Avatar użytkownika

Konrad Jeremus

2
patronów
270 
miesięcznie
26 760 
łącznie
2
patronów
270 zł 26 760 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Bardzo Wam dziękuję, że jesteście i wierzycie w to, co tutaj robimy. Bez Was nie będzie tego kanału. Wiele wartościowych pomysłów nie ujrzałoby światła dziennego bez wsparcia finansowego. Chciałbym abyście zgłaszali swoje ewentualne pomysły co do tematów, które Was interesują. Ten kanał ma być dla Was. Chętnie skorzystam z Waszych podpowiedzi.

W tym progu otrzymasz:
• Specjalne podziękowania wraz z wpisem na listę patronów.
• Przedpremierowy dostęp do materiałów powstających na moim kanale.
• Możesz mieć realny wpływ na współtworzenie kanału.
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Jednym z podstawowych a zarazem najważniejszych elementów w muzyce jest RYTM! To dzięki niemu kołyszemy się rytmicznie, oddychamy a nasze serce szybciej bije. O jakości i poziomie, walorach artystycznych w muzyce ten czynnik mówi najwięcej. To właśnie ta grupa patronów, to dzięki Wam mamy jasne i solidne podstawy, które później pozwolą nam tworzyć już rzeczy bardziej złożone. Bez Waszej pomocy nie będzie to możliwe, tak jak bez rytmu nie ma muzyki.

DARMOWE:
• Q&A - spotkania.

W grupie GUITAR RHYTHM otrzymasz 5% RABATU na:
• PROGRAM ROZWOJOWY - HARMONIA I IMPROWIZACJA II-7 V7 I7
• Stream Team!
• Warsztaty w klubie WOOLTURA.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Każdy o tym marzy ale nie każdy o tym mówi. Ten aspekt wymaga wytrwałości, sumienności i systematyczności. Niesamowita technika jest obiektem westchnień wielu instrumentalistów. Osoby, które posiadają te cechy dochodzą do rzeczy wielkich. W tym progu dodatkowo możesz nadesłać 1 film w miesiącu. Sprawdzę go pod kątem Twojej techniki gitarowej, zaproponuje ćwiczenia, poprawię ewentualne błędy, wygonimy złe nawyki albo… pochwalę Cię za nienaganną technikę.

W grupie GUITAR TECHNIQUE otrzymasz 10% RABATU na:
• PROGRAM ROZWOJOWY - HARMONIA I IMPROWIZACJA II-7 V7 I7
• Stream Team!
• Warsztaty w klubie WOOLTURA.

DARMOWE:
• Q&A – spotkania.
• Pokaż mi swoją technikę/improwizację.
Obrazek progu
75 zł miesięcznie
Odwieczny spór! Czy lepiej jest mieć niewyobrażalną technikę, czy może dobre wyczucie time’u i świetne frazowanie? Osobiście wybieram Feeling ale jak pewnie wiecie technika nie sprawia mi żadnego kłopotu. Najlepiej jest połączyć te dwa światy. Yngwie Malmsteen czy Dawid Gilmour? Na szczęście nie muszę wybierać. Twórczość jednego i drugiego artysty cenię sobie bardzo wysoko.

W grupie GUITAR FEELING otrzymasz 15% RABATU na:
• PROGRAM ROZWOJOWY - HARMONIA I IMPROWIZACJA II-7 V7 I7
• Stream Team!
• Warsztaty w klubie WOOLTURA.

DARMOWE:
• Q&A - spotkania.
• Pokaż mi swoją technikę/improwizację.
• GOŚĆ SPECJANY - opcja dostępna tylko w tym progu.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
To grupa dla osób rozumiejących, że aby być świetnym instrumentalistą należy połączyć wszystkie te cechy, o których mówiliśmy we wcześniejszych progach. Harmonia to stan równowagi. Nie będziecie dobrze grać jeżeli macie świetną technikę a nie czujecie rytmu. Ponad przeciętne poczucie rytmu nie pomoże jeżeli Wasze braki w technice nie pozwalają na to aby wyrazić w pełni to, co czuje serce.

Aby docenić Wasze starania w tym progu dostajecie od nas za FREE:
• Q&A - spotkania.
• Pokaż mi swoją technikę/improwizację.
• StreamTeam!
• Warsztaty w klubie WOOLTURA.

RABAT 20%:
• PROGRAM ROZWOJOWY - HARMONIA I IMPROWIZACJA II-7 V7 I7
Obrazek progu
260 zł miesięcznie
Wybierz 260 zł
9 dostępnych miejsc
Oddzielny próg dla osób, które chciałyby mieć lekcje indywidualne ze mną.
- uważam, że największe postępy w nauce osiągamy wtedy, gdy możemy spotkać się w realnym świecie. Na styku energii pomiędzy uczniem a nauczycielem, ich relacji i zaufaniu, tworzy się płaszczyzna, na której osiągamy cele z początku wydające się niemożliwe do osiągnięcia. Uwielbiam lekcje indywidualne. To na nich poznaje ludzi, od których też chętnie się uczę. Pierwiastek człowieczeństwa tak potrzebny w świecie zdominowanym przez wirtualną technologię. To idealny moment na zatrzymanie się i skupieniu już tylko na gitarze.

• W grupie PRIVATE LESSONS otrzymujesz 2h zajęć indywidualnych i wszystko z progu GUITAR HARMONY.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Konrad Jeremus w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jeżeli szukasz rzetelnych informacji na temat techniki gitarowej, harmonii i improwizacji to dobrze trafiłeś.

 

KONRAD JEREMUS – gitarzysta, edukator, właściciel i nauczyciel w GUITAR HARMONY – szkoły muzyki rozrywkowej oscylującej wokół ciężkich brzmień. Zapraszany jako ekspert na warsztaty mistrzowskie. Doceniony również jako juror na licznych festiwalach muzycznych odbywających się na terenie całego kraju. Nowatorskie, nietuzinkowe podejście do nauki techniki gitarowej, harmonii i improwizacji zostało zauważone przez muzyków już z wieloletnim stażem i doświadczeniem.

GUITAR COMPASS – czym jest?

Jest odpowiedzią na potrzebę rozwoju, nadania kierunku, uporządkowania wiedzy w temacie. W oceanie wiadomości, jakich dostarcza nam internet potrzebujemy swego rodzaju przewodnika. Pytania: jak, co, ile czasu, w jakim celu ćwiczyć, czy poznawać  to ważne pytania ale równie ważnym pytaniem  jest w jakiej kolejności i proporcjach. Lekcji gitarowych w cyberprzestrzeni  jest bardzo dużo. Oczywiście osoba świadoma będzie wiedziała, czego i w jakim momencie swego kształcenia  potrzebuje aby osiągnąć sukces. My  kierujemy nasz program rozwojowy do osób, które czują się zagubione w ilości i różnorodności kontentu. Tym bardziej rzetelna i przemyślana metodyka powinna być poszukiwana. Tworząc tę platformę rozwojową mamy nadzieję, że będzie ona dla Was swego rodzaju drogowskazem. Możliwe, że dzięki niej unikniecie frustracji i poczucia zagubienia w temacie. Tego Wam życzę

Konrad Jeremus

 

W ramach GUITAR COMPASS na wstępie ruszamy z takimi produktami jak: PROGRAM ROZWOJOWY - HARMONIA I IMPROWIZACJA II-7 V7 I7, Q&A, POKAŻ MI SWOJĄ TECHNIKĘ/ IMPROWIZACJĘ, STREAM TEAM, GOŚĆ SPECJALNY, WARSZTATY W KLUBIE WOOLTURA. Przygotowujemy dla Was jeszcze wiele innych produktów i niespodzianek.

1. PROGRAM ROZWOJOWY - HARMONIA I IMPROWIZACJA II-7 V7 I7.

Program obejmuje kompleksowe podejście do nauki harmonii i improwizacji. Składa się z 10 częsci. Każda część poświęcona jest innemu zagadnieniu. W całości jednak tworzą monolit, który pozwoli Wam świadomie improwizować, czy też układać solówki. Dowiecie się z niego, jak używać pentatoniki, skal modalnych, czy arpeggio. Oczywiście zaczniemy od najprostszych rzeczy takich jak interwały, czy budowa akordu. Celem tego kursu jest uporządkowanie wiedzy. Przedstawienie tychże tematów z trochę innej perspektywy i metodyki. Chciałbym aby nauka harmonii sprawiała przyjemność w odkrywaniu ale też i we wdrażaniu nawet najprostszych tematów. W ten sposób osiągniemy sukces.

2.Q&A – sesja pytań i odpowiedzi na tematy związane z gitarą oraz ogólnie ze sprzętem, czy też muzyką. W przeciwieństwie do "STREAM TEAMu" tutaj macie mozliwość zadawania bardzo różnych pytań z różnych zagadnień na tej samej sesji. Nie ma jednego konkretnego tematu. Czas trwania Streamu 1 godzina raz w miesiącu. Podobno nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi. Miejsce - Youtube KonradJeremus.

3.POKAŻ MI SWOJĄ TECHNIKĘ/IMPROWIZACJĘ – raz w miesiącu 1h. Przyjrzę się Waszej technice gitarowej (sweep, staccato, legato, tapping). Poprawię technikę. Podpowiem, co i jak ćwiczyć. Zobaczę na jakim poziomie jest Wasza improwizacja. Sprawię, aby w prosty sposób Wasza wypowiedź weszła na inny, zadowalający Was poziom. Miejsce – Youtube KonradJeremus.

4. STREAM TEAM - zamknięty stream (tylko dla Patronów). Będziemy omawiać zagadnienia z techniki, artykulacji, harmonii i improwizacji, a także pomówimy o rytmie tym podstawowym jak i bardziej zaawansowanym (polirytmia, polimetria). Trzymamy się ściśle jednego wybranego zagadnienia. Pytania nie związane z tematem będą pomijane. Czas trwania to 1h raz w miesiącu. Świetny moment na zadanie pytań dotyczących lekcji w tzw. "PROGRAM ROZWOJOWY - HARMONIA I IMPROWIZACJA II-7 V7 I7". Forma uzupełnienia kontentu.

5.GOŚĆ SPECJALNY - gościem specjalnym może być każdy, kto dołączył do grupy GUITAR FEELING oraz którego aktywność jest wyraźnie zauważalna (facebook, streamy, komentarze pod filmami). Osoba ta będzie miała możliwość wzięcia udziału w lekcji przeprowadzonej przeze mnie. Czas to około 1,5h raz na miesiąc. Film z lekcji jest udostępniany na ogólnej platformie Youtube kanału Konrad Jeremus po to aby wszyscy zainteresowani mogli z tej lekcji również skorzystać. Zdecydowałem się na tę akcję, gdyż dzięki temu mam możliwość być bliżej Waszych problemów gitarowych, a Wy będziecie mieli możliwość doświadczenia, jak ważne są lekcje indywidualne. Spotkanie to będzie kładło nacisk na rozwój interakcji i dialogu. Przecież tym właśnie jest muzyka. Tematem mogą być zagadnienia z techniki gitarowej, artykulacji, harmonii, improwizacji, czy też zagadnienia sprzętowe. Lekcje odbywają się w klubie muzycznym Wooltura w Łodzi.

6.WARSZTATY W KLUBIE WOOLTURA – Celem warsztatów jest zebranie poznanej wiedzy z„PROGRAM ROZWOJOWY - HARMONIA I IMPROWIZACJA II-7 V7 I7”, a także z tematów poruszanych na zamkniętych streamach „STREAM TEAM” dla Patranów. Oczywiście osoby, które nie miały wcześniej styczności z tą wiedzą również będą mogły wziąć udział. Warsztaty to moment na zebranie oraz wdrożenie materiału poprzez wspólne ćwiczenia, a także przymierzenie tych informacji już dalej tzn. w kontekście muzycznym. Spotykamy się raz na 3 miesiące. Czas trwania samych warsztatów to 3h. Oprócz nauki, wartością dodaną jest spotkanie naszego środowiska. Będziemy mogli się wszyscy lepiej poznać, wymienić poglądy, twórczo i towarzysko spędzić czas. Po warsztatach dla chętnych JAM !

 

POCZĄTKI


Na gitarze zacząłem grać w 9 roku życia. W wieku 12 lat po przesłuchaniu do szkoły muzycznej I stopnia, jako szczególnie uzdolnionemu uczniowi, zaproponowano mi jednoczesną naukę w Akademii Muzycznej w Łodzi u prof. Kazimierza Kowalczyka na Wydziale Gitary. Tak się składa, że zawsze w zespole byłem najmłodszy, co pozwoliło mi szybciej rozwijać się i uczyć od moich starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Zawsze grałem z lepszymi od siebie!

DOŚWIADCZENIA MUZYCZNE

•Zespół Konrad Jeremus Band
Z zespołem tym zagrałem liczne koncerty w kraju, także na największych targach sprzętu muzycznego w Krakowie z ramienia Music Info. Byłem także zaproszony do wzięcia udziału w koncercie (Polskie G3 Plus) wzorowanym na ogólnoświatowym G3, gdzie grali najlepsi gitarzyści. Oczywiście mówimy o naszych polskich gitarzystach. Niemniej było to ogromne wyróżnienie dla mnie.

Music Info zaproponowało mi współpracę. Efektem czego była promocja gitar znakomitej firmy Music Man. Moje nazwisko widniało przez 2 lata na ogólnoświatowej stronie Ernie Ball’a i z czego byłem szczególnie dumny. W zakładce „Artists” na literę „J” było tylko 17 nazwisk na świecie, moje widniało tuż pod nazwą zespołu Jamiroquai

•Zespół Proletaryat
Zespół ten jako ikona polskiego heavy metalu, grał na największych festiwalach jak Jarocin, Węgorzewo, Woodstock, Hunterfest etc. Grając w tzw. pierwszej lidze, zdałem sobie sprawę jak ważne jest brzmienie  zespołu i nie chodzi tu tylko o Twój instrument, ale o ogólny odbiór wszystkich biorących udział instrumentów. Dowiedziałem się też, jak ważna jest kwestia budowania dramaturgii koncertu. Publiczność na koncercie nie toleruje nudy. Dobry koncert, to taki, który zachowuje odpowiednią dynamikę, pozwalając na utrzymanie pewnego rodzaju napięcia w jego przebiegu, zachowując intensywny kontakt zespołu z publicznością. 
 

W czym się specjalizuję?


Jestem gitarzystą oscylującym wokół tzw. cięższych brzmień, ale blues oraz jazz modalny nie jest mi obcy. Łączę w sobie wrażliwość zespołu Slayer z bogactwem II-7 V7 I7 Johna Coltrane. Wszystko to ozdobione polimetryczną ornamentyką.

Jestem również pedagogiem i osobą często zapraszaną w roli jurora na wszelkiego rodzaju festiwale organizowane w naszym kraju, np. we wrześniu i październiku w 2018 prowadziłem cykl warsztatów w woj. Łódzkim, które sfinalizowane były konkursem. Wspólnie z jury, w którym brałem udział wraz ze Zbyszkiem Hołdysem, Piotrem Żaczkiem, Robertem Lutym, Hanią Stach i Markiem Wiernikiem, wyłoniliśmy i nagrodziliśmy najbardziej obiecujące młode zespoły. Za czasów endorsmentu Music Man prowadziłem też warsztaty (kliniki) oraz grałem na targach muzycznych z ramienia tej firmy.

TopGuitar - prowadziłem również cykl warsztatów na łamach tego czasopisma.

 

Guitar Harmony


Dzięki zajęciom z gry zespołowej budujemy pomost pomiędzy komunikacją, współdziałaniem i współtworzeniem. Mając na uwadze , że ten aspekt wśród obecnej młodzieży przeżywa kryzys. Rozwijamy nie tylko umiejętności gry na poszczególnych instrumentach, ale także kształtujemy charakter. Obecnie w szkole uczy się około 120 osób w wieku od 5 do 65 lat, zarówno początkujących, jaki osób zaawansowanych, posiadających już własne zespoły.

GUITAR HARMONY i klub WOOLTURA

Szkoła Guitar Harmony współpracuje z Klubem Muzycznym WOOLTURA w ramach:
•Patronat i prowadzenie projektu tzw. Otwarta Scena Muzyczna (formuła jam session dedykowana młodym artystom)
•Zajęcia muzyczne indywidualne i zespołowe szkoły odbywają się na terenie klubu
•Co kwartał odbywają się cykliczne koncerty uczniów Guitar Harmony
•Zajęcia warsztatowe online, streaming wydarzeń, spotkań z czołowymi, łódzkimi artystami, muzykami

Sala klubowa - góra

Sala barowa

Sala koncertowa - dół

Sala koncertowa

 

REFERENCJE


„Konrad Jeremus. Gitarzysta młodego pokolenia, którego śmiało mogę zaliczyć do grona wyróżniających się polskich gitarzystów. Swoją nienaganną techniką i wielką wrażliwością muzyczną pokazuje nam w jak inteligentny sposób można pogodzić obydwie drogi przekazania siebie samego. Mało jest gitarzystów, którzy tak doskonale rozumieją  przesłanie tworzenia samej muzyki na zasadzie czystych emocji. Konrad należy do tych rozumiejących całą istotę muzykowania, tworzenia muzyki i przelewania poprzez dźwięki tego co rodzi się w głowie i sercu na gryf gitary! Gitarzystą może być właściwie każdy. To kwestia tylko wielu godzin ciężkiej pracy nad techniką. Nie każdy natomiast może być muzykiem. Konrad natomiast jest przede wszystkim muzykiem i zarazem znakomitym gitarzystą. Słyszałem niedawno jego nagrania i jestem pod wielkim wrażeniem, jak już wspomniałem techniki i muzykalności. Mam nadzieję, że niebawem usłyszymy o nim dużo więcej po wydaniu jego debiutanckiego albumu! Z czystym sumieniem polecam Konrada wszelkim fachowym czasopismom i rozgłośniom radiowym. Z przyjemnością będę obserwował jego karierę w tej bardzo trudnej kategorii.”
Wojciech Hoffmann (Turbo)

„Wołowina !!! Hell Yeah !!!! To powinno wystarczyć. Kiedy go pierwszy raz zobaczyłem na scenie, oszalałem. Tak to prawda, to jeden z nielicznych gitarzystów w tym kraju, który tworzy własne show na scenie, wie po co na nią wychodzi i jest osobną częścią koncertu.Przyjemnie się patrzy na jego widowisko. W odróżnieniu od większości naszych gitarzystów on nie masturbuje bezsensownie gryfu, tylko niszczy wszystko co napotka na swojej drodze. Robi to w bardzo prosty sposób. Otóż Wołowina jako jeden z nielicznych opanował bardzo ważną sztukę. Swój wielki talent i warsztat łączy ze zwierzęcą ekspresja na scenie. Robi to idealnie, a co najważniejsze szczerze i przekonująco. Jestem tego pewien!!!”  Aleksander Mendyk „Olass” (Acid Drinkers)

Konrad "Wołowina„ Jeremus - Bardzo charakterystyczny styl grania, nie słyszałem, żeby ktoś inny potrafił wydawać takie dźwięki jak on. Bez ryzyka mogę powiedzieć, że jest najlepszym gitarzystą w Łodzi. Niesamowita technika, precyzja, a do tego feeling, którego jak wiadomo niektórym gitarzystom brakuje. A jeżeli ktoś nie wierzy, proponuje wybrać się na koncert, jego po prostu trzeba zobaczyć w akcji i posłuchać! Mistrzostwo techniki!
Marcin Kobez (Coma)

„Chłopak spadł z księżyca dosłownie i w przenośni. Konrad Jeremus, to prawdziwy kosmita i jednocześnie jeden z najlepszych gitarzystów, jakich widziałem i słyszałem w życiu. Będzie jeszcze o nim na pewno głośno, tak jak o Pniaku swego czasu".
Oley (Proletaryat)

Cele Autora

BASIC
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 730 zł brakuje
5%

Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu możemy razem się rozwijać. W tym momencie stajemy się jednym zespołem nastawionym na wspólny cel. Synchronizujemy swoje wysiłki po to, aby Wasze 2 i moje 2 dały w rezultacie 5. I to jest piękne w synergii.
Osiągnięcie poziomu 5.000zł miesięcznie pozwoli mi na pełne zaangażowanie w kształceniu Waszych umiejętności gitarowych. Ten aspekt wybiega o wiele dalej niż granie arpeggio czy staccato z prędkością światła. Zebrana suma daje mi możliwość przekierowania uwagi z działań prowadzonych w regionie łódzkim i dotarcie szerzej do osób, które mieszkają w innych regionach naszego kraju. Podjęcie się kształcenia Was jest równoznaczne z podjęciem odpowiedzialności za treść, merytorykę i Wasz progres. Suma ta pozwoli mi także na dalsze rozwijanie moich kompetencji, co będzie miało znaczący wpływ również na Wasz rozwój.

ADVANCED
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 730 zł brakuje
2%

Zwiększenie świadomości i elementarnej wiedzy z zakresu sprzętu gitarowego oraz prawidłowego ustawienia brzmienia gitar, kostek gitarowych, czy chociażby samego wzmacniacza, skłonił mnie do produkcji filmów z tego zagadnienia. Odpowiedni dobór gitary, wzmacniacza jest kluczową sprawą w osiągnięciu zamierzonego rezultatu. Blues, jazz, trash metal mogą potrzebować zgoła odmiennych komponentów. Osiągnięcie tej kwoty pozwoli mi na realizację filmów i innych materiałów z wyżej wymienionych tematów.
MASTER
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 14 730 zł brakuje
1%

Jednym z moich nadrzędnych celów jest spajanie i konsolidacja środowiska ludzi kochających gitarę, nie bojących się wyzwań, osób, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.
Trzeci stopień umożliwi nam stworzenie kanału gitarowego na bardzo wysokim poziomie pod względem merytorycznym ale też na etapie produkcji. Pieniądze te przeznaczymy na zakup zawodowych kamer, oświetlenia, sprzętu gitarowego, ale także na opłacenie osób, które współpracują ze mną nad realizacją projektu. Otworzę na kanale serię filmów, w których rozprawię się z mitami i stereotypami jakie napotykam w necie na temat gry na gitarze i gitarowego sprzętu. I zrobię to w doborowym towarzystwie znanych i lubianych instrumentalistów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Konrad Jeremus już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Piotr Wasielewski
Piotr Wasielewski
260 zł
Pol Pepper
Pol Pepper
10 zł
Piotr Szczawiński
Piotr Szczawiński
260 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.