rozbudowujące słownictwo, może nawet gramatykę? Marzy mi się również wymiana sprzętu na lepszy (bardziej mobilny i zbierający mniej szumów).
Full-time job
 • 6 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Marzenia się spełniają! Osiągając ten cel mogę w 100% skoncentrować się na tworzeniu podcastu, materiałów dodatkowych i pracy nad marketingiem, który umożliwi dotarcie z lekcjami języka angielskiego do jeszcze szerszego grona odbiorców.
Moja misja, aby umożliwić każdej chętnej osobie opanowanie podstawowej komunikacji po angielsku staje się coraz bardziej realna. Przy odrobinie pracy własnej, każdy będzie potrafił zamówić kawę lub piwo w restauracji, poprosić o cichszy pokój w hotelu na wakacjach, a babcie i dziadkowie będą mogli lepiej porozumieć się ze swoimi wnuczkami wychowywanymi zagranicą. Ten cel przyświeca mi od samego początku podcastu. Dziękuję Ci za pomoc w jego realizacji.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kwadrans Na Angielski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Arkadiusz Borek
Arkadiusz Borek
10 zł
Sebastian Murański
Sebastian Murański
20 zł
Krzysztof Pawełko
Krzysztof Pawełko
10 zł
Wanda Jaworska
Wanda Jaworska
20 zł
Malgorzata Karlewska
Malgorzata Karlewska
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.