Kamila i Tomek

W Patronite od 06.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 752

Liczba Patronów: 1152

Zostań Patronem
6 patronów
360 miesięcznie
1 785 łącznie
Kamila i Tomek to muzyczne małżeństwo. Ich znakiem rozpoznawczym są wiolonczela, gitara oraz dwa głosy, a także kwiaty na głowie, broda i długie włosy. Nie czują kiedy rymują, razem komponują, koncertują, nagrywają płyty, podróżują, a muzyka rozbrzmiewa w każdym kącie ich domu.

O Autorze

Jesteśmy muzycznym małżeństwem.

 Muzyka była tym co nas połączyło, inspiruje nas każdego dnia i zostanie z nami na zawsze,
a miłość do niej niedawno przekazaliśmy nowemu pokoleniu ;)

fot. Pytlik & Bąk

 

Chcemy dzielić się muzyką także z Tobą!

Nadrzędnym celem, jaki naturalnie przyjęliśmy, jest promowanie ambitnej muzyki. Oznacza to, że repertuar na naszych koncertach, płytach czy nagraniach w sieci, zawsze posiada dobry tekst "o czymś", a także niepowtarzalne melodie, harmonie i aranżacje, które pomagają tym tekstom nieść się w świat. Każdą piosenką staramy się opowiedzieć jakąś historię, zabrać słuchacza w inną rzeczywistość, trochę jak w filmie. Być może dlatego wpadamy na takie szalone pomysły jak granie niebieską kredką na gitarze, pisanie piosenek podczas spływu biebrzańską tratwą i wiele innych...

Naszą muzyczną działalnością promujemy też pozytywne myślenie i aktywny tryb życia. Śpiewamy, o tym że warto wychodzić ze strefy komfortu, dużo podróżować i poszerzać horyzonty poprzez poznawanie ludzi, nowych miejsc, nowych kultur, a także staramy się udowadniać, że dzięki zaangażowaniu, pielęgnacji i rozmowie można połączyć obowiązki rodzinne i zawodowe i być przy tym szczęśliwym. 

To wszystko chcielibyśmy prezentować na naszym kanale Youtube. Postanowiliśmy uruchomić możliwość stałego wspierania nas, aby nasze dźwięki docierały do Was jak najczęściej i w jak najlepszym wydaniu. Prowadzenie kanału na Youtube, przygotowanie aranżacji, nagrań audio i video, montaż, sprzęt do nagrań wiążą się z dużymi nakładami czasu i finansów.

Z Twoją pomocą damy radę!

Obecnie czasy są nieco inne niż te, do których przywykliśmy. Nie możemy koncertować i nikt nie wie kiedy będzie nam dane zobaczyć się na żywo, tak jak to było przed rokiem 2020.
Zawód artysty został zamrożony jako pierwszy i jako ostatni zostanie odmrożony. 

Ale nas nie tak łatwo wykończyć. Chcemy dla Ciebie grać, "dlatego zostań, potrzebuję Cie tu"!

Mamy nadzieje, że dzięki Patronite rozbujamy nasz kanał YouTube "Kamila i Tomek" i będziemy często i głośno odwiedzać Twoje głośniki!

 • Jeśli lubisz spełniać marzenia - czytaj dalej!
 • Jeśli chcesz przyczynić się do zarażania szczęściem poprzez muzykę - czytaj dalej!
 • Jeśli chcesz być blisko sztuki i mieć najświeższe info o tym co słychać w muzycznym świecie - czytaj dalej!
 • Jeśli chcesz aby w Polsce było miejsce dla niezależnych artystów takich jak my - czytaj dalej!    
 • Jeśli chcesz myśleć i mówić o sobie: "Jestem mecenasem sztuki" - czytaj dalej!

Nasza historia.

Poznaliśmy się w Katowicach, podczas studiów na Akademii Muzycznej. Niedługo potem zaczęliśmy razem tworzyć. Jako zespół mamy na swoim koncie wiele sukcesów.

 • I nagroda na VIII Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu w 2017 roku
 • I nagroda na V Fetting Festiwal w Baranowie w 2017 r.
 • II nagroda podczas Impresji artystycznych Śpiewające Obrazy w Mrągowie w 2018 r. 
 • III nagroda na Festiwalu Wschody w Lublinie w 2019 r. 
 • I nagroda na Carpathia Rzeszów Festival w 2020 r.

Rok 2020 to prawdziwa eksplozja twórczości naszego duetu.

W kwietniu miała miejsce premiera albumu "Opowieści", który współtworzyliśmy razem z tatą Kamili (link do posłuchania:  https://ffm.to/kamiladaukszopowiesci ). Piosenki te są chętnie grane przez rozgłośnie radiowe w całej Polsce. 

Wystartowaliśmy także z kanałem Youtube "Kamila i Tomek", na którym dzielimy się swoimi interpretacjami naszych ulubionych utworów (https://www.youtube.com/channel/UCKtXvDxZ9wx6la-rt5y_AvQ). 

Chętnie wychodzimy ze swoją twórczością do ludzi, czego dowodem może być tegoroczna, letnia, ogólnopolska trasa koncertowa, którą udało nam się zorganizować pomimo pandemii. 

fot. Michał Gąciarz

 

Indywidualnie każde z nas pracowało w swojej karierze z plejadą gwiazd polskiej muzyki m.in.

Kamila z: Krystyną Prońko, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Kayah, Mietkiem Szcześniakiem, SMOLIK&KEV FOX, Marylą Rodowicz, Ewą Urygą, Włodkiem Pawlikiem, Grzegorzem Skawińskim, zespołem Bakshish i wiele innych.

Tomek: Adam Sztaba, Monika Kuszyńska, Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, Natalia Sikora, Basia Stępniak –Wilk, Ewa Uryga, Mirosław Czyżykiewicz, Lari Lu, Krystyna Prońko,Paweł Mąciwoda, Marcelina, Marek Piekarczyk, Torres Brothers & Jose Torres, Ewa Farna, Baranovski, Maria Sadowska, Mateusz Krautwurst, Brian Fentress, Sławek Uniatowski, Krzysztof Napiórkowski, Jan Stokłosa, Dominika Barabas, Izabela Szafrańska, Studio Accantus, Kuba Jurzyk, Paulina Przybysz, Grzech Piotrowski i wielu innych.

Podsumowując.

Rok 2020 pomimo, że pokrzyżował nam wiele, wielkich planów uważamy za udany i czujemy, że wyszliśmy z niego obronną ręką. Chyba moglibyśmy przenosić razem góry, także gdybyś i Ty miał jakąś do przeniesienia to wiesz już gdzie dzwonić po pomoc.. ;)

Sądzimy, że możemy zaskoczyć Cię jeszcze wiele razy, dlatego zakładamy Patronite. Czujemy, że my, artyści nie możemy tak po prostu zniknąć, odejść. Jesteśmy jedną z najbardziej walecznych grup społecznych i wierzymy, że jedną z najbardziej potrzebnych społeczeństwu i Ty też nie pozwolisz nam tak łatwo odejść w niepamięć!

Nadszedł czas otworzyć futerały i zacząć grać...3..2..1.. Ruszamy!

fot. Michał Gąciarz

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni