Avatar użytkownika

Zabytkowa Kopalnia Ignacy

1
patron
5 
miesięcznie
825 
łącznie
1
patron
5 zł 825 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności. Twoja wpłata zostanie dobrze wykorzystana.
10 zł miesięcznie
Niby niewiele, ale dla nas bardzo wiele! Otrzymasz elektroniczny certyfikat Patrona Zabytkowej Kopalni Ignacy. Upoważni Cię on do zobaczenia tych zakamarków naszej kopalni, których nie obejmuje standardowa trasa zwiedzania.
15 zł miesięcznie
Wsparcie w wysokości 15 zł oprócz elektronicznego certyfikatu Patrona Zabytkowej Kopalni Ignacy i możliwości zwiedzenia zakamarków naszej kopalni niedostępnych przy standardowym zwiedzaniu, gwarantuje Ci skorzystanie z wieży widokowej w cenie biletu ulgowego od 1.03.2022 r.

20 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoją hojność. Miesięczne wsparcie w kwocie 20 zł upoważnia Cię do:
- otrzymania elektronicznego certyfikatu Patrona Zabytkowej Kopalni Ignacy
- zobaczenia miejsc niedostępnych w standardowej opcji zwiedzania
- biletu ulgowego na wieżę widokową
- poznania warsztatu maszynisty i konserwatora maszyny parowej (po ustaleniu terminu zwiedzania)
40 zł miesięcznie
To więcej niż mogliśmy oczekiwać. Dzięki wsparciu otrzymujesz elektroniczny certyfikat Patrona Zabytkowej Kopalni Ignacy, a także bilet ulgowy na wieżę widokową dla Ciebie i Twojego partnera/partnerki. Podczas zwiedzania kopalni masz możliwość zobaczenia miejsc niedostępnych w standardowej opcji zwiedzania. Dodatkowo zwiedzić warsztat maszynisty i konserwatora maszyny parowej, a także zostanie bezpłatnie oprowadzony/a po terenie kopalni przez dyrektora Zabytkowej Kopalni Ignacy (po ustaleniu terminu zwiedzania - tel. +48 32 4407 924, rezerwacje@kopalniaignacy.pl)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zabytkowa Kopalnia Ignacy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dbamy o zachowanie jednej z najstarszych na Górnym Śląsku i najstarszej na ziemi rybnickiej kopalni węgla kamiennego. Jesteśmy pasjonatami dziedzictwa przemysłowego. Pokazujemy piękno industrialu, Rybnika i okolic. Dzielimy się naszą historią.

Drodzy Patroni,

Zabytkowa Kopalnia Ignacy to przemysłowa atrakcja turystyczna Rybnika i jeden z najlepiej zachowanych zabytków techniki na Górnym Śląsku. Zlokalizowany jest na terenie dawnej kopalni Hoym, założonej w 1792 roku, w której fedrowano przez ponad 200 lat. Kopalnia po rewitalizacji znowu działa pełną parą. Dziś to miejsce, w którym dowiesz się, jak powstał górniczy Górny Śląski i na własne oczy zobaczysz, jak uruchomiono rewolucję przemysłową. Tu mądrze spędzisz czas w małym centrum nauki i odpoczniesz w najlepiej zrewitalizowanej przestrzeni publicznej w Polsce*.

Jesteśmy instytucją, która wspierana jest przez samorząd Miasta Rybnika w zakresie bieżącego utrzymania. Ale to dzięki wsparciu zwiedzających i turystów możemy realizować ofertę kulturalną zgodną z naszą wizją. To dzięki Wam przygotowujemy imprezy kulturalne, zabezpieczamy pamięć o naszym dziedzictwie oraz nieustannie podnosimy jakość naszych usług. Każde dobre słowo, każda wizyta, każda kwota jest dla nas ważna. Dziękujemy!

 

Nasza wizja

W zadbanym zabytku ery przemysłowej tworzymy miejsce mądrej rozrywki i rekreacji dla pasjonatów techniki, rodzin, które chcą pożytecznie spędzić czas oraz wszystkich, pragnących poznać dziedzictwo kulturowe Górnego Śląska.

Nasza misja

Upowszechnianie i popularyzacja dziedzictwa przemysłowego Górnego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem Rybnickiego Obszaru Węglowego

Prowadzenie interaktywnej edukacji naukowej i kulturalnej, związanej z naukami ścisłymi, przyrodniczymi i humanistycznymi

Udostępnianie przestrzeni spędzania czasu wolnego obejmującej zabudowania kompleksu Kopalni i zielony teren rekreacyjny

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

44-273 Rybnik, ul. Ignacego Mościckiego 3
województwo śląskie
+48 32 4407 920
kontakt@kopalniaignacy.pl

NIP 6422653242, REGON 276702248

www.kopalniaignacy.pl

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zabytkowa Kopalnia Ignacy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marek Alfred Golosz
Marek Alfred Golosz
5 zł
Paweł Stołtny
Paweł Stołtny
15 zł
Sebastian Zawadzki
Sebastian Zawadzki
20 zł
Arkadiusz Drobot
Arkadiusz Drobot
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.